PurePapillon - Alternatywne Uniwersa

W Patronite od 02.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Nigdzie indziej niepublikowane historie pełne emocji, bohaterów z krwi i kości i nieoczywistych relacji. Czy to ze śmiechu, czy ze wzruszenia - łzy na pewno się pojawią, ale z pewnością przeczytasz do końca. Nawet, jeśli przez łzy!

O Autorze

Hej! Bardzo mi miło, że do mnie zaglądasz :)

Nazywam się Kalina, użytkownicy Wattpada mogą kojarzyć mnie spod pseudonimu purepapillon, jeszcze wcześniej yolofasolo. Do przybyłych z tej platformy: historie inspirowane Waszymi ulubionymi postaciami z pewnością się pojawią, ale na czytelników czekają również zupełnie nowe, niezależne opowiadania. 

Dlaczego Patronite? Nie wyobrażam sobie życia bez książek, tak samo jak nie wyobrażam go sobie bez tworzenia. Do tej pory pisałam głównie hobbystycznie, w tak zwanym międzyczasie, jednak z biegiem lat mojego międzyczasu zaczęło ubywać na rzecz studiów i innych obowiązków, a sama satysfakcja (nawet jeśli z dziesiątków tysięcy wyświetleń) przestała rekompensować godziny pracy poświęconej na pisanie. Jeśli czytasz te słowa, ponieważ tęsknisz lub niedawno coś Cię przekonało do mojej pisaniny, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: właśnie dzięki Tobie będę mogła dalej poświęcać się pisarstwu!

Fanfiction publikowane w Internecie pokazało mi niesamowitą kreatywność i zdolność do reinterpretacji popularnych historii przez fanów na całym świecie, pozwoliło mi eksperymentować ze stylem i gatunkiem, a przede wszystkim zgromadzić pierwszą społeczność. Jednak jedno z głównych założeń fanfiction to: od fanów dla fanów, non-profit. Chociaż nie można pisać fanfików w nieskończoność, nadal można tworzyć rzeczy podobne i inspirowane, więc czytelnicy z Wattpada na pewno się nie rozczarują ;) Zainteresowanych wyłącznie tą konwencją odsyłam na wyżej podane profile (purepapillon, yolofasolo), gdzie można przeczytać 8 ukończonych opowiadań. 

Jeśli postanowicie mnie wesprzeć, Patroni i Patronki będą mogli liczyć na:

  • nowe, nigdzie indziej niepublikowane rozdziały (2+ w miesiącu);
  • dostęp do tajnej grupy na Facebooku, gdzie odbędą się głosowania i debaty na temat rozwoju opowiadań;
  • specjalne dedykacje i indywidualny wpływ na elementy fabularne.

Dla kogo są opowiadania mojego autorstwa? Dla wszystkich miłośników intensywnych historii, bohaterów, z którymi można się utożsamić, zwrotów akcji i niekiedy emocjonalnych rollercoasterów. Jeśli ten opis do Ciebie pasuje, znalazłeś_aś się we właściwym miejscu.

Do czego dążę? Aby w przyszłości każdy czytelnik mógł trzymać w rękach papierową, drukowaną wersję moich tworów, a pisanie stało się moim zajęciem na pełen etat. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika