Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

0 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jestem autorem gry o nazwie Rebelian. Tworzę jedną z bardziej zaawansowanych planszówek, która wymaga mózgu w wersji 2.0. Rebelian to projekt z lat mojej młodości, który przetrwał do dziś i który mogę w końcu zrealizować.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 850 zł miesięcznie
brakuje 850 zł
Pracownia
Moje podstawowe koszty utrzymania pracowni. Mówiąc najprościej, kwota zamyka wszelkie comiesięczne opłaty za pakiety graficzne, z których korzystam, opłaty za hosting, chmurę oraz domeny. W pracowni nie zabraknie pigmentów do drukarek i papieru do wydruków próbnych, których ile bym nie kupił to zawsze jest mało.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 3500 zł
Zamknięcie wersji podstawowej i niezwykła kolekcjonerka...
Osiągnięcie tego pułapu pozwoli mi znacznie szybciej zamknąć projekty elementów składowych do podstawowej wersji Rebeliana, których prototypowanie najzwyczajniej w świecie sporo mnie kosztuje. Po zamknięciu wersji podstawowej kwota utrzyma systematyczne tworzenie kart kolekcjonerskich oraz Map rozgrywki dostępnych w formie wydawniczej. Wersja podstawowa kart będzie dostępna do bezpośredniego (bezpłatnego) pobrania z chmury (w pierwszej kolejności dla wszystkich Patronów), a specjalna edycja funkcyjnych kart kolekcjonerskich trafi do Patronów z zadeklarowanych progów.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4500 zł miesięcznie
brakuje 4500 zł
Rebelian rusza pełną parą
Osiągnięcie tego celu umożliwi mi podjęcie stałej pracy przy Rebelianie. Próg ten oznacza głębokie zaangażowanie czasowe, wyłączną pracę nad grą i jej wszelkimi dodatkami.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 7500 zł miesięcznie
brakuje 7500 zł
Modernizacja warsztatu pracy
Osiągnięcie tego celu pozwoli mi inwestować w modernizację, uzupełnianie i utrzymanie wyposażenia pracowni w sprzęt potrzebny do prototypowania i produkcji różnych dodatków. Będzie to skutkowało zdecydowanym obniżeniem kosztów i czasu pracy nad nowymi elementami gry potrzebnymi do prowadzenia bardziej zaawansowanych rozgrywek oraz przy kolejnych aktualizacjach wersji Rebeliana.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 12000 zł miesięcznie
brakuje 12000 zł
Wersja bonusowa
Tak wysoki próg wsparcia jest raczej rzadkością na Patronite, jednak nie opisujemy tutaj swoich marzeń ale szczegółowe plany, które zostały dobrze przemyślane. Przy tej kwocie wsparcia pojawi się możliwość opracowania szeregu nowych dodatków zamkniętych w extra wydanym bonusowym pudełku Rebeliana. Tuż po edycji przystąpimy (już jako zespół) do przygotowania kolejnego wydania gry i najprawdopodobniej odbije się to równocześnie wdrożeniem niewielkiego systemu do prowadzenia rozgrywek na odległość.

O Autorze

Mam na imię Krzysztof i jestem autorem gry planszowej o nazwie Rebelian. Nie jest to mój jedyny projekt w sieci, który prowadzę - jednak jest to najbardziej zaawansowana produkcja, którą rozpocząłem tworzyć od wczesnych "lat młodości". Moim marzeniem jest doprowadzić ją do końca i przeprowadzić pierwszą realną rozgrywkę z prawdziwymi pasjonatami strategii.

Rebelian jest grą planszową, które obecnie przeżywają swój renesans. Jednak nie można ich mylić z tym co znamy do tej pory. Świat gier planszowych bardzo się zmienił od lat 90-tych i obecnie są to modele oparte na dużej wiedzy z zakresu kreowania różnych mechanizmów zależności i bądź co bądź również pracy zespołowej. Do tej pory pracowałem przy niej samodzielnie. Liczę że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie i pojawi się grupa takich samych pasjonatów jak ja i będzie można przyspieszyć obszerne prace wykończeniowe.


 

Mechanika gry...
Rebelian opiera się na mechanice, w której występuje wiele wzajemnych relacji. Bazą rozgrywki są plansze (Mapy) występujące w różnych rozmiarach i o różnym ukształtowaniu terenu. Gracze mają możliwość wyboru najbardziej dogodnej mapy dostosowanej do charakteru rozgrywki. Poniższy przykład mapy przedstawia bardzo duży obszar, przygotowany dla prawdziwych koneserów długich strategicznych sesji. Na wycinku widać również detale graficzne, które są dla mnie wyjątkowo istotne.


 

Każda plansza zawiera matrycę zdarzeń (część po której porusza się pionek) oraz pole rozgrywki - środkową część mapy gdzie stawiane są budynki funkcyjne i dochodzi do konfrontacji z przeciwnikiem.

Gra składa się z cykliczności realizowanej za pomocą Tarczy Konstelacji, to dzięki niej utrzymywane jest tempo rozgrywki, regulowany jest czas inkubacji nowych osobników czy też np. dostaw niezbędnych surowców. Tarcza konstelacji odgrywa dużą rolę w podejmowanych misjach, może przesądzać o pomyślności lub nagle wynikających problemach.


 

Najbardziej kluczowym elementem dla każdego Gracza jest konsola, na której dochodzi do rozbudowy i konfiguracji wszystkich istotnych funkcji stacji badawczej. Konsola ma nie tylko wpływ na ilość posiadanych budynków funkcyjnych, ale również na ich wydajność i co również ważne - synergię, dającą niezwykłe możliwości rozwoju.

