Przystanek Świetlica dla dzieci uchodźców

W Patronite od 30.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 323

Liczba Patronów: 463

Zostań Patronem
33 patronów
1 338 miesięcznie
2 080 łącznie
PRZYSTANEK ŚWIETLICA - bezpieczna przestrzeń dla dzieci z doświadczeniem uchodźczym. To miejsce i zarazem stały program integracyjny dla rodzin z ośrodka dla cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębaku.

O Autorze

Od 2011 r. prowadzimy stałe działania edukacyjno-integracyjne dla rodzin uchodźczych, przede wszystkim kobiet i dzieci. Nasz program i świetlica przez 10 lat działały na warszawskim Targówku, a po likwidacji tego ośrodka przenieśliśmy się do Podkowy Leśnej-Dębaka.

Z naszego wsparcia skorzystały już setki osób, głównie z Ukrainy, Kaukazu, a także z Tadżykistanu, Afganistanu, a także krajów Afryki. Mają za sobą traumę migracji, często wojny. Mieszkają w dawnej bazie wojskowej w środku lasu, pół godziny piechotą do stacji kolejki podmiejskiej. Dzieci idą do szkoły, nie znając języka. Niektóre mają poważne problemy z adaptacją, z nauką, ze swoimi emocjami. Niepewne nawet najbliższej przyszłości, która może ulec zmianie wraz z decyzją administracyjną. Bez prawdziwego domu.

W świetlicy dzieci uczą się języka polskiego, odrabiają lekcje, bezpiecznie bawią się i rozwijają. Przez cały rok, niemal dzień w dzień, uczymy je różnych umiejętności, organizujemy zajęcia poza ośrodkiem i wycieczki na basen czy do galerii sztuki. Pracujemy w grupie i indywidualnie. Rodziny dzieci wspieramy w codziennych sprawach, organizujemy spotkania z lekarzami, prawnikami, pomagamy znaleźć pracę, przedszkole, a także organizujemy wolny czas, by choć przez na ich twarzach zagościł uśmiech.

Nasz zespół to obecnie 9 osób:

Magdalena - koordynatorka

Martyna, Maja, Iza, Ewa, Julia - edukatorki

Elmira - asystentka rodziny

Oleksii - asystent kulturowy, tłumacz

Mateusz - tłumacz


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Magdalena Kolmasiak
Magdalena Kolmasiak
Próg: 10 zł
Marzena Kubissa
Marzena Kubissa
Próg: 24 zł
Alicja Wilczyńska
Alicja Wilczyńska
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł