radiospacja

W Patronite od 26.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 364

Liczba Patronów: 355

Zostań Patronem
Kup na prezent
54 patronów
1 640 miesięcznie
71 550 łącznie
Prawdopodobnie najlepsze radio internetowe w Polsce. Potrzebuje Twojego wsparcia. W każdym innej inne stacji wiesz, czego się spodziewać i jaką muzykę zagrają. W Radiospacji jedno tylko jest pewne, że nic nie wiadomo. Nadaje Sobie a muzą. Taka wolność i wyjątkowość dużo kosztują. Doceń to. Patronuj.

O Autorze

Prawdopodobnie najlepsze radio internetowe w Polsce
23.03.2020 – 

Wystartowaliśmy na totalnym spontanie, gdy w Polsce wybuchła pandemia C-19. Był dwudziesty trzeci dzień marca 2020 r.

Bez zaplecza technicznego, apki, sprzętu, strony, planu finansowania, niczego. Można skomentować: nieprzygotowani. Ale z mega doświadczeniem radiowym i niezwykłym pomysłem.

Zaczęliśmy nadawać z domów. Z czterech kontynentów. To całkowicie niezwykły koncept, dzięki któremu nadajemy fantastyczną muzykę z Azji, Ameryki, Antarktydy, Europy, Islandii. (OK, wiemy, że Islandia jest w Europie, ale to dobrze brzmi, a najważniejsze w Radiospacji jest to, żeby coś dobrze brzmiało).

Szybko skrzyknęliśmy grupę wybitnych radiowych krejzolek i krejzoli, która już ponad dwa lata pracuje w wolontariacie. Dla każdego radia w Polsce i na świecie takie nazwiska to zespół marzeń. I zaczęliśmy nadawać program, którego nigdzie indziej nie usłyszysz. Najwyższej jakości.

Prosto z Antarktydy, Bali, Bielan, Borów Tucholskich, Brwinowa, Cieszyna, Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Chrzanowa, Czech, Czornego Ślonska, Doliny Krzemowej, Dublina, Gór Izerskich, Grodziska Mazowieckiego, Himalajów, Irlandii Północnej, Jarnic, Koszęcina, Łodzi, Magdalenki, Marek, Mazur (Jelonek, Puszcza Borecka), Mokotowa, Nowego Yorku, Paryża, Podbeskidzia, Podlasia, Poznania, Powiśla, Pruszkowa, Przemkowa, Puszczy Kampinoskiej, Reykjaviku, Solca, Sopotu, Śródmieścia, Warszawy, Wrocławia, Ursusa, Ziemi Nurskiej, a nawet z Żoliborza.

Niestety popełniliśmy mnóstwo błędów technicznych i biznesowych, które teraz się na nas mszczą. Program, muzyka, ludzie, audycje są kosmiczne, ale strona techniczna nadawania często wbija nam noże w plecy. I dotarliśmy do być albo nie być.

Bez pieniędzy

Bez pieniędzy nie przetrwamy. Bez pieniędzy nie poprawimy jakości nadawania. Bez pieniędzy nie będzie komu wrzucać podcastów. Bez pieniędzy nie będzie komu tworzyć audycji. Bez pieniędzy nie będzie Radiospacji.

Podstawowa infrastruktura i fundamentalne trzy osoby

Potrzebujemy około dwóch tysięcy złotych miesięcznie, by opłacić: chmurę do wymiany i przechowywania plików, platformę do publikowania podcastów, apkę, domenę, serwer, pocztę, program do emisji, księgowość. Z wszystkiego innego, co się przydawało, ale nie jest niezbędne, już zrezygnowaliśmy.

Kwestią fundamentalną, która zadecyduje o naszym być albo nie być, jest dodatkowe dziewięć tysięcy i trzydzieści złotych miesięcznie (najniższa krajowa) na ekstremalnie skromne wynagrodzenia dla trzech osób, dzięki którym Radiospacja może nadawać 24 godz. na dobę. A konkretniej mówiąc, bez pracy których nie będziemy nadawać. Spinających całą ramówkę, pilnujących emisji, publikujących podcasty. Trzeba dużo się napracować, żeby nikt się nie zastanawiał, jak to się dzieje, że wszystko dzieje się jak należy.

 

Prawdopodobnie najlepsze radio

Nie tylko w internecie. Niepokorne. Wolnościowe. Autorskie. Autentyczne. Zawsze będzie Cię zaskakiwać i prezentować słowa, myśli i muzykę, której nie znasz, a będziesz chcieć poznać. Albo znasz, bo znasz się na tym i masz świetny gust, więc docenisz. Nigdzie indziej w Polsce tego nie znajdziesz. Twórz je razem z nami. Bycie patronką, patronem, mecenasem to prawdopodobnie najwspanialsza rola w świecie kultury.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciej Kasprzyk
Maciej Kasprzyk
Próg: 30 zł
Robert Kowalewski
Robert Kowalewski
Próg: 30 zł
Dariusz Grzybowski
Dariusz Grzybowski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
mpKarol
mpKarol
Próg: 30 zł
Jarosław Plebański
Jarosław Plebański
Próg: 50 zł