Krzysztof Radzikowski

W Patronite od 30.05.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2926

Liczba Patronów: 1765

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
25 miesięcznie
3 070 łącznie
Amigowy podcaster, bloger i publicysta. Moje podcasty to wywiady z osobistościami ze świata Amigi, zarówno wczoraj i dziś. Tak więc nie jest to tylko archeologia IT!

O Autorze

Witam wszystkich fanów komputera Amiga. :)

Od pewnego czasu, niezłomnie tworzę amigowe podcasty. Od samego początku moja incjatywa, charakteryzuje sie tym, iż każdy ocinek to wywiad z amigowymi osobistościami, zarówno z czasów świetności tego komuptera, jak i ze środowiska obecnie aktywnego. Tak więc, nie jest to tylko archeologia IT! Wielu były lub aktywynych amigowców tworzy obecną branżę IT: są to programiści, graficy, pracownicy Google, czy ludzie prowadzący własne biznesy.

Moi goście to nie tylko Polacy (AmiWigilia Podcast), lecz także goście międzynarodowi (AMIcast Podcast). Oba podcasty, odpowiednio polski i angielski, zgrupowane są pod jednym blogiem Amiga Podcast. Poza poszczególnymi audycjami, blog zawiera wpisy tyczące się komputerów Amiga, ich emulacji oraz publicystkę w szerszym tego słowa znaczeniu. Dzięki pomocy Polskiego Portalu Amigowego dostępne są dwie strony, które zawierają wszystkie odcinki podcastów w formie kompatybilnej ze starszymi przeglądarkami, zapraszam więc na amiwigilia.ppa.pl oraz amicast.ppa.pl. Oczywiście dla waszej wygodny wszystko dostępne jest w Apple Podcast, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Co więcej oba podcasty dostępne są na platformie Spotifywersja polska jaki i angielska.

Współpracuję też z Adamem Zalepą, przez co, możecie poczytać moje teksty również w wersji drukowanej. Piszę w magazynach: Amigazyn (coś dla Amigowców) oraz RetroKomp (coś o szerszym aspekcie retro), zapraszam na stronę amiga.net.pl. Jeste również autorem tekstów w Magazyn Amiga NG dostępnego zarówno jako pdf i jako wydanie drukiem.

Zachęcam do odwiedzenia mojego kanłu YouTube, gdzie można dowiedzieć się o tym, iż Amiga to nie tylko gry!

Kanał YouTube to też platforma  do stremowania podcastów na żywo. Ta forma zyskuje coraz większą popularność w mojej amigowej działalności.

Napisałem już trzy książki o tematyce związanej z komputerami Amiga.

Pierwszą książkę to publikacja poradnikowa o emulacji najnowszego AmigaOS w wersji 4.1 w systemach MS Windows, macOS oraz Linux. Książka dostępna jest w dwóch językach: polskim oraz angielskim, dostępna drukiem oraz  jako e-book.

Druga pozycja zajmuje się szerokim wykorzystaniem AmigaOS  4.1 na prawdziwym sprzęcie, z gównym naciskiem na najnowszy komputer AmigaOne X5000AMIGA OS 4.1 na co dzień. Również i ta pozycja dostępna jest nie tylko w języku polski,  lecz także angielskim. Pozycję można nabyć jako książkę lub e-book.

Trzecią dostępną pozycją jest e-book, na ten czas tylko w wersji polskiej o emulacji AmigaOS 3.1.4 na Raspberry Pi  oraz typowych domowych komputerach - AmigaOS 3.1.4 Emulacja. Książka przygotowana jest w formacie epub, pdf oraz w specjalnej wersji pdf dla  czytników Kindle.

Linki:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika