Pszczelarz z Wąchocka

W Patronite od 16.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
Kanał poruszający tematykę pszczół, prowadzenia pasieki, miodu, ogrodu, zdrowej żywności. Znajdziesz tutaj zarówno materiały edukacyjne jak i ciekawostki o których nie miałeś pojęcia!

O Autorze

Cześć! Jest mi niezmiernie miło, że trafiłeś na tę stronę!

Pozwól, że się przedstawię i pokrótce opowiem o sobie.

Mam na imię Wojciech i mieszkam w Wąchocku. Pomimo tego, że jestem tzw. "miastowym", bo urodziłem się w Gliwicach w województwie śląskim gdzie spędziłem pierwsze 25 lat mojego życia, to finalnie "wywiało mnie" na wieś do Wąchocka i tutaj prowadzę o wiele spokojniejsze życie bez codziennego, miastowego galopu.

Przez wiele lat pracowałem jako informatyk, freelancer prowadząc min. największy w Polsce serwer MMORPG Lineage II, później jeden z większych serwerów skyblockowych Minecrafta. Pisałem programy w Java, tworzyłem strony www, ale przez cały czas nie czułem, że jest to coś co chciałbym robić dłuższy czas.

Kiedyś oglądając program popularnonaukowy o pszczołach na Planete postanowiłem zostać pszczelarzem. W krótkim, półgodzinnym programie zobaczyłem jak wspaniałe i fascynujące są to owady. Zacząłem zgłębiać wiedzę na ich temat czytając różnego rodzaju książki, gazety, internetowe blogi oraz oglądając filmy w internecie kręcone przez pszczelarzy. Tak mnie to wciągnęło, że po dwóch latach zapisałem się do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli pod Lublinem, i po zdobyciu odpowiedniej dawki wiedzy odważyłem się założyć własną pasiekę. Kupiłem pierwsze trzy ule, pszczoły i tak zaczęła się moja przygoda, która twa do dziś.

Wreszcie robię coś co sprawia mi przyjemność i jest nie tylko pasją ale również sposobem na życie. Po kilku latach rozwijania pasieki postanowiłem otworzyć sklep z akcesoriami dla pszczelarzy, który również prężnie się rozwija. Pomagam innym osobom założyć pasieki, prowadzić pasieki, a klientom mojego sklepu zawsze służę radą i pomocą.

Po jakimś czasie otworzyłem profil na TikToku gdzie wrzucałem różnego rodzaju ciekawostki o pszczołach tak by inne osoby również zafascynować tym tematem. Okazało się, że zarówno kanał jak i publikowane przeze mnie filmy są pozytywnie oceniane przez oglądających. W późniejszym czasie zacząłem publikować odpowiedzi na filmy, porady z pasieki i tak udało mi się zdobyć sporą publiczność.

Otworzyłem kanał na yt gdzie wrzucam dłuższe formy porad, przepisów które nie mieszczą się w Tiktokowych ramach krótkich filmów.

 

Za namową moich fanów założyłem Patronite - i dlatego właśnie się tu spotykamy.

Serdecznie Cię witam, i zapraszam na moje Social Media oraz do wsparcia mojej działalności.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika