Avatar użytkownika

Przystanek Świetlica dla dzieci uchodźców

16
patronów
658 
miesięcznie
40 930 
łącznie
16
patronów
658 zł 40 930 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dzięki! 10 zł to niby niewiele, ale dla nas znaczy sporo. Przez rok uzbiera się na materiały plastyczne na kilkanaście spotkań, kilka godzin pracy wychowawców albo nowe rolki, które dzieci kochają!
24 zł miesięcznie
Dzięki! Właśnie ufundowałeś/aś jednemu z naszych dzieci wyjście na ulubioną wycieczkę - do parku trampolin. Oczywiście, dzięki Twojemu wsparciu będziemy zabierać dzieci też na łyżwy, do muzeum czy inne wycieczki, ale nic ich tak nie cieszy jak skoki i parkour. W podziękowaniu wysyłamy Ci pocztówkę i komplet naszych wlepek ZABAWA PRAWEM CZŁOWIEKA.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
15 dostępnych miejsc
Super! 50 zł to już spora kwota, a przez rok uzbiera się na miesięczne wynagrodzenie asystenta rodziny - bardzo ważnej osoby, która wspiera uchodźców w rozwiązywaniu codziennych problemów, np. zapisuje dzieci do przedszkola czy lekarza, tłumaczy zawiłości urzędowe, szuka prawnika. Oprócz nagród z progów 1 i 2, zaprosimy Cię na coroczny piknik wielokulturowy, na którym będziemy mieli okazję się poznać.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
17 dostępnych miejsc
To jest niesamowite! Taka kwota wystarczy na godzinę pracy psychologa czy specjalistycznych warsztatów dla całej grupy. Jeśli zostaniesz z nami przez rok - wystarczy na całodzienną wycieczkę autokarową. Oprócz nagród z progów 1, 2 i 3 przygotujemy dla Ciebie wyjątkowy prezent ręcznie wykonany przez dzieci i ich wychowawców.
540 zł miesięcznie
Wybierz 540 zł
10 dostępnych miejsc
Jesteś naszym bohaterem/ką! Masz wielkie serce - ufundowałeś/aś właśnie cały dzień działań naszej świetlicy, a w skali roku Twoje wsparcie wprost trudno przecenić! To podziękowanie na pewno nie odda całej naszej wdzięczności, ale oprócz nagród z niższych progów, chcemy zaprosić Cię na indywidualne warsztaty kulinarne i kolację, na której będziemy gotować i próbować potraw przygotowane przez Ciebie i naszą wielokulturową ekipę.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Przystanek Świetlica dla dzieci uchodźców w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

PRZYSTANEK ŚWIETLICA - bezpieczna przestrzeń dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym. To miejsca i zarazem stały program integracyjny dla rodzin z ośrodków dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębaku oraz Lininie.

Od 2011 r. prowadzimy stałe działania edukacyjno-integracyjne dla rodzin uchodźczych, przede wszystkim kobiet i dzieci. Nasz program i świetlica przez 10 lat działały na warszawskim Targówku, a po likwidacji tego ośrodka przenieśliśmy się do Podkowy Leśnej-Dębaka. W 2023 r. otworzyliśmy kolejną świetlicę w ośrodku w Lininie.

Z naszego wsparcia skorzystały już setki osób, głównie z Ukrainy, Kaukazu, a także z Tadżykistanu, Afganistanu, a także krajów Afryki. Mają za sobą traumę migracji, często wojny. Mieszkają w dawnych bazach wojskowych w środku lasu, pół godziny piechotą do stacji kolejki podmiejskiej. Dzieci idą do szkoły, nie znając języka. Niektóre mają poważne problemy z adaptacją, z nauką, ze swoimi emocjami. Niepewne nawet najbliższej przyszłości, która może ulec zmianie wraz z decyzją administracyjną. Bez prawdziwego domu.

W świetlicy dzieci uczą się języka polskiego, odrabiają lekcje, bezpiecznie bawią się i rozwijają. Przez cały rok, niemal dzień w dzień, uczymy je różnych umiejętności, organizujemy zajęcia poza ośrodkiem i wycieczki na basen czy do galerii sztuki. Pracujemy w grupie i indywidualnie. Rodziny dzieci wspieramy w codziennych sprawach, organizujemy spotkania z lekarzami, prawnikami, pomagamy znaleźć pracę, przedszkole, a także organizujemy wolny czas, by choć przez na ich twarzach zagościł uśmiech.

Nasz zespół to obecnie 6 osób:

Martyna - koordynacja świetlic

Martyna, Iza, Mateusz, Alicja i Natalia - edukatorzy

Elmira - asystentka rodziny, tłumaczka

Cele Autora

Jeden dzień działań świetlicy
  • 900 zł miesięcznie
  • 242 zł brakuje
73%
Taka kwota pozwoli nam prowadzić świetlicę raz w miesiącu bez żadnego dodatkowego wsparcia. Wystarczy na pracę wychowawców, dojazdy, materiały. W ten sposób staniemy się bardziej niezależni od dotacji.
Trzy dni świetlicy w miesiącu
  • 2 700 zł miesięcznie
  • 2 042 zł brakuje
24%
Taka kwota pozwoli nam prowadzić świetlicę przez trzy dni w miesiącu bez żadnego dodatkowego wsparcia. Wystarczy na pracę wychowawców, dojazdy, materiały. To blisko ⅛ naszego miesięcznego budżetu.
Tydzień w świetlicy lub wycieczka raz w miesiącu
  • 5 700 zł miesięcznie
  • 5 042 zł brakuje
11%
Taka kwota wystarczy nam, żeby prowadzić dwie świetlice przez tydzień lub zabrać kilkanaścioro dzieci na dwie wycieczki (transport busem, bilety wstępu, prowiant). Po długim okresie spędzonym w ośrodku, przejazd tramwajem czy spacer bulwarami nad Wisłą urasta do rangi sensacji. A jeśli do tego dojdą łyżwy, basen czy lody to nasi podopieczni będą czerpać energię z takiego wyjścia jeszcze przez bardzo długo.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Przystanek Świetlica dla dzieci uchodźców już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Iwona Kilanowska
Iwona Kilanowska
10 zł
Piotr Juncewski
Piotr Juncewski
10 zł
Maciej Michałowski
Maciej Michałowski
100 zł
Joanna Osiecka
Joanna Osiecka
100 zł
Anonimowy patron
24 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.