Ptasia Strefa

W Patronite od 07.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 444

Liczba Patronów: 447

Zostań Patronem
Kup na prezent
37 patronów
1 060 miesięcznie
15 210 łącznie

Rozwój sprzętu i kanału

2 800 zł

miesięcznie

37%

osiągnięto

1 740 zł

brakuje

Ptasią Strefę montuję sam i jestem jeszcze daleki od skorzystania z pomocy profesjonalnych montażystów. Pracuję na około dziesięcioletnim komputerze stacjonarnym, który dzięki wsparciu przyjaciół kanału wyposażyłem w nieco lepszy procesor kupiony z drugiej ręki (nowych do tej płyty kupić się nie da). Zdjęcia robię aparatami, które swoją świetność miały też 8-10 lat temu. Dużym wsparciem od widzów był zakup Nikona coolpix p 1000 i obiektywu Tamron 150-600 (łącznie 9000 zł) w roku 2020. To jednak nie cały sprzęt jakim pozyskuję materiały jak video czy głosy ptaków. Jest wiele elementów, które wymagają wymiany czy zakupu (rejestratory, mikrofony, kamery). O każdym zakupie sprzętu ze środków Patronite będę informował na swoich filmach bo wiem, że wiele osób jest zainteresowanych urządzeniami do rejestrowania ptaków.

Ptasia Strefa jako praca

7 800 zł

miesięcznie

13%

osiągnięto

6 740 zł

brakuje

Sprawa jest bardzo prosta. Filmy Ptasiej Strefy powstają wtedy, kiedy mogę sobie pozwolić na ich tworzenie. Niektóre tematy są dość proste, inne wymagają sięgnięcia do literatury fachowej, poszukania lub zdobycia obrazu, który legalnie można pokazać na filmie, niezbędny jest też montaż materiału filmowego. To wszystko wymaga sporo czasu, niekiedy bardzo dużo, więcej niż praca na etacie.
Niestety trzeba też jakoś utrzymywać siebie, a przede wszystkim swoją rodzinę, jak również mieć czas na życie z nimi, a nie obok nich. Z życia rodzinnego nigdy nie zrezygnuję, co chyba dla wszystkich jest jasne, ale z prac zarobkowych na rzecz realizacji i rozwoju Ptasiej Strefy bardzo chętnie.

Wyjazdy Ptasiej Strefy

800 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Mieszkam na Pomorzu. Niestety nie wszystkie krajowe ptaki, czy ptasie zjawiska można tu zobaczyć. Niekiedy trzeba pojechać gdzieś dalej. Wyjazdy to koszty: paliwa, noclegu i wyżywienia. Na taki wyjazd najczęściej zabieram ze sobą doświadczonych ornitologów, którzy pomagają mi w terenie pozyskać dobry materiał. Oczywiście za taki wyjazd nikomu nie płacę, ale byłoby mi łatwiej i bardziej komfortowo móc pokryć przynajmniej część kosztów wspólnego wyjazdu. Tym bardziej, że celem wyjazdu jest zebranie materiału na film Ptasiej Strefy.

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aleksander Czołnik
Aleksander Czołnik
Próg: 20 zł
Krzysztof  Korcz
Krzysztof Korcz
Próg: 10 zł
Tomasz Bartkowiak
Tomasz Bartkowiak
Próg: 10 zł
Mirosław Piszczalski
Mirosław Piszczalski
Próg: 10 zł
Tomasz Szymański
Tomasz Szymański
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł