Avatar użytkownika

Krzysztof Radzikowski

6
patronów
30 
miesięcznie
3 385 
łącznie
6
patronów
30 zł 3 385 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Trzy złote, które mają pokryć koszty domeny i zakupionego oprogramowania. Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie! :)
5 zł miesięcznie
Mam nadzieję, że wykorzystując odpowiednią ilość pięciozłotówek da się wyprodukować gadżety w stylu kubeczek czy koszulka. To takie założenie, które jeśli uda się osiągnąć, może stanowić nagrody dla was w konkursach podczas audycji.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Krzysztof Radzikowski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Amigowy podcaster, bloger i publicysta. Moje podcasty to wywiady z osobistościami ze świata Amigi, zarówno wczoraj i dziś. Tak więc nie jest to tylko archeologia IT!

Witam wszystkich fanów komputera Amiga. :)

Od pewnego czasu, niezłomnie tworzę amigowe podcasty. Od samego początku moja incjatywa, charakteryzuje sie tym, iż każdy ocinek to wywiad z amigowymi osobistościami, zarówno z czasów świetności tego komuptera, jak i ze środowiska obecnie aktywnego. Tak więc, nie jest to tylko archeologia IT! Wielu były lub aktywynych amigowców tworzy obecną branżę IT: są to programiści, graficy, pracownicy Google, czy ludzie prowadzący własne biznesy.

Moi goście to nie tylko Polacy (AmiWigilia Podcast), lecz także goście międzynarodowi (AMIcast Podcast). Oba podcasty, odpowiednio polski i angielski, zgrupowane są pod jednym blogiem Amiga Podcast. Poza poszczególnymi audycjami, blog zawiera wpisy tyczące się komputerów Amiga, ich emulacji oraz publicystkę w szerszym tego słowa znaczeniu. Dzięki pomocy Polskiego Portalu Amigowego dostępne są dwie strony, które zawierają wszystkie odcinki podcastów w formie kompatybilnej ze starszymi przeglądarkami, zapraszam więc na amiwigilia.ppa.pl oraz amicast.ppa.pl. Oczywiście dla waszej wygodny wszystko dostępne jest w Apple Podcast, zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Co więcej oba podcasty dostępne są na platformie Spotifywersja polska jaki i angielska.

Współpracuję też z Adamem Zalepą, przez co, możecie poczytać moje teksty również w wersji drukowanej. Piszę w magazynach: Amigazyn (coś dla Amigowców) oraz RetroKomp (coś o szerszym aspekcie retro), zapraszam na stronę amiga.net.pl. Jeste również autorem tekstów w Magazyn Amiga NG dostępnego zarówno jako pdf i jako wydanie drukiem.

Zachęcam do odwiedzenia mojego kanłu YouTube, gdzie można dowiedzieć się o tym, iż Amiga to nie tylko gry!

Kanał YouTube to też platforma  do stremowania podcastów na żywo. Ta forma zyskuje coraz większą popularność w mojej amigowej działalności.

Napisałem już trzy książki o tematyce związanej z komputerami Amiga.

Pierwszą książkę to publikacja poradnikowa o emulacji najnowszego AmigaOS w wersji 4.1 w systemach MS Windows, macOS oraz Linux. Książka dostępna jest w dwóch językach: polskim oraz angielskim, dostępna drukiem oraz  jako e-book.

Druga pozycja zajmuje się szerokim wykorzystaniem AmigaOS  4.1 na prawdziwym sprzęcie, z gównym naciskiem na najnowszy komputer AmigaOne X5000AMIGA OS 4.1 na co dzień. Również i ta pozycja dostępna jest nie tylko w języku polski,  lecz także angielskim. Pozycję można nabyć jako książkę lub e-book.

Trzecią dostępną pozycją jest e-book, na ten czas tylko w wersji polskiej o emulacji AmigaOS 3.1.4 na Raspberry Pi  oraz typowych domowych komputerach - AmigaOS 3.1.4 Emulacja. Książka przygotowana jest w formacie epub, pdf oraz w specjalnej wersji pdf dla  czytników Kindle.

Linki:

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Krzysztof Radzikowski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Krzysztof Radzikowski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Jacek Kremski
Jacek Kremski
5 zł
Paweł Wespa
Paweł Wespa
5 zł
Lukasz Szulc
Lukasz Szulc
5 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.