W Patronite od 26.06.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 196

Liczba Patronów: 204

Zostań Patronem
81 patronów
2 250 miesięcznie
30 350 łącznie
Jesteśmy grupą pasjonatów radia i muzyki: pionierów kultowych stacji sprzed lat i młodzieży, która muzyki słucha wyłącznie w smartfonach. Wystartowaliśmy, gdy wybuchła pandemia koronawirusa. Audycje nadajemy z naszych domów z całej Polski, Europy, Himalajów, Bali i Doliny Krzemowej!

O Autorze

Jeden z naszych autorów powiedział, że Radiospacja jest tym, czym początki stacji radiowych, które kiedyś współtworzyliśmy. Coś w tym jest. Chociaż łączy nas co innego: jesteśmy razem, by realizować swoje muzyczne pasje w partyzanckim radiu internetowym. 

Owszem, bywało ciężko, bo wszyscy uczyliśmy się realizować siebie z własnych komputerów i nadawać audycje ze swoich domów. Ale spodobało nam się wizjonerstwo śmiałego planu.

Wystartowaliśmy 23 marca i od tego czasu nabraliśmy rutyny, uporaliśmy się z niezbędną techniką i specyfiką nadawania w sieci. Przez ponad pół roku produkowaliśmy program - w pewnym sensie - testowy. Wciąż nas przybywało. 

Obecnie - jeśli chodzi o zespół autorów audycji - jesteśmy jedną z największych rozgłośni w Polsce. Na naszej antenie usłyszycie głosy dobrze znane z Radiostacji, Trójki, Radia PiN, Antyradia, Radia Zet, RMF FM, Radia Jazz, Polskiego Radia BIS czy Chilli Zet. Najmłodsi usłyszą z kolei swoich ulubionych DJ-ów z wielu polskich klubów. 

Teraz przyszedł czas na nowe otwarcie. Radiospacja - profesjonalne radio muzyczne z undergroundowym pazurem! 

LIVE STREAM                     PODCASTY  

Każdego dnia znajdziecie na naszej antenie całe spektrum muzyki, co niespotykane na polskim rynku. Od tej najbardziej rockowej, elektronicznej i alternatywnej, poprzez soul, funk, hip-hop, drum&bass, jungle i techno, skończywszy na folku, jazzie, muzyce filmowej czy klasyce.

Nadajemy 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, zaś zespół 80 osób prowadzących audycje autorskie pracuje codziennie od 6 rano do 3-4 w nocy. Do tego jest jeszcze ekipa kilkunastu osób, która spina to wszystko w ramówkę i pilnuje emisji.

Wejdź na www.radiospacja.pl 


ZBIÓRKA

Bardzo słusznie oczekujecie od nas lepszej jakości dotyczącej emisji programu. Opracowaliśmy konkretny i realistyczny plan dalszego rozwoju Radiospacji. Dzisiaj potrzebujemy Was do tego, by radio mogło nadal istnieć i zmieniać się na lepsze. W zakładce CELE opisujemy, czego potrzebujemy, nie tylko aby przetrwać, ale by jeszcze bardziej rozwijać się razem z Wami. By nadal tworzyć radio działające pod prąd i bez kompromisów.

Jeżeli znacie i lubicie naszą stację, a osoby nieznające jej do tej pory – jeśli polubią nasz program, być może chcielibyście, aby nasi autorzy towarzyszyli Wam na co dzień i by nasze radio rozwijało się i było coraz lepsze? 

W takim przypadku rozważcie dołączenie do grona naszych mecenasów i patronów. Pomożecie nam współtworzyć Radiospację? Po prawej stronie opisujemy w jaki sposób chcielibyśmy odwdzięczyć się za Waszą hojność.

Pierwsze 6 miesięcy działalności sfinansowaliśmy z własnych oszczędności. Wielu naszych partnerów zgodziło się kredytować tą działalność. Dzięki temu zbudowaliśmy zespół marzeń, który nieprzerwanie nadaje swoje programy od 23 marca 2020 roku. Możecie nas posłuchać w każdej chwili na antenie. Jednak to nie wystarczy do dalszego funkcjonowania. 

