Avatar użytkownika
Gry

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

Reksio FFA to najstarszy działający serwer do gry Counter Strike 1.6 w Polsce. Na tle innych serwerów wyróżnia go hołdowanie klasycznej rozgrywce, nie zepsutej przez jakiekolwiek modyfikacje.

Cześć, grając w Counter Strike możecie kojarzyć mnie z nicku "SRU". Od ponad 10 lat prowadzę najstarszy w Polsce serwer do gry CS 1.6, REKSIO FFA.

Historia serwera sięga roku 2006, kiedy to grupa znajomych uruchomiła serwer na maszynie Białostockiej telewizji kablowej. W 2008 nie pozwolono na dalsze funkcjonowanie serwera na maszynie telewizji, w związku z czym został przeniesiony do komercyjnego hostingu i na stałe trafił pod moją opiekę.

Najważniejszą cechą tego serwera jest to, że nigdy nie zmienił swojej formy i mimo zmian kadrowych jest to praktycznie ten sam serwer co w 12 lat temu. Nigdy nie był sponsorowany, nigdy nie oferował żadnych profitów w zamian za wsparcie finansowe mimo wielu propozycji. Jest to serwer który służy po prostu do gry w CS 1.6, którego główną cechą jest specyficzna atmosfera. Serwer hołduje najlepszej w naszej opinii wersji gry Counter Strike, czyli 1.6, w dokładnie takiej wersji jaką oddali dla graczy twórcy. 

Inną cechą jest wielkość serwera, czyli 20 slotów dla graczy