Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krzysztof Radzikowski w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyWitam wszystkich fanów komputera Amiga. :)
Od pewnego czasu, niezłomnie tworzę amigowe podcasty. Od samego początku moja incjatywa, charakteryzuje sie tym, iż każdy ocinek to wywiad z amigowymi osobistościami, zarówno z czasów świetności tego komuptera, jak i ze środowiska obecnie aktywnego. Tak więc, nie jest to tylko archeologia IT! Wielu były lub aktywynych amigowców tworzy obecną branżę IT: są to programiści, graficy, pracownicy Google, czy ludzie prowadzący własne biznesy.
Moi goście to nie tylko Polacy (AmiWigilia Podcast), lecz także goście międzynarodowi (AMIcast Podcast). Oba podcasty, odpowiednio polski i angielski, zgrupowane są pod jednym blogiem Amiga Podcast. Poza poszczególnymi audycjami, blog zawiera wpisy tyczące się komputerów Amiga, ich emulacji oraz publicystkę w szerszym tego słowa znaczeniu. Dzięki pomocy Polskiego Portalu Amigowego dostępne są dwie strony, które zawierają wszystkie odcinki podcastów w formie kompatybilnej ze starszymi przeglądarkami, zapraszam więc na amiwigilia.ppa.pl oraz amicast.ppa.pl. Oczywiście dla waszej wygodny wszystko dostępne jest w Apple Podcast, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Co więcej oba podcasty dostępne są na platformie Spotify: wersja polska jaki i angielska.
Współpracuję też z Adamem Zalepą, przez co, możecie poczytać moje teksty również w wersji drukowanej. Piszę w magazynach: Amigazyn (coś dla Amigowców) oraz RetroKomp (coś o szerszym aspekcie retro), zapraszam na stronę amiga.net.pl. Jeste również autorem tekstów w Magazyn Amiga NG dostępnego zarówno jako pdf i jako wydanie drukiem.
Zachęcam do odwiedzenia mojego kanłu YouTube, gdzie można dowiedzieć się o tym, iż Amiga to nie tylko gry!
Kanał YouTube to też platforma do stremowania podcastów na żywo. Ta forma zyskuje coraz większą popularność w mojej amigowej działalności.
Napisałem już trzy książki o tematyce związanej z komputerami Amiga.
Pierwszą książkę to publikacja poradnikowa o emulacji najnowszego AmigaOS w wersji 4.1 w systemach MS Windows, macOS oraz Linux. Książka dostępna jest w dwóch językach: polskim oraz angielskim, dostępna drukiem oraz jako e-book.
Druga pozycja zajmuje się szerokim wykorzystaniem AmigaOS 4.1 na prawdziwym sprzęcie, z gównym naciskiem na najnowszy komputer AmigaOne X5000 - AMIGA OS 4.1 na co dzień. Również i ta pozycja dostępna jest nie tylko w języku polski, lecz także angielskim. Pozycję można nabyć jako książkę lub e-book.
Trzecią dostępną pozycją jest e-book, na ten czas tylko w wersji polskiej o emulacji AmigaOS 3.1.4 na Raspberry Pi oraz typowych domowych komputerach - AmigaOS 3.1.4 Emulacja. Książka przygotowana jest w formacie epub, pdf oraz w specjalnej wersji pdf dla czytników Kindle.
Linki:
Słuchaj Krzysztof Radzikowski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Wesprzyj działalność Autora Krzysztof Radzikowski już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.