Musimy opłacać licencje za graną muzykę, licencje za programy nadawcze i realizacyjne dla prowadzących, musimy zapewnić naszym autorom lepszy i jednolity sprzęt nadawczy, także ten niezbędny do miksowania muzyki, wreszcie musimy zatrudnić ludzi, którzy będą zarządzali całością, wspierając naszych autorów. Nie zapominając także o autorach prowadzących swoje audycje.

Nie emitujemy reklam, nie mamy sponsorów, nie sprzedaliśmy się inwestorom. Ponadto nie zrobiliśmy płatnej aplikacji, bowiem Radiospacja jest otwarta dla wszystkich słuchaczy. 

Wesprzyj nas! Dzięki Tobie zrealizujemy nasze wspólne marzenia o wolnym, niezależnym, silnym, bezkompromisowym i prawdziwym radiu pełnym najwspanialszej muzyki! Nawet najmniejsze wpłaty miesięczne, jak 10 zł, liczą się dla nas. 

Poza tym to od Was Drodzy Słuchacze w dużym stopniu zależy to, jak bardzo będziemy zmuszeni sprzedawać czas reklamowy, sponsoring i inne formy reklamowe na antenie i poza nią. Chcielibyśmy taką działalność prowadzić w jak najbardziej ograniczonym stopniu, bez przerywania audycji, tak by nie przeszkadzać Wam w odbiorze naszego programu.
 
POSŁUCHAJCIE NASZEJ HISTORII

Korzenie wielu z nas tkwią w najlepszych przed laty polskich radiach i ich pionierskich etapach. Słuchając najlepszych rozgłośni światowych, od dawna marzyliśmy o stworzeniu bezkompromisowej stacji, która nie będzie wytworem marketingowym żadnego koncernu. W dobie rewolucji technologicznej, w czasach ery cyfrowej, budujemy z nową energią nową jakość. Radio inne niż inne. 

Tak jak napisaliśmy już wcześniej, połowa 100-osobowego zespołu Radiospacji związana była z wieloma stacjami radiowymi, przede wszystkim z Radiostacją, ale także Trójką, Radiem PiN, Antyradiem, Radiem Zet, RMF FM, Radiem Jazz, Polskim Radiem BIS czy Chilli Zet. 

Poza tym, co dla nas bardzo ważne, współpracownikami są młodsi autorzy, wielu z nich to pokolenie dwudziestolatków, a także artyści.

Wielu z nas pamięta czasy, w których autentyczność była podstawą do tworzenia medium, mającego na celu dobre przyjęcie przez słuchaczy. Jako nasz wspólny projekt. Niesiemy te doświadczenia niczym znicz olimpijski. Wreszcie znalazło się miejsce, gdzie można je wykorzystaćMiejsce, gdzie odradzają się dobre duchy poszczególnych radiostacji. 

Skoro mowa o radiostacjach, to nie można pominąć osoby założyciela i dyrektora programowego naszej stacji, czyli Pawła Sito. Był on współtwórcą kultowej Radiostacji. Medium, w tworzenie którego zaangażowanych było wielu z nas. 

Z początkowej Radiostacji, wrócili do Radiospacji w 2020 roku m.in. Paweł Sito (i wtedy, i teraz, dyrektor programowy), Aga Sielańczyk, Andrzej „Wstawać!” Szajewski, Novika, Marcin Chłopaś, Druh Sławek, Wojtek Szymocha, Ulla Prussak, Paweł Juzwuk, Seb Skalski, ekipa programu Dzikie Pola. Razem 16 osób!

Przypominamy najważniejsze osiągnięcia Radiostacji z tamtych lat

- wprowadzenie do świadomości społecznej zupełnie nowych stylów muzycznych 

- pokazanie, że można robić radio bez zadęcia, koturnowości i świadomego programu ogłupiania słuchaczy

- nieświadome dla nas, zbudowanie grupy społecznej słuchaczy, którzy w latach 1998-2001 mieli od ok. 15 do 35 lat, później nazywanych przez socjologów jako „generacja Radiostacji”. Dziś to ludzie w pełni wieku, ale to co „zrobiła” z nimi Radiostacja nie wyparowało przecież.

