Pulowerek.pl - Maciej Rynarzewski

Od 2009 roku tworzę blog o bibliotekach i życiu bibliotekarza. Obserwuję i opisuję dziwny świat za biblioteczną ladą.

O Autorze

Cześć, nazywam się Maciek

... a dokładniej Maciej Rynarzewski i od 2009 roku prowadzę branżowego bloga dla bibliotekarzy: Pulowerek.pl. Mieszkam na Warmii, w Olsztynie i mam trzydzieści kilka lat. Dziesięć lat temu (trochę z przypadku) zacząłem pracę w dużej bibliotece. Przez te lata nadal nie udało mi się zrozumieć do końca tych wszystkich rytuałów i zasad, które kierują życiem naszej mikro-społeczności. Spodobali mi się jednak ludzie którzy tu pracują, ich pozytywne podeście do rzeczywistości, a czasem ich dziwactwa. Wierzę, że mimo branżowej indoktrynacji cały zachowałem jeszcze cały czas spojrzenie laika na biblioteki i bibliotekarstwo. Dzięki temu mogę pisać ciekawe, humorystyczne teksty o życiu za ladą - o jego blaskach i cieniach.

Do tego właśnie służy Pulowerek -  blog który przez lata obecności na rynku zdążył wyrobić sobie już w branży solidną markę. Przez ostatnie dziewięć lat, wraz z osobami, które go ze mną współtworzyły, napisaliśmy prawie 1700 tekstów. Po chwili twórczego przestoju pora jednak na "nowe otwarcie". Dlatego też zwracam się do Was z propozycją wsparcia ulepszonej wersji ulubionego portalu bibliotekarzy w Polsce. Dzięki Wam będę mógł pisać regularnie, sięgać po nowe tematy i zrealizować na blogu kilka fajnych pomysłów, które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie. 

logo pulowerek

Z rzeczy które powinniście o mnie wiedzieć, to oprócz bycia etatowym Starszym Bibliotekarzem, jestem także grafikiem i prowadzę własną firmę - Mikoragencje Kreatywną. Bycie kreatywnym przydaje mi się na obu frontach i stało się dla mnie sposobem na życie. W przeciwieństwie do stereotypowego bibliotekarza bardziej lubię psy od kotów. Jako, że jestem wegetarianinem kocham oczywiście wszystkie zwierzęta...no ale psy rządzą. Seriale rządzą. Rower też rządzi. Jak przystało na geeka - wychowałem się świecie książek science-fiction, platformówek na kasetach magnetofonowych i gier planszowych.

...

Zasadniczo to mam za dużo pasji i za mało czasu, ale dzięki Waszemu wsparciu będę mógł go jednak poświęcić na pisanie bibliotekarskiego bloga.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)