Psychowiedza

W Patronite od 08.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1012

Liczba Patronów: 749

Zostań Patronem
Kup na prezent
23 patronów
417 miesięcznie
5 076 łącznie
Całe moje dorosłe życie to praca z ludźmi. Uczę, szkolę, leczę emocjonalne blizny z przeszłości. Swym doświadczeniem dzielę się za pośrednictwem bloga "Psychowiedza" oraz podcastu "Ludzie tak mają". Ma być konkretnie, praktycznie i opierać się na naukowych dowodach.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Przemek Mućko. Od kilkunastu lat zajmuję się zawodowo psychoterapią. Kiedyś pracowałem jako nauczyciel akademicki oraz terapeuta na szpitalnym oddziale. Teraz moje podstawowe zajęcie to własna praktyka terapeutyczna. Oprócz tego prowadzę szkolenia dla profesjonalistów oraz organizacji i zajmuję się popularyzowaniem wiedzy z zakresu psychologii (więcej o mnie możesz przeczytać pod tym linkiem).

O co mi chodzi?

Przede wszystkim o dwie rzeczy:

  • lubię ludzi i jestem ich ciekaw
  • lubię dzielić się wiedzą i pomagać ludziom w odkrywaniu siebie

To drugie podobno nieźle mi wychodzi ;)

Kocham pracę z ludźmi, ale sam gabinet to dla mnie za mało. Tym bardziej, że zgłasza się do mnie dużo więcej osób, niż jestem w stanie przyjąć. A drugi powód tkwi we mnie. Zawsze mnie nosiło i całe moje zawodowe życie to zajmowanie się przynajmniej dwiema rzeczami naraz. Kiedyś myślałem, że to tylko temperament. Aż w początkach 2022 roku zdiagnozowano u mnie ADHD i nagle stało się jasne skąd ten ciągły motorek w tyłku.

Tworzenie bloga i praca nad podcastem pozwalają mi wyżyć się twórczo i jednocześnie dają odskocznię od ciągłego siedzenia w terapeutycznym fotelu. Ponadto jestem głęboko przekonany, że czasem niewielkie ziarenko wiedzy podane w odpowiedniej formie i dobrym momencie może przekuć się na ogromną zmianę w czyimś życiu. Czy to działa? Dostaję feedback, że to trafia do ludzi i pomaga im lepiej się dogadać z samymi sobą.

Skąd moja obecność na Patronite?

Tworzę, bo lubię. Bo pozwala mi się to wyżyć i złapać wiatr w żagle. Bo pisanie tekstów, rozmowy z ludźmi czy nagrania pomagają mi uporządkować myśli i usystematyzować wiedzę. Niezależnie od tego, czy uzyskam jakiekolwiek wsparcie, i tak będę robić to nadal.

Po co więc moja obecność tutaj? Prosta odpowiedź brzmi: żeby kupić sobie więcej czasu na tworzenie. Móc kierować się pasją zamiast ograniczeniami budżetu. Rozwijać skrzydła zamiast znosić frustrację. A jednocześnie przez dzielenie się wiedzą zwiększyć swój wkład w pulę ogólnego dobra i rozwoju ludzi. Żeby pokoleniu mojego syna żyło się lepiej, niż mnie i moim rówieśnikom. To taka moja praca u podstaw we współczesnej odsłonie. Prus byłby dumny.

Oto jestem.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 21 zł
Marcin Rodzik
Marcin Rodzik
Próg: 4 zł
Agata Kubacka
Agata Kubacka
Próg: 35 zł
Marta Cho
Marta Cho
Próg: 14 zł
Adrian Dutkowski
Adrian Dutkowski
Próg: 21 zł
Sabina Śliwka
Sabina Śliwka
Próg: 35 zł