Warheim FS

W Patronite od 04.12.2017

Witaj w świecie miniaturowych żołnierzy walczących pośród ruin Starego Świata!

Zapraszam Cię do mrocznego świata niebezpiecznych przygód gry bitewnej Warheim FS - którą wraz z aktywnymi graczami współtworzę od 2009 roku, a którą także i ty będziesz mógł kreować jeśli zechcesz mnie wesprzeć.

O Autorze

Dzień podły,

Jeśli jesteście fanami figurkowych gier bitewnych to być może kojarzycie mój nick, który przewija się w sieci na forach i blogach związanych z bitewniakami i grami fabularnymi od ponad dekady. Jeśli nie, to pozwólcie mi przedstawić się w kilku słowach.

O mnie

Od ponad 20 lat znaczną część mojego wolnego czasu zajmuje hobby jakim są figurkowe gry bitewne oraz gry fabularne, a oba rodzaje rozgrywki łączy Stary Świat, czyli uniwersum wykreowane przez brytyjską firmę Games Workshop. Efekty mojego zmagania z hobby publikuję regularnie na blogu DansE MacabrE, który jest jednym z moich głównych mediów.

Na początku na blogu zamieszczałem głównie zdjęcia dokumentujące postęp prac nad kolejnymi kompaniami do Warheim FS oraz wpisy zawierające informacje na temat samej gry. Z czasem ucząc się na własnych błędach i kradnąc pomysły bardziej doświadczonych blogerów zacząłem publikować posty o bardziej zróżnicowanej tematyce, dochodząc z czasem do funkcjonującego obecnie tygodniowego podziału.

A co to jest Warheim FS?

Warheim FS to figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum Warhammer Fantasy stworzonym przez brytyjską firmę Games Workshop. Warheim FS nie jest jednak oficjalnym produktem brytyjskiej firmy, a niekomercyjnym fanowskim projektem.

W dużym skrócie i dużym uproszczeniu mechanika skirmiszowej gry bitewnej Warheim FS to przede wszystkim odświeżenie zasad znanej i popularnej gry Mordheim o wybrane reguły siódmej i ósmej edycji gry bitewnej Warhammer Fantasy Battle oraz najpopularniejszych zasad domowych (home rules), ale nie tylko... 

W zasady gry Warheim FS wprowadziłem także kilka pomysłów i patentów zapożyczonych z innych systemów oraz własnych reguł które występują w grze jako opcjonalne zasady zaawansowane i dobrze spełniają swoje zadanie, jakim jest urozmaicenie rozgrywki.

Akcja gry Warheim FS została przeniesiona z Mordheim o nieco ponad 500 lat do przodu i osadzona na północnych rubieżach Imperium, bezdrożach i osadach skażonych w czasie Burzy Chaosu plugawym dotykiem Mrocznych Potęg.

Gra przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy, a do rozgrywki potrzebne są figurki i makiety najlepiej w skali 28 mm oraz znane z rozgrywek WFB kostki i miarka z podziałką w calach… 

Podręcznik do gry Warheim FS możecie pobrać STĄD, natomiast TUTAJ znajdziecie Forum Warheim FS, gdzie znajdziecie ludzi, z którymi możecie zagrać, a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania dotyczące gry.

Z Waszą pomocą udało mi się zrealizować już pierwszy z postawionych celów, czyli zbudowanie makiet wsi Teufelsberg, które możecie oglądać na zdjęciach w Internecie lub na żywo w czasie gier w Warheim FS w Katowicach i okolicy, a także na organizowanych cyklicznie turniejach, z których relacje znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

W najbliższej przyszłości czeka mnie realizacja dwóch kolejnych projektów. Pierwszy to zbudowanie ruin miasta, a drugi napisanie dodatku pozwalające na rozgrywanie scenariuszy podziemnych.

Liczę, że dzięki Waszemu wsparciu uda mi się zrealizować zamierzone cele!

Zdrowia,
qc
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)