RapFrancuski.pl

W Patronite od 25.02.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1411

Liczba Patronów: 1213

Zostań Patronem
5 patronów
85 miesięcznie
935 łącznie
Pierwszy w Polsce serwis poświęcony francuskiej scenie rap. Aktualności, tłumaczenia teledysków, wywiady, podcasty oraz inne projekty związane z rapem z nad Sekwany.

O Autorze

Nazywam się Tymek Kaliciński i od przeszło 20 lat interesuję się francuskim rapem. 

Na koncie mam współpracę z kilkoma magazynami papierowymi (m.in. Ślizg, Klan, Moment, Hiro, Playa itd.), byłem także gościem różnych audycji radiowych (m.in. Radio Kampus, Trójka, Czwórka, Radio Jazz, Radiostacja). Jestem również współautorem wydanej w 2005 książki Andrzeja Cały i Radka Miszczaka "Beaty, rymy, życie - leksykon muzyki hip-hop". 

 Oprócz tego staram się propagować i promować moją pasje poprzez serwis internetowy RapFrancuski.pl

Przez lata udało nam się wydać dwa projekty muzyczne - RapFrancuski.pl EP na winylu (remixy francuskich utworów zrealizowane przez polskich producentów m.in. Magiera i LA, OSTR, Waco, Patr00) oraz album producencki MilionBeats - Le Rap Francais vu de la Pologne gdzie na bitach polskiego producenta znalazło się ponad 40 wykonawców i dj'ów z Francji i Polski (m.in. Paluch, Kękę, Lukasyno, Kohndo, Freeman, Boss One, Swift Guad, El Gaouli i wielu innych).

Zrealizowaliśmy też kilka video-wywiadów oraz projekt  RapFrancuski.pl freestyle sessions Marseille gdzie na bicie Szczura (JWP) zaprezentowało się "na żywo" ponad 20 wykonawców z Marsylii (m.in. Soprano, REDK, Vincenzo, Said, Boss One, Faianatur, K-Ra itd.). 

Specjalizujemy się również w przygotowywaniu tłumaczeń teledysków, które wrzucamy do sieci z polskim napisami (niestety jesteśmy w tej kwestii blokowani przez YouTube i Vimeo ze względu na prawa autorskie i większa część naszych tłumaczeń zniknęła z sieci).

Serwis internetowy RapFrancuski.pl powrócił do sieci w kwietniu 2019. Potrzebujemy środków na to by utrzymać stronę, regularnie wrzucać aktualności i najnowsze teledyski, przygotowywać tłumaczenia i publikować teledyski z napisami, a także ekskluzywne materiały takie jak wywiady czy freestyle. Z czasem oczywiście będziemy starali się zaproponować inne ciekawe projekty ale na ten moment priorytetem jest bieżąca działalność strony internetowej.

Odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/rapfrancuski

Odwiedź naszą stronę: http://www.rapfrancuski.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika