Radio Nowy Świat

W Patronite od 16.04.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2

Liczba Patronów: 2

Zostań Patronem
29439 patronów
602 321 miesięcznie
12 336 647 łącznie
Nowy Świat to pierwsze radio społecznościowe w polskim internecie, stworzone na tak dużą skalę i na tak wysokim poziomie - tylko dzięki zaangażowaniu dziesiątek tysięcy Patronów. Dołącz do grona osób, które zmieniają rzeczywistość!

O Autorze

 

Dwanaście miesięcy dokonywania niemożliwego, prób i błędów, to wiele wspaniałych, ale też i trudnych chwil. To rok tworzenia niesamowitej społeczności, która czuje się tu jak u siebie - i słusznie. Bo to Wasze miejsce. I budujemy je razem.

Dotarliśmy do tego miejsca wspólnymi siłami, za nami wiele inwestycji, wiele pomysłów i inicjatyw. Dzięki wsparciu Patronów (temu finansowemu i mentalnemu) stworzyliśmy jedyne w swoim rodzaju radio. Udało się między innymi:

 • przede wszystkim: zbudować wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju społeczność Patronek i Patronów zgromadzonych w zamkniętej grupie na Facebooku oraz w serwisie Patronite. Na bieżąco relacjonowaliśmy wszystkie działania, a Państwo każdego dnia dodawali nam sił do ich realizacji!
 • wynająć, wyremontować i w pełni zaadaptować budynek, który stał się siedzibą radia;
 • zbudować pełne zaplecze techniczne umożliwiające nadawanie – stworzyliśmy i wyposażyliśmy studio emisyjne, przygotowaliśmy infrastrukturę i kupiliśmy niezbędny sprzęt;
 • stworzyć zespół antenowy, złożony z wyjątkowych redaktorek i redaktorów, reporterek i reporterów, w tym zespół serwisantów, którzy przygotowują własne, autorskie serwisy informacyjne na naszej antenie;
 • zapewnić możliwość odbierania naszej stacji na wiele sposobów (aplikacje, platformy internetowe, sieci kablowe itd.);
 • stworzyć własną stronę internetową oraz wciąż udoskonalaną aplikację na urządzenia mobilne;
 • zaangażować kilkanaście młodych, prowadzących dziś własne audycje;
 • zbudować i wyposażyć studio nagraniowe oraz zakupić niezbędny sprzęt do realizowania koncertów z siedziby Radia Nowy Świat;
 • otworzyć sklep internetowy;
 • kupić cyfrowy fortepian, przy którego dźwiękach odbywać się będą niepowtarzalne spotkania bardziej lub mniej kameralne;
 • ze względu na pandemię podjęliśmy też niezbędne kroki i zaopatrzyliśmy technicznie zespół, aby umożliwić wszystkim naszym prowadzącym nadawanie zdalne;

 

 • pracujemy nad modernizacją (żeby nie powiedzieć nową odsłoną) strony i aplikacji, z nowymi funkcjonalnościami, odświeżonym wyglądem i specjalnymi treściami
 • wyposażymy studio i koncert hol w nowoczesny system kamer i oświetlenia, który umożliwi transmisję wydarzeń i rozmów również w wersji wideo - nie tylko będzie nas słychać, ale i widać;
 • czekamy, aż pandemia pozwoli nam wznowić organizację wyjątkowych koncertów w naszej siedzibie
 • powstanie Radiowa Orkiestra z Nowego Świata (ROzNoŚ) pod dyrekcją Wojciecha Waglewskiego
 • na antenie pojawią się nowi autorzy
 • będziemy organizować akcje specjalne dla i z udziałem Patronów (najbliższa taka już 15 sierpnia)

 

10 lipca 2020 r., punktualnie o 6:00 rano, rozbrzmiały dźwięki pierwszej audycji prowadzonej przez Wojciecha Manna. Wtedy też wszyscy razem - Patroni, słuchacze i redakcja - wyruszyli w cudowną podróż z radiem - takim z duszą, nieszablonową muzyką i ambitnymi audycjami, prowadzonymi przez prawdziwych pasjonatów i pasjonatki. Z radiem bez reklam, które stawia na głębokie relacje ze swoimi odbiorcami - i opiera swój model finansowania przede wszystkim na sile społeczności.

Jeśli nie pasuje nam dana rzeczywistość - zmieńmy ją. W końcu wspólnie tworzymy miejsce, w którym wszyscy czujemy się lepiej i znajdujemy dla siebie odpowiednie towarzystwo, któremu też się chce.

 

To Państwo, nasi Słuchacze i Słuchaczki, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki między innymi uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” pojawił się cień szansy, że ten projekt ujrzy światło dzienne.

Do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach, przyłączyło się bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Dziś słyszą ich Państwo na antenie – Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Jerzy Sosnowski, Fisz, Wojciech Waglewski, Michał Nogaś czy Marcin Kydryński są z nami.

Do tego grona dołączyli również ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska, Jan Młynarski czy Piotr Bukartyk. Są z nami też dziennikarze, dziennikarki i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Agnieszka Lipka-Barnett, Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski, Maciej Orłoś czy Jose Torres, ale także Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski. Nieocenioną postacią i członkiem zespołu był również Krzysztof Łuszczewski.

Nikt nie był pewny, czy ten pomysł się powiedzie. I nic nie mogło nas przygotować na to, co wydarzyło się w pierwszych dniach zbiórki - w niecałe dwie doby niezbędna kwota została uzbierana, a my zaczęliśmy budowę zupełnie nowego radia. To był absolutny rekord pod względem tempa crowdfundingu w historii jakiegokolwiek projektu medialnego. Dlatego też rozpoczęliśmy procedurę wpisania zbiórki na radio do Księgi Rekordów Guinnessa!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 33 zł
Krzysztof Kurp
Krzysztof Kurp
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Michał Skrzypek
Michał Skrzypek
Próg: 10 zł