Raport z Literatury | Agnieszka Budnik

W Patronite od 18.08.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 688

Liczba Patronów: 454

Zostań Patronem
Kup na prezent
42 patronów
770 miesięcznie
6 660 łącznie
Z tej strony Agnieszka Budnik i Raport z Literatury: podcast o literaturze najnowszej.
Co znajdziesz w raporcie? Wywiady ze specjalistami z regionów, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko!
Opowiadam również solo o kontekstach, nowościach i klasykach: zawsze aktualnie.

O Autorze

Z tej strony Agnieszka Budnik i Raport z Literatury: Podcast o literaturze najnowszej. Co znajdziesz w raporcie? Wywiady z pisarzami i pisarkami, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko! Raport to przede wszystkim próba niezależnej i jednoosobowej krytyki literackiej: od literaturoznawczyni i czytelniczki dla Was. Chciałabym, żeby podcast mógł rozwijać się dalej, a wiecie jak jest: książki drożeją, sprzęty i podróże do rozmówców też nie chcą tanieć - a pomysłów i ambitnych tematów coraz więcej i to dzięki Wam! 

Chciałabym postawić na profesjonalizację podcastu: publikować regularnie, rozwijać serie, rozmawiać z ekspertkami i ekspertami od literatury i sztuki, których głosów w debacie publicznej jest wciąż za mało.

Chcę, żeby Raport był jednoosobowym i niezależnym działem krytyki literackiej, któremu repertuaru nie dyktują nowości wydawnicze czy dziwne współprace. Wiecie też, że najlepiej rozmawia się twarzą w twarz: a to kolejne wyjazdy, noclegi i książki, które trzeba kupić i poświęcić im czas. A nadal chcę tworzyć merytoryczne i dostępne dla wszystkich treści.

Agnieszka Budnik

✨w najnowszej serii Światy rozmawiam ze specjalistami i specjalistkami od literatur z zakątków globu: zdałam sobie sprawę, że o nich, mimo bycia literaturoznawczynią i krytyczką literacką, wiem najmniej. Dlatego też głos oddaję tu ekspertkom i ekspertom: proszę gości o listę lektur, a potem zderzam swoją perspektywę laiczki z wiedzą i zajawą rozmówcy/rozmówczyni

 

 

✨w serii Źródło mówię o przekrojowych tematach i zagadnieniach, które opracowuję solo. Czy realizm magiczny istnieje naprawdę? Przekonaj się w 19 i 20. odcinku podcastu. Ciekaw kolejnego Źródła? Proszę bardzo: ruszymy do serca mitu Europy środkowej!


✨w serii Błysk opowiem Ci też sama o premierach, przekładach i literackich kontekstach. Czasem też o przykurzonych klasykach. Zawsze aktualnie.

 

No i last but not least: odcinki poza serią - to w nich rozmawiam z profesorami i profesorkami (często jednocześnie jurorami nagród literackich), wydawcami, tłumaczkami, redaktorami, pasjonatami: o rynku książki, festiwalach i wszystkim tym, czego nie widać, a co rzutuje na nasze spojrzenie na literaturę.

 

 

 

 

Dzięki, że jesteście z Raportem! Cześć i czołem, jeśli właśnie tu wpadliście!

 

Kto stoi za Raportem?

Ja :) Agnieszka Budnik
prawie doktorka, na pewno literaturoznawczyni.
Prowadzę spotkania literackie, szykuję powieściowy debiut. Badam nagrody literackie, literaturę najnowszą i rynek książki. Póki co, uczę (się i nie tylko) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Zakładzie Poetyki i Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskiej. Jestem redaktorką, tłumaczką i krytyczką literacką. I, co najważniejsze: prowadzę popularno-naukowy podcast :)


A teraz o tym wszystkim opowiadam ✨

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Feter
Michał Feter
Próg: 20 zł
Olga Bieniek
Olga Bieniek
Próg: 20 zł
Michał Malarz
Michał Malarz
Próg: 10 zł
Marta Prałat
Marta Prałat
Próg: 50 zł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Próg: 10 zł