RadioDimash.pl

W Patronite od 25.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1033

Liczba Patronów: 1400

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
420 miesięcznie
7 750 łącznie
Na początku było MARZENIE, by usłyszeć głos Dimasha Kudaibergena w polskich mediach. Potem nadeszło ROZCZAROWANIE, że nie możemy tego osiągnąć. W końcu nastąpił BUNT i zaczęliśmy DZIAŁAĆ. Tak powstało Radio Dimash, dzięki któremu realizujemy nasze, a być może i Twoje marzenie?

O Autorze

Dlaczego BUNT?

W pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że brak Dimasha Kudaibergena w polskich radiach, stacjach telewizyjnych i prasie, wynika z przyczyn systemowych. Nasze media są zamknięte na wszystko to, co nie wpisuje się w główne nurty muzyczne. W większości króluje muzyka komercyjna i ciężko znaleźć w nich miejsce dla ciekawych i niezwykle uzdolnionych artystów, których nie wspierają rządzące w branży rozrywkowej globalne korporacje. Kiedy zdaliśmy sobie z tego sprawę, przestaliśmy „walić głowami w mur” i skierowaliśmy wysiłki w stronę konstruktywnego działania.

DZIAŁANIE, jak to się zaczęło?

Chociaż pomysł na początku wydawał się nieco szalony, a właściwie niemożliwy do zrealizowania, postanowiliśmy się nie przejmować i utworzyć własne RADIO. Zapragnęliśmy wesprzeć artystę na progu wielkiej, światowej kariery, który dokona rewolucji w przemyśle muzycznym i chociażby z tego powodu wart jest naszego wysiłku, czasu i energii. 

Kim jest DIMASH KUDAIBERGEN?

To jeden z tych artystów, którzy rodzą się raz na pokolenie, a może i rzadziej. Obdarzony 6 oktawową skalą głosu (tak i to nie jest żadna pomyłka ?), ze zdumiewającą techniką i precyzją wokalną, które zaskakują  i budzą podziw u innych wokalistów, trenerów wokalnych oraz krytyków muzycznych.

Nie wierzycie? Poświęćcie tylko 3 minuty Waszego cennego czasu i wysłuchajcie kultowej piosenki „SOS d'un terrien en détresse ” w jego wykonaniu. Nie będziecie żałować! Warto przy tym zamknąć oczy, bo jego głos ma w sobie wielość barw i odcieni! Potrafi  „malować” obrazy w naszych głowach… i duszach.

Bo musicie wiedzieć, że Dimash ma jeszcze jeden, być może najważniejszy dar, który sprawia, że jest taki wyjątkowy. Potrafi w niezwykły sposób przekazywać emocje! Jest artystą, który, bez względu na to, w jakim języku śpiewa, umie poruszyć tysiące serc. Jego muzyka jest bowiem językiem, uniwersalnym, żeby go zrozumieć, nie potrzeba więcej niż tylko wrażliwości i umiejętności doceniania piękna. A on jest wszechstronnym artystą, który potrafi przeprowadzić słuchacza przez prawdziwy labirynt doznań: wzruszyć do łez, podnieść na duchu, czy też wprowadzić w stan radosnej euforii.

Dimash Kudaibergen pochodzi z Kazachstanu, kraju niezmierzonych stepów, ogromnych przestrzeni, w których można poczuć wolność, bliskość z naturą i to coś nieuchwytnego.. co potomkowie nomadów nazywają obecnością duchów przodków, a dla nas jest zapierającą dech w piersiach potęgą przyrody. Urodził się w kraju, w którym najważniejsza jest miłość do ojczyzny, więzy rodzinne, szacunek dla starożytnych, przekazywanych z ojca na syna tradycji. Dimash Kudaibergen uosabia wszystkie najpiękniejsze cechy potomków Wielkiego Stepu: szacunek dla wszystkich ludzi, bez względu na rasę i wyznanie, dumę i przywiązanie do własnej kultury i tradycji. A także niespotykaną w dzisiejszych czasach skromność, szczodrość, pracowitość i ogromy talent!

Kim jesteśmy MY?

Określają nas różnie: miłośnikami dobrej muzyki, marzycielami, zapaleńcami, pozytywnie zakręconymi wariatami… Takimi wiecie….co to rzucają się z „motyką na słońce” ? Tak! Każde z tych określeń jest dobre i bardzo celnie określa naszą pasję i inicjatywę!  Przede wszystkim jesteśmy wielbicielami talentu tego młodego, niezwykle uzdolnionego człowieka. Jesteśmy jego DEARS. Taką nazwę na początku swojej międzynarodowej kariery, Dimash Kudaibergen nadał swoim fanom. Przez tę nazwę chciał podkreślić jak bardzo są bliscy jego sercu. My jesteśmy polskimi Dears – fanami zrzeszonymi w oficjalnym fanklubie Dimasha Kudaibergena w Polsce.

Nasze marzenie RADIO DIMASH.

Dimash Kudaibergen w niezwykły sposób jednoczy ludzi w różnych krajach i różnym wieku. Sprawia, że promując w swoich krajach jego talent, stają są bardzo kreatywni i zdolni do niezwykłych poświeceń. Właśnie dzięki tej pasji powstało Radio Dimash, pierwsze w Polsce radio, które przez całą dobę gra jego muzykę.

Zobacz reportaż filmowy o RadioDimash.pl zrealizowany przez telewizję Kabar w naszym pierwszym prowizorycznym studio.


Ale nasze MARZENIA na tym się nie kończą.

Nasze plany są ogromne! Chcielibyśmy przybliżyć słuchaczom świat, w którym wyrósł Dimash: kulturę, sztukę i tradycje Kazachstanu, opowiadać baśnie i legendy Wielkiego Stepu, przytaczać nauki największego filozofa i poety Środkowej Azji - Abaja Kunanbajuli, opowiadać o Polakach w Kazachstanie, ich losach i wszystkim tym, co łączy nasze kraje. Prezentować wywiady i reportaże oraz relacje ze wszystkich najważniejszych wydarzeń związanych z kulturą Kazachstanu w Polsce.

Chcemy również przeprowadzać relacje z koncertów Dimasha, przybliżyć Wam świat Dears, opowiadać, co dzieje się w innych klubach na całym świecie. Dzielić się z Wami nasza pasją i miłością do muzyki i sztuki.


Dlaczego potrzebujemy Waszej POMOCY?

Wszystkie nasze dotychczasowe osiągnięcia, czyli uruchomienie radia, wykupienie licencji, postawienie odpowiedniego serwera, zakup odpowiedniego sprzętu i systemów – dokonaliśmy własnymi siłami. Tyle, że nasze możliwości są ograniczone. Będziemy niezmiernie wdzięczni jeśli dołączycie do nas i wspomożecie finansowo tę inicjatywę. W ten sposób okażecie nam, że to co robimy ma sens. Że warto promować sztukę, która być może różni się trochę od naszej, ale potrafi nas przecież zachwycić i wzbogacić! A co do samego Dimasha … to jego fenomenu nie da się opisać w słowach…Jego po prostu trzeba usłyszeć!

 

 

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Lucyna Klimek
Lucyna Klimek
Próg: 100 zł
Katarzyna Kliczewska
Katarzyna Kliczewska
Próg: 20 zł
Krystyna Mizerska
Krystyna Mizerska
Próg: 100 zł
Barbara Kędys
Barbara Kędys
Próg: 50 zł