Zdecydowanie na uwagę zasługuje mechanika pracy genotypu, gdzie dokonujemy odkryć i modyfikacji w helisach rozwijanego przez nas gatunku. To właśnie w tym miejscu możemy projektować umiejętności i odporności. Możemy kształtować wszelkie cechy rozwojowe i doprowadzać je do niezwykłych przemian.

Słowem opisującym każdy powyżej opisywany mechanizm jest - "mnogość". Każda z powyższych płytek i kart będzie zawierać setki innych odpowiedników, których zdobycie, umiejętne wybranie i dopasowanie będzie miało wpływ na działanie pozostałych elementów konsoli.

Czy gra sprawia wrażenie skomplikowanej? Trudno zaprzeczyć :) Jednak w rzeczywistości rozgrywka odbywa się bardzo płynnie i jest szalenie wciągająca.

Tak w wielkim skrócie przedstawia się Projekt Rebelian.
Właściwym miejscem opisującym każdą jedną funkcję jest strona gry, na którą Was drodzy Patroni serdecznie zapraszam. Zapraszam również do zadawania indywidualnych pytań, na które bedę się starał odpowiadać.

Projekt gry Rebelian zakłada przygotowanie podstawowej (bezpłatnej) wersji dostępnej do pobrania i wydrukowania dla każdego. Istnieje również pomysł przygotowania wersji wydawniczej dla osób, które chciałyby zapłacić i otrzymać gotowy oryginalny setup. Projekt ma charakter otwarty, oznacza to że każda zainteresowana osoba może tworzyć własne certyfikowane elementy składowe - markowane logiem Rebeliana i swoim nickiem lub nazwiskiem, udostępniane dla innych graczy. Od arkuszy map i kart funkcyjnych po zadania misyjne i projektowanie płytek genotypu.

Na Patronite zaistniałem ponieważ chcę doprowadzić Projekt Rebeliana do końca.
Grafiki, które możecie oglądać powyżej mają (jak widać) charakter roboczy i trzeba nadać im odpowiedni szlif, aby nadawały się do użycia. Jest cała masa pracy, którą jeszcze trzeba wpompować w ten projekt. Od dopracowania wielu konfliktowych aspektów gry i testów - po stworzenia ilustracji dla wszystkich wystepujących kart, płytek i map.

Czy potrafię wyobrazić sobie efekt końcowy?
Noszę go na codzień w głowie i jest jedynym w swoim rodzaju paliwem napędowy, dla którego w każdym dniu poświęcam grze wiele czasu.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
5 kropel drąży skałę. Podobnie jak ten projekt, nie powstał od razu, ale dzień po dniu, miesiąc po miesiącu.
Dziękuję za Twoje wsparcie.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
To praktycznie kwota, którą można wydać na obiad, puścić co najmniej trzy kupony w totolotka lub wybrać się po pracy ze szwagrem na piwo.
Jeżeli zdecydowałeś inaczej to zapewniam, że w odróżnieniu od wcześniej wymienionych argumentów - całość Twojego wsparcia nie przepadnie bezproduktywnie.

Za Twój wkład otrzymasz wcześniejszy specjalny dostęp do materiałów wideo opisujących postępy w pracach nad grą, które będę publikował na łamach niniejszego profilu.
Wielkie dzięki za możliwość urzeczywistnienia tego projektu.
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Kwota z tego progu ma wpływ na możliwości mojej pracowni. Mogę uzupełnić pigmenty w drukarce, kupić kilka arkuszy potrzebnego papieru do wydruków próbnych lub zamówić folię do laminatora. Dwa-pięć jak widać mają spory potencjał.

Za ten próg wsparcia otrzymasz gratyfikacje z wcześniejszego poziomu oraz specjalny dostęp do zamkniętej grupy na forum dyskusyjnym Rebeliana.
Magiczna liczba 25 oznacza również, że staniesz się jednym z pierwszych odbiorców specjalnej kolekcjonerskiej wersji kart Rebeliana.
Kłaniam się nisko i witam na forum.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Domyślam się że jesteś osobą, która jako jedna z nielicznych przeczytała na spokojnie cały opis gry zamieszczony na stronie Rebeliana i Patronite - do końca. 50 zł to spora kwota wsparcia. Ktoś kto tyle wpłaca na pewno wierzy w ludzi, którym pomaga. Masz mój pełny szacun za tak wysoką pomoc.

Na Twoje ręce składam wszystkie gratyfikacje z wcześniejszych poziomów, a na wskazany adres prześlę plakat gry w unikatowej edycji dla Patronów ze specjalną dedykacją.
Jeszcze raz bardzo dziękuję!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Wpłacając tyle pieniędzy wpływasz bezpośrednio na segment graficzny. To tutaj powstają wszelkie kosztowne w produkcji detale, nad którymi musi się pochylić nie jeden ilustrator. Kwota od Ciebie ma również zasadniczy wpływ na ilość możliwej do wykonania roboty. Można powiedzieć że stół się trzęsie i kredki spadają.

W ramach podziękowań otrzymasz wszystkie gratyfikacje z wcześniejszych poziomów oraz dowolnie wybraną mapę gry - jak tylko uda się ją przygotować do wersji wydawniczej.
Zostań patronem
250 zł / miesiąc
patroni: 0
Mogę jedynie powiedzieć że najprawdopodobniej jesteś osobą, która dobrze wyczuła klimat gry i chciałaby jako jedna z pierwszych otrzymać wersję wydawniczą.

Zapewniam że nie będzie z tym problemu.
Za tak wysoki próg wsparcia otrzymasz wszystkie gratyfikacje z poprzednich poziomów oraz jako jedna z pierwszych osób podstawową wersję wydawniczą z podpisami całej ekipy Rebeliana.
Zostań patronem