RatujemySAABine

W Patronite od 12.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2957

Liczba Patronów: 2582

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
20 miesięcznie
655 łącznie
Pomagać zwierzętom, podróżować, doprowadzić do stanu idealnego SAABinę.

O Autorze

Długo się głowiłem czy warto zakładać profil na Patronite lecz dajmy temu pomysłowi szansę.
Zacznijmy zatem od początku.

Czym jest RatujemySAABine?
RatujemySAABine jest projektem powstałym na początku 2016 roku w którym staram się doprowadzić moje auto, którym jest SAAB 9000CS (o którym niżej) do stanu prawie salonowego. Dotychczas wydałem na ten cel ponad 30 tysięcy złotych (nowe 9000  mojej opcji kosztowało około 100 tysięcy w 1997 roku) swoich (i nie tylko) ciężko zarobionych pieniędzy.
Między naprawami pomagamy zwierzętom (z użyciem SAABiny) np. w transporcie ich ze schronisk do domów tymczasowych, dostarczamy karmę, jeździmy i kręcimy filmy tych zwierząt bezpłatnie dzięki czemu pomaga to znaleźć im szybciej stały dom.

Jeśli mam możliwość to naprawy przeprowadzam sam, lecz większość ich zlecam swoim zaufanym mechanikom (nie da się wszystkiego zrobić na ciasnym miejscu parkingowym pod warszawskim blokiem).

Parę szczegółów od SAABinie:
- Od nowości w Polsce sprowadzona przez polski salon,
- Jestem czwartym właścicielem od 2016 roku, od 2013 roku jeździłem nim jako autem służbowym i się zakochałem w tym kanapowcu.
- Silnik 2.0, 128 km (pewnie kiedyś było), wolnossący o przebiegu 390 tysięcy kilometrów (stan na maj 2020)
- Jeśli chcecie więcej danych, śmiało piszcie :)

Kim są ludzie od RatujemySAABine?


Michał – miłośnik muzyki wszelakiej, technologii, podróży czterema kółkami, tam gdzie można dojechać i tam, gdzie dojechać się nie da. 31 latek wyskakujący dość często w przyszłość, np. chce zaadoptować osła na Korfu ? Nie wyobraża sobie jeździć czymś innym niż SAABina. Oczywiście jeździł, ale inne auta to jednak nie TO! Honorowy dawca krwi i zarejestrowany dawca szpiku.


Weronika – damska część ekipy, oprócz SAABiny oczywiście ? kociara i psiara, gdyby tylko mogła zabierałaby koty i psy z każdego zakątka świata ze sobą, zdrowy rozsądek jednak nie pozwala… na szczęście dla M. i dwóch kotów w domu. Uwielbia podróże, zarówno jako kierowca, jak i pasażer, kocha Bieszczady i żeglowanie, marzy o domu nad jeziorem z olbrzymią werandą pełną kwiatów i kuchnią kaflową „jak u babci”.

Lila - nowa psia część ekipy adoptowana z Nasielska.
... oprócz Lili jest jeszcze Kicia, Teofil i Pela, ale one z nami nie podróżują.

Co udało nam się już zrobić:
Nie ukrywamy tego co się w SAABinie dzieje. W naszych miejscach w internecie informujemy o tym gdzie byliśmy i co z autem się dzieje.
Na stronie www od początku posiadania auta prowadzimy Książkę Serwisową do której sukcesywnie wprowadzamy informacje o wszelkich naprawach, awariach, kosztach wymiany opon, płynów czy zakupu OC.
W 2017 roku wybraliśmy się SAABiną na grecką wyspę Korfu, gdzie z pomocą uruchomionej zbiórki pomogliśmy lokalnemu schronisku dla osłów.
W 2018 roku odbyliśmy dwie wyprawy - zimą, w poszukiwaniu miejsc kręcenia serialu Wataha z której powstał dokument Śladami Rebrowa i latem na wyprawę po środkowej europie - SAABina na GiGaNcie - w trakcie której udało nam się przejechać słynnym torem Nurburgring.

W lato 2019 oprócz remontu naszego mieszkania i kredytu jaki wzięliśmy na ten cel, wykonaliśmy za pomocą warsztatu blacharsko-lakierskiego naprawy nadwozia w SAABinie. Dzięki temu nie ma już korozji na nadkolach, błotnikach ani masce.

Gdzie znaleźć RatujemySAABine?
Najprędzej na polskich drogach ;) ale najwygodniej w internecie.
Wystarczy wpisać nasz autorski hashtag #ratujemysaabine

Po co ten Patronite?
Patronite będzie dla mnie pewną mobilizacją aby działać jeszcze lepiej i prężniej w swoich postach na FB i Instagramie, tworzeniu nowych filmów na YouTube. 
Wszyscy Patroni :
- zostaną wymienieni na naszej stronie www w zakładce Patroni oraz na końcu każdego filmu jaki powstanie z ich wkładem (remont, naprawa, test gadżetu, zakup części).
co trzy miesiące będą brali udział w konkursach w których będą do zgarnięcia gadżety RatujemySAABine (koszulki, kubki, saszetki - niedostępne nigdzie indziej) bądź gadżetów do auta.
- Zostają dodani do tajnej grupy na FB dowiadując się więcej, szybciej i częściej niż inni fani.
- Otrzymują dostęp do niepublikowanych nigdzie treści.
 

A co najważniejsze - połowa z ogólnej kwoty wsparcia (gdy będzie możliwość jej wypłaty) będzie przekazywana na pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i schroniskom pomagającym bezdomnym zwierzętom.

To tylko od Ciebie zależy jaką kwotą chcesz wesprzeć.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika