Avatar użytkownika

Tomasz Drabik

182
patronów
3 890 
miesięcznie
388 905 
łącznie
182
patronów
3 890 zł 388 905 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Może się wydawać, że to mało, ale ostatnia sztuka amunicji w spluwie wycelowanej w szarżującego potwora może być sprawą życia lub śmierci. A zatem dzięki Ci za tę sztukę amunicji, ekhm, to znaczy 5 złotych, bo każdy grosz się liczy!
10 zł miesięcznie
Dycha to już okrągła sumka! Zapraszam do specjalnego, zamkniętego, elitarnego klubu... no dobra, po prostu do grupy na Facebooku, na której będę publikował informacje o tym w co gram, co zamierzam nagrać i jakie są moje postępy w pracy. Można mnie też tam będzie pozaczepiać pytaniami.

Nie masz konta na Facebooku? Nie ma problemu - przygotuję też mailowy newsletter, w którym będę podrzucał te same informacje.
30 zł miesięcznie
To jest już naprawdę poważna kwota godna prawdziwego mecenasa. Za coś takiego należy się specjalne wyróżnienie. Na końcu moich materiałów będę umieszczał planszę z listą mecenasów i pojawi się tam też Twoje nazwisko lub ksywka (do wyboru). Dostaniesz również dostęp do grupy/newslettera z powyższego progu.

Zaznaczam tylko od razu, że rezerwuję sobie prawo do odmowy umieszczenia ksywki zawierającej wulgaryzmy lub określenia uważane za obraźliwe. Plansza nie pojawi się w materiałach sponsorowanych, ale większość filmików taka nie będzie.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
173 dostępne miejsca
Wczesny dostęp i przedmiot kolekcjonerski! Materiały wrzucam zwykle o określonej porze, ale często są gotowe nieco wcześniej – dostaniesz zatem do nich dostęp przedpremierowy. Czasem kilka godzin wcześniej, czasem nawet ponad dobę wcześniej.

Dodatkowo, jeśli podasz mi swój adres - podeślę Ci w ramach podziękowania jakiś drobiazg. Na początku będzie to pewno zaprojektowana przeze mnie i podpisana pocztówka, potem może wymyślę coś innego.

Oczywiście ten próg zawiera też nagrody z progów niższych.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
2 dostępne miejsca
Stówka? Nie wiedziałem, że mam takich szaleńców wśród swoich widzów! Otrzymasz oczywiście wszystko to co z niższych progów, a poza tym będziesz mógł zasugerować temat vloga - oczywiście musi być to coś związanego z grami, popkulturą albo technologią (opinie o nowych konsolach, rozważania o VR, trendy na rynku gier?). Polityką i tym podobnymi rzeczami się nie zajmuję. Myślę, że się dogadamy, pomimo Twojego oczywistego szaleństwa.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Tomasz Drabik w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Tomek Drabik, znany także jako quaz, twórca materiałów o grach na YouTube - okraszonych humorem recenzji, analitycznej publicystyki oraz filmików rozrywkowych takich jak te z cyklu GlitchMistrz czy growe pseudo-RAPy (Metalowy Słoń).

Witajcie, nazywam się Tomek Drabik, znany także jako quaz i tak zaczynam większość swoich materiałów o grach od prawie 9 lat. Tworzę rozbudowane, okraszone humorem (często dość suchym) recenzje gier, różnego rodzaju publicystykę o nich, a także materiały rozrywkowe o tematyce growej - np. dość popularny cykl GlitchMistrz żartujący z różnych błędów w grach.

Właśnie zrezygnowałem z pracy w drukarni (jako grafik), którą wykonywałem od 10 lat, równolegle ze swoją działalnością w sieci i chcę wykorzystać dodatkowe 8 godzin dziennie na uczynienie ze swojego kanału YouTube najlepszego kanału dla graczy w kraju. Oczywiście jakościowo, bo z takimi treściami nigdy ten kanał nie będzie największym - i w sumie niezbyt mi to przeszkadza.

Moje plany? Do robionych regularnie recenzji (które będą się teraz ukazywać szybciej) planuję dorzucić jeszcze cykl retro, który chodzi za mną od dawna, dokończyć zaczętą dawno serię „quazem i mieczem”, zrobić nową serię o rogue-like'ach, poszukać gier specjalnie do GlitchMistrza (bo duże tytuły AAA ostatnio za mało się psują) i ogólnie uczynić materiały na kanale bardziej różnorodnymi, bo z braku czasu ostatnio koncentruję się za bardzo na recenzjach, czyli formacie, który mam opanowany i najłatwiej mi go realizować. A pomysłów jest ciągle pełno. No i chętnie wróciłbym też do streamowania, które zarzuciłem jakiś czas temu z braku czasu.

Wszystkie te plany zamierzam realizować niezależnie od tej zbiórki, ale z uwagi na to, że moje aktualne źródła utrzymania zrobiły się bardziej niepewne, to każdy zebrany tu grosz pomoże mi w rozwijaniu kanału bez przeszkód.

Poniżej kilka przykładowych materiałów:

Cele Autora

Recenzje i testy VR
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 1 110 zł brakuje
77%
Serio? Jeśli tyle uzbieraliście to chyba oszaleliście. Ale jeszcze na tym etapie mam jakiś pomysł na to jak te pieniądze wykorzystać (chociaż wymyślając to nie wierzę, że tu zajdziemy). Zaczyna się rewolucja VR i niezależnie od tego czy będzie to fajne czy okaże się klapą - temat to na pewno wdzięczny dla takiego recenzenta jak ja. Ale te wszystkie sprzęty do VR są piekielnie drogie. Jeśli jednak osiągniemy ten cel – kolejno uzbieram z tego na te wszystkie Oculusy, Vive'y, Gear VRy, PS VRy, kupię je i zrobię o nich najlepsze materiały o hełmach VR jakie widzieliście. Ba, może nawet VFX1 gdzieś upoluję!
Licencje i koszty podstawowe
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Takie pieniądze muszę wydać miesięcznie na oprogramowanie i usługi używane do produkcji treści, które wytwarzam. Niezależnie od tego czy będę miał co jeść i gdzie mieszkać - będę miał środki na produkcję filmików, dzięki!
Koszty pracy i życia
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Na tym etapie nie będę już musiał bać się, że nie przetrwam kolejnego miesiąca. Nawet jeśli reklamodawcy uznają mój kanał za nieistniejący - rachunki opłacę, licencje wykupię, można działać bez stresu. Poczucie bezpieczeństwa oznacza lepszy sen, a wyspany quaz to produktywny quaz.
Retro na pełnej profesce
  • 3 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Zrobienie cyklu retro o starych grach, w które grało się kiedyś w Polsce (więc nie Nintendo, a raczej Atari, Commodore, Amiga itd.) chodzi już za mną od dawna i niezależnie od tego czy dotrzemy do tego celu - i tak go zrobię. Ale dzięki tym pieniądzom będę mógł zrobić to w pełni profesjonalnie - kupując stary sprzęt do wykorzystania w materiałach (który, z uwagi na swoją wartość kolekcjonerską, nie jest już dziś wcale tani). Niestety te dwie dekady temu nikt nie sądził, że ten sprzęt może się jeszcze przydać i wszystko na czym grałem w dzieciństwie zostało sprzedane lub rozdane po dalekiej rodzinie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Tomasz Drabik już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wieszcz
Wieszcz
50 zł
Mateusz Lubski
Mateusz Lubski
10 zł
Mateusz Kubisiak
Mateusz Kubisiak
5 zł
Annica88
Annica88
30 zł
Zbyszek Dul
Zbyszek Dul
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.