Krzysztof Radzikowski

W Patronite od 30.05.2016

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1738

liczba Patronów: 1183

3 patronów
15 zł miesięcznie
2 259 zł łącznie
Amigowy podcaster, bloger i publicysta. Moje podcasty to wywiady z osobistościami ze świata Amigi, zarówno wczoraj i dziś. Tak więc nie jest to tylko archeologia IT!

O Autorze

Witam wszystkich fanów komputera Amiga. :)

Od pewnego już czasu, niezłomnie tworzę amigowe podcasty. Od samego początku moja incjatywa, charakteryzuje sie tym, iż każdy ocinek to wywiad z amigowymi osobistościami, zarówno z czasów świetności tego komuptera, jak i ze środowiska obecnie aktywnego. Tak więc, nie jest to tylko archeologia IT! Wielu były lub aktywynych amigowców tworzy obecną branżę IT: są to programiści, graficy, pracownicy Google, czy ludzie prowadzący własne biznesy.

Moi goście to nie tylko Polacy (AmiWigilia Podcast), lecz także goście międzynarodowi (AMIcast Podcast). Oba podcasty, odpowiednio polski i angielski, zgrupowane są pod jednym blogiem Amiga Podcast. Poza poszczególnymi audycjami, blog zawiera wpisy tyczące się komputerów Amiga, ich emulacji oraz publicystkę w szerszym tego słowa znaczeniu. Dzięki pomocy Polskiego Portalu Amigowego dostępne są dwie strony, które zawierają wszystkie odcinki podcastów w formie kompatybilnej ze starszymi przeglądarkami, zapraszam więc na amiwigilia.ppa.pl oraz amicast.ppa.pl. Oczywiście dla waszej wygodny wszystko dostępne jest w iTunes, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej.

Współpracuję też z Adamem Zalepą, przez co, możecie poczytać moje teksty również w wersji drukowanej. Piszę w magazynach: Amigazyn (coś dla Amigowców) oraz RetroKomp (coś o szerszym aspekcie retro), zapraszam na stronę amiga.net.pl.

Zachęcam do odwiedzenia mojego kanłu YouTube, gdzie można dowiedzieć się o tym, iż Amiga to nie tylko gry!

W tym roku, napisałem też pierwszą książkę. Oczywiście tematyka typowo amigowa. Publikacja jest poradnikiem o emulacji najnowszego AmigaOS w wersji 4.1 w systemach MS Windows, OS X oraz Linux. Książka dostępna jest w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

Linki:

http://www.amigapodcast.com

http://amiwigilia.ppa.pl

http://amicast.ppa.pl

https://itunes.apple.com/pl/podcast/amiwigilia-podcast-o-komputerach/id924187769?mt=2

https://itunes.apple.com/en/podcast/amicast-podcast-about-amiga/id961455301?mt=2

https://www.youtube.com/channel/UCy0FGYXMl7G15rEpUOA8IVw

https://www.facebook.com/amiga.podcast/

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!