Po trzech latach swoistego festiwalu wolności, jakim była na przełomie wieków działalność Radiostacji, przyszedł nieuchronny moment, kiedy to marketing przejął władzę nad programem. Zaczęła się równia pochyła w dół. Gdy zabrano nam Nasze Radio, po prostu płakaliśmy. Jednak na wiele lat pozostała w nas świadomość tego, co zrobiliśmy przez tych ponad 30 miesięcy.

Ale przecież to samo wydarzyło się w życiu naszych współpracowników, którzy współtworzyli inne stacje, np. przez blisko dekadę Radio PiN, przez kilka lat Radio BIS czy nawet Chilli Zet.  


WIĘCEJ O NAS

Dzisiaj jest nas znacznie więcej, bowiem postawiliśmy także na najmłodszych, z którymi na co dzień tworzymy tę stację. 

Jest nas dużo i każdy ma bardzo dużo do zaoferowania. Chcemy, by każdy z jedno - czy dwugodzinnych programów dostarczał słuchaczom maksimum satysfakcji. Nie sadzamy DJ-ów na czterogodzinne dyżury i 5 razy w tygodniu. Przez 20 lat nie było takiego radia, chcemy nadrobić tę lukę.

Kto między innymi jest jeszcze w ekipie - prosimy zobaczyć w zakładce Galeria i na dole tego tekstu. Generalnie poza załogą RDST są jeszcze dwie grupy. 

Pierwsza to doświadczeni radiowcy, którzy spełniali się przez wiele lat w znanych rozgłośniach. Przyciągnęli ze sobą do Radiospacji swoich najwierniejszych słuchaczy. To między innymi: Hubert Augustyniak (współzałożyciel Radiospacji), Stanisław Trzciński (wraz ze swoją kultową PINACOLADĄ), Magda Gacyk, Przemysław "Jah Jah" Frankowski, Jacek Kaczyński, Janek Szlagowski, Igor Fleiszer czy Jacek Olechowski

I druga, będąca naszą dumą, czyli radiowi debiutanci, chociaż radio kochający od zawsze. Poza najmłodszymi, także Mirosław Oczkoś - częsty gość audycji radiowych i telewizyjnych, specjalista od wizerunku osób publicznych sam prowadzi (i realizuje, jak każdy z nas) program DETOKS POLITYCZNY; znany filozof Marcin Fabjański zaprasza na audycję JEST NOC, Jędrzej Dudkiewicz, twarz TVP w „lepszych czasach”, znakomicie prowadzi BRZMIENIE ŻYCIA. Mają też muzyczne audycje artyści-muzycy. To m.in. Maciek Nowak, Cheeba oraz Dominik Kaerney.

Niezwykłym odkryciem Radiospacji i wysforowaniem się na pozycję jednego z najlepszych muzycznych radiowców w Polsce (prosimy sprawdzić na podcaście, że nie jesteśmy gołosłowni) okazał się Maciej "Kapsel" Balcerek. Jego audycje RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA to prawdziwe radiowe misterium. Mimo że w żaden sposób prowadzenie programu nie jest podobne do Ś.P. Tomasza Beksińskiego, to jednak efekt, atmosfera, poziom wrażliwości u wielu osób przywołuje postać Sandomierzanina.

 

 

DRODZY RADIOSŁUCHACZE!

Tak jak napisaliśmy wcześniej, Radiospacja to przede wszystkim przestrzeń dla muzyki, na którą nie ma miejsca w innych mediach. Ale mało tego, Radiospacja to także przestrzeń dla myśli, dla prawdziwych i osobistych relacji ze słuchaczami, dla autorskich audycji, wreszcie dla szczerości i dyskusji. Tak, jesteśmy radiem bez zadęcia oraz społecznością. Bowiem wg. naszej opinii słuchacze i radio to jedność.

Stawiamy także na intensywną obecność w mediach społecznościowych, gdzie kontakt autorów audycji ze słuchaczami odbywa się także poza czasem emisyjnym.

