Miejska Pustelniczka

W Patronite od 22.05.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
75 łącznie
Jestem autorką bloga Miejska Pustelniczka - bloga, którego ideą jest udostępnianie treści, które pomagają zrozumieć siebie i drugiego człowieka. Zajmuję się filozofią praktyczną, medytacją, rozwojem osobistym i wiedzą o różnych kulturach. W lutym planuję otworzyć też analogiczny kanał na YouTube.

O Autorze

Nazywam się Urszula Opyrchał.

Jestem absolwentką filozofii i kulturoznawstwa oraz instruktorką Station Nord w zakresie rozwoju osobistego i medytacji.

Jestem członkinią Stowarzyszenia Mensa Polska, autorką książki Etyka suficka w ujęciu Dżawada Nurbachsza oraz kilku artykułów z zakresu filozofii Abhidharmy, sufizmu i duchowości.

Od wiosny 2019 r. piszę bloga Miejska Pustelniczka, którego ideą jest udostępnianie materiałów, które pomagają zrozumieć siebie i drugiego człowieka.

Obszary tematyczne bloga to:

 • filozofia praktyczna,
 • medytacja w kontekście filozofii Abhidharmy,
 • rozwój osobisty i duchowy,
 • zrozumienie innych kultur.

Serie:

FILOZOFIA PUSTELNIKA: Seria o praktycznym podejściu do zagadnień z filozofii Zachodu i Wschodu.

TRZEŹWO O MEDYTACJI: Seria o medytacji i technikach medytacyjnych oparta przede wszystkim na filozofii Abhidharmy, nastawiona szczególnie na zagadnienia opisane w innych miejscach słabo lub w sposób mylący, zbytnio uproszczony.

ROZSĄDNIE O ROZWOJU OSOBISTYM: Seria dostarczająca materiały psychologiczne i filozoficzne do pracy nad sobą, bez "cudownych recept dobrych dla każdego".

KULTURY ŚWIATA: Seria obejmująca zagadnienia z zakresu kulturoznawstwa i religioznawstwa, pokazująca różnorodność światów, w których żyją ludzie.

BIBLIOTECZKA PUSTELNIKA: Seria o książkach zawierających treści ważne z punktu widzenia rozwoju człowieka.

BIBLIOTECZKA DOCIEKLIWYCH: Seria o książkach naukowych i popularnonaukowych, które z różnych powodów warto przeczytać. Głównie z zakresu religioznawstwa, psychologii, kulturoznawstwa, filozofii akademickiej, teologii.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem