Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1

liczba Patronów: 1

31124 patronów
708 846 zł miesięcznie
4 767 625 zł łącznie
Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej - stając się współtwórcą i mecenasem Radia Nowy Świat!

O Autorze

Drodzy Państwo,

nasze wspólne marzenia stały się rzeczywistością - dzięki onieśmielającej wręcz hojności Patronów, Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie! 

10 lipca, punktualnie o 6:00 rano rozbrzmiały dźwięki pierwszej audycji, prowadzonej przez Wojciecha Manna. Od tej chwili, każdego dnia, Radio Nowy Świat przyciąga setki tysięcy słuchaczy, spragnionych prawdziwego radia - radia z duszą, nieszablonową muzyką i ambitnymi audycjami, prowadzonymi przez prawdziwych pasjonatów. Radia bez reklam (!), które stawia na głębokie relacje ze swoimi słuchaczami - i opiera swój model finansowania przede wszystkim na sile społeczności. 

To dzięki Państwa wsparciu powstało radio, które burzy schematy i wyznacza nową jakość na polskim rynku medialnym! 

Na początku był...upór

To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne. 

Powstała więc „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in. : Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Okazuje się, że do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach dawnej Trójki, zgłosiło akces bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Wielu z nich słyszycie Państwo dziś na antenie - Jerzy Sosnowski, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Fisz, Wojciech Waglewski, Marcin Kydryński…

Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Są z nami też dziennikarze i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres czy Krzysztof Łuszczewski, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski.

Siła wsparcia

Wiedzieliśmy, że bez stabilnego finansowania cały projekt nie będzie miał racji bytu. Rozważaliśmy różne opcje, ale na wszystkie spoglądaliśmy przez pryzmat jednej wartości - pełnej niezależności. Chcieliśmy stworzyć radio, które łamie schematy - a to wymaga wolności w podejmowaniu decyzji. Postanowiliśmy więc zdziałać nieszablonowo i oddać decyzję o finansowaniu całego projektu w ręce... słuchaczy. 

Według naszych obliczeń, by radio mogło ruszyć i działać na podstawowym poziomie, potrzebowaliśmy 250.000 zł miesięcznie. I choć w momencie startu profilu Radia Nowy Świat nikt w historii Patronite nawet nie zbliżył się do takiego poziomu finansowania, postanowiliśmy zaryzykować i złożyć nasz los w Państwa ręce. 

Nic nie było nas w stanie przygotować na to, co stało się w kolejnych dniach. 

Dziesiątki tysięcy osób wsparły Radio Nowy Świat - z mieszaniną zdumienia i niedowierzania obserwowaliśmy mobilizację Słuchaczy nieistniejącego jeszcze radia. W chwili pisania tych słów, Patroni wspierają Radio kwotą niemal trzykrotnie większą, niż początkowo założony cel...

Nie sposób policzyć maile, wiadomości, komentarze i telefony - wszystkie pełne słów otuchy i zachęty do działania. Uzbrojeni w Państwa zaufanie i wsparcie finansowe nie mogliśmy zwlekać ani chwili - rozpoczęliśmy budowanie Radia! 

Szalone trzy miesiące

W zaledwie 90 dni od uruchomienia profilu Radia Nowy Świat, udało nam się:
 

  • wynająć, wyremontować i w pełni zaadaptować budynek, który stał się siedzibą radia

  • zbudować pełne zaplecze techniczne, umożliwiające nadawanie - mówimy tu o stworzeniu i wyposażeniu studia, przygotowaniu infrastruktury i zakupie niezbędnych sprzętów

  • stworzyć zespół antenowy, złożony z wyjątkowych redaktorów, reporterów, specjalistów i pasjonatów - w tym zespół serwisantów, dzięki którym nadajemy własne, autorskie serwisy informacyjne

  • zapewnić możliwość odbierania naszej stacji na dziesiątki różnych sposobów (aplikacje, platformy internetowe, sieci kablowe i wiele, wiele innych)

  • zaangażować kilkanaście młodych, ambitnych osób, które dziś aktywnie tworzą Radio Nowy Świat. W ramach akcji naboru Młodych Talentów otrzymaliśmy ponad 1600 zgłoszeń (!)

  • stworzyć własną stronę internetową oraz wciąż udoskonalaną aplikację na urządzenia mobilne

  • wreszcie: zbudować wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju społeczność Patronów, zgromadzonych w zamkniętej grupie na Facebooku oraz Patronite. Na bieżąco relacjonowaliśmy wszystkie działania, a Państwo każdego dnia dodawali nam siły do ich realizacji! 

W tym miejscu kłaniamy się nisko wszystkim osobom, które bezinteresownie, na dziesiątki różnych sposobów pomagały nam w pierwszych miesiącach. Bez Państwa pomocy nigdy nie udałoby się stworzyć zupełnie nowego radia w zaledwie trzy miesiące!

 

Co dalej? 

Dziś Radio Nowy Świat działa i nadaje - rozwijając się z każdym dniem. Nie będziemy rozpisywali się nad jego zaletami - sami mogą Państwo przekonać się, czy warto spędzić z nami dzień, dwa, a może miesiąc?

A jeśli słuchając, zostaną Państwo na dłużej - być może zechcą Państwo dołączyć do grona Patronów i współtworzyć wraz z nami Radio Nowy Świat?  Zachęcamy do rzucenia okiem na progi wsparcia, opisane po prawej stronie - tam opisaliśmy, w jaki sposób staramy się odwdzięczyć za Państwa hojność. 

Mamy jeszcze wiele ambitnych planów - już teraz wiemy, że z Państwa pomocą jeszcze nie raz zaskoczymy tych, którzy twierdzą, że “nie da się robić radia w taki sposób”! 

 

Do usłyszenia na falach (wirtualnego) eteru!

zespół Radia Nowy Świat

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem