Avatar użytkownika

Raport z Literatury | Agnieszka Budnik

44
patronów
900 
miesięcznie
15 800 
łącznie
44
patronów
900 zł 15 800 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziesiątka na kulturę ✨...
...i, jak mam nadzieję, porządną krytykę literacką :)

za 10 zł z hakiem możemy kupić niezły numer czasopisma o literaturze i sztuce. Śledzisz nowości wydawnicze, szukasz wnikliwych tekstów o ważnych i dyskutowanych książkach? A może zależy Ci na poznaniu kontekstów, zajrzeniu do mniej znanych zakątków na literackiej mapie świata lub po prostu należysz do Klubu Wiercenia Dziury w Całym (zbijam piątkę!) i chcesz poznać ludzi, którzy dzielą Twoją pasję? Świetnie, bo ja też - miło mi Cię poznać!

Wpłata w tej wysokości to jednocześnie zaproszenie na grupę facebookową podcastu: pogadajmy, zajawmy sobie filmy, podrzućmy lektury i stwórzmy kapitalną przestrzeń do rozmów o świecie, czyli przecież o literaturze :)
20 zł miesięcznie
Prywatna prasa w formie newslettera 📚 :)

To, że czytam, to żadna tajemnica

...ale! Z góry zawodów czytelniczych, niezbyt porywających artykułów naukowych i szkiców krytycznych często udaje mi się wyłowić teksty wybitne.

Oprócz zaproszenia do grupy z poprzedniego progu, raz na dwa tygodnie prześlę Ci newsletter - linki do świetnych omówień, esejów i szkiców dostępnych online (z prasy polskiej i zagranicznej). Nie zabraknie też informacji o co bardziej interesujących nowościach literackich, ale też na przekór rynkowi - poleceń zakurzonych klasyków i Tych, o Których Nikt Nie Słyszał, a Każdy Powinien :)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
6 dostępnych miejsc
50 zł? Serio? Dzięki!

Za tę kwotę nie pozostaje mi nic innego, niż pięknie podziękować i... zaprosić Cię za kulisy podcastu, do "szczęśliwej jedenastki" (ze mną włącznie, ja na pewno będę szczęśliwa :)

Chcesz wiedzieć, jakie odcinki planuję? A może masz ochotę podzielić się sugestiami w odpowiedzi na moje pomysły? Brakuje Ci czegoś w krytyce literackiej i opowieściach o literaturze? Daj znać! Witam w Jednoosobowym Centrum Dowodzenia: być może uda nam się też spotkać gdzieś na trasie, między nagrywką a ucieczką na pociąg? A może masz w głowie wizję idealnej książki dla siebie, mamy, ciotki, brata, kuzyna, bo wiadomo, że najlepszym pomysłem na bezpieczny (albo: wręcz przeciwnie) prezent jest książka. Do usług, przepisuję skrojone na miarę potrzeb recepty :)

No i oczywiście, zyskujesz wszystkie benefity z poprzednich progów :)
100 zł miesięcznie
Honorowa Cegiełka Patronacka, czyli próg dobrego ducha Raportu :)

wpis imienny na stronę internetową Raportu w nowej sekcji MECENASI :)

a także - wszystkie bonusy z poprzednich progów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Raport z Literatury | Agnieszka Budnik w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Z tej strony Agnieszka Budnik i Raport z Literatury: podcast o literaturze najnowszej.
Co znajdziesz w raporcie? Wywiady ze specjalistami z regionów, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko!
Opowiadam również solo o kontekstach, nowościach i klasykach: zawsze aktualnie.

Z tej strony Agnieszka Budnik i Raport z Literatury: Podcast o literaturze najnowszej. Co znajdziesz w raporcie? Wywiady z pisarzami i pisarkami, rozmowy wokół rynku książki i nagród literackich. Ale nie tylko! Raport to przede wszystkim próba niezależnej i jednoosobowej krytyki literackiej: od literaturoznawczyni i czytelniczki dla Was. Chciałabym, żeby podcast mógł rozwijać się dalej, a wiecie jak jest: książki drożeją, sprzęty i podróże do rozmówców też nie chcą tanieć - a pomysłów i ambitnych tematów coraz więcej i to dzięki Wam! 

Chciałabym postawić na profesjonalizację podcastu: publikować regularnie, rozwijać serie, rozmawiać z ekspertkami i ekspertami od literatury i sztuki, których głosów w debacie publicznej jest wciąż za mało.

Chcę, żeby Raport był jednoosobowym i niezależnym działem krytyki literackiej, któremu repertuaru nie dyktują nowości wydawnicze czy dziwne współprace. Wiecie też, że najlepiej rozmawia się twarzą w twarz: a to kolejne wyjazdy, noclegi i książki, które trzeba kupić i poświęcić im czas. A nadal chcę tworzyć merytoryczne i dostępne dla wszystkich treści.

 

 

✨ w najnowszej serii Ikony mówię o wielkich postaciach humanistyki, literatury i sztuki. Przygotowuję pogłębione i niespieszne przewodniki po życiu i twórczości pisarek, pisarzy, myślicielek i osób, które choć kojarzymy, to wciąż nie znamy. Przykład? Opowieść o Susan Sontag:

 

 

✨w serii Światy rozmawiam ze specjalistami i specjalistkami od literatur z zakątków globu: zdałam sobie sprawę, że o nich, mimo bycia literaturoznawczynią i krytyczką literacką, wiem najmniej. Dlatego też głos oddaję tu ekspertkom i ekspertom: proszę gości o listę lektur, a potem zderzam swoją perspektywę laiczki z wiedzą i zajawą rozmówcy/rozmówczyni

 

 

✨w serii Źródło mówię o przekrojowych tematach i zagadnieniach, które opracowuję solo. Czy realizm magiczny istnieje naprawdę? Przekonaj się w 19 i 20. odcinku podcastu. Ciekaw kolejnego Źródła? Proszę bardzo: ruszymy do serca mitu Europy środkowej!


✨w serii Błysk opowiem Ci też sama o premierach, przekładach i literackich kontekstach. Czasem też o przykurzonych klasykach. Zawsze aktualnie.

 

No i last but not least: odcinki poza serią - to w nich rozmawiam z profesorami i profesorkami (często jednocześnie jurorami nagród literackich), wydawcami, tłumaczkami, redaktorami, pasjonatami: o rynku książki, festiwalach i wszystkim tym, czego nie widać, a co rzutuje na nasze spojrzenie na literaturę.

 

 

 

 

Dzięki, że jesteście z Raportem! Cześć i czołem, jeśli właśnie tu wpadliście!

 

Kto stoi za Raportem?

 

Ja :) Agnieszka Budnik
prawie doktorka, na pewno literaturoznawczyni.
Prowadzę spotkania literackie, szykuję powieściowy debiut. Badam nagrody literackie, literaturę najnowszą i rynek książki. Póki co, uczę (się i nie tylko) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Zakładzie Poetyki i Krytyki Literackiej Instytutu Filologii Polskiej. Jestem redaktorką, tłumaczką i krytyczką literacką. I, co najważniejsze: prowadzę popularno-naukowy podcast :)


A teraz o tym wszystkim opowiadam ✨

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Raport z Literatury | Agnieszka Budnik w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Raport z Literatury | Agnieszka Budnik już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Maciej Bidacha
Maciej Bidacha
20 zł
Adrianna
Adrianna
20 zł
Dagmara Kurzak
Dagmara Kurzak
20 zł
Piotr Młynek
Piotr Młynek
10 zł
Aleksandra Śliwińska
Aleksandra Śliwińska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.