Jak widzicie, Radiospacja jest stacją inną niż wszystkie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tak może twierdzić każde radio. Każde radio posiadające siedzibę, studia, zlokalizowane w jakimś kraju i mieście. A my nie! Podkreślamy to, bo naszym DNA jest nadawanie z domów. Nie idziemy do pracy na jakąś ulicę w jakimś mieście. Nasze radio nie mieści się w żadnym kraju, a może mieści się w wielu państwach? Nie mamy jednego studia, mamy tych studiów dzisiaj ponad 80. 


WIELE KONTYNENTÓW

Radiospacja jest pierwszym na świecie radiem, które działa metodą łańcuchową.

Każde oczko naszego łańcucha to inna lokalizacja. Szokujące bywa, gdy antena przekazywana jest przez Jacka Kaczyńskiego z wyspy Bali w Indonezji do małej wioski pod Opolem, skąd parentingowe audycje Dzieci mają dzieci prowadzi Lidia Piechota. Z kolei Janek Szlagowski nadaje z Himalajów, skąd może przekazać antenę Wojtkowi Szymosze w Górach Izerskich. 

Niezwykle dumni jesteśmy z piątkowego porannego programu WSTAWAĆ! Prowadzony jest przez międzynarodową trójkę: Magdę Gacyk z Doliny Krzemowej w USA (zaczyna program o 22:00), Andrzeja Szajewskiegoz Warszawy (7:00) oraz wspomnianego już Jacka Kaczyńskiego z Bali (13:00). Żeby było śmieszniej wydawczyni programu, Magda Kryza pracuje zdalnie z Paryża, zaś serwery umieszczone są w Londynie, skąd swoje audycje nadaje także Nika Boon


Jacek Kaczyński nadaje do Radiospacji prosto z Bali. Poza Polską i Indonezją nasi prowadzący mówią i grają do Was np. z Himalajów, Doliny Krzemowej, Islandii, Londynu, Paryża i Berlina. 

 

NASZ ZESPÓŁ

Reasumując, w zespole redakcyjnym Radiospacji pracują dzisiaj m.in. 

Paweł Sito (szef programowy stacji), Agnieszka Sielańczyk, Stanisław Trzciński, Leszek Gnoiński, Magda Gacyk, Kamil Sipowicz, Mikołaj Komar, Hubert Augustyniak (członek zarządu stacji), Marcin Chłopaś, Wojtek Szymocha, Mirosław Oczkoś, Ulla Prussak, Michał Cpt. Sparky Lipka, Maciej Envee Goliński, Maciek Nowak, Jędrzej Dudkiewicz, Magda Kryza, Seb Skalski, Przemysław Jah Jah Frankowski, Jacek Kaczyński, Janek Szlagowski, Igor Fleiszer, Jacek Olechowski, Marcin Fabjański, Konrad Licky S., Adam Matyz, Mono, Kacper Popkowicz, Sebastian Mikiel, Lidia Piechota, Bartek Szymocha, Marcin Wyrzykowski, Marcin Baryłka, Jerzy Rzymowski, Jerzy Drejwen Baryłka, Małgorzata Rawińska, Ewa Tomaszewicz, Anna Sierpowska, Jakub Zańczak, DJ Hiro Szyma, Jasiek Malinowski, Paul Cannabitz, Ginee,  Bartosz Boruciak, Igor Fleiszer, Piotr Zaix Zieliński, Simba, Remigiusz Kadelski, Królowa Marysieńka, Miki Harasimiuk, Michalina Bieńko, Walter Moffka, Maciej Kapsel Balcerek. Od kwietnia do czerwca 2020 do zespołu redakcyjnego Radiospacji należał też Maciej Orłoś.

Wesprzyj nas! Twoja Radiospacja. 

Wejdź na https://radiospacja.pl 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Tomasz Dziemian
Tomasz Dziemian
Próg: 10 zł
Marcin Sere
Marcin Sere
Próg: 100 zł
Łukasz konieczny
Łukasz konieczny
Próg: 10 zł
Marek Kozakowski
Marek Kozakowski
Próg: 10 zł
Gosia Baca
Gosia Baca
Próg: 20 zł
Estera S
Estera S
Próg: 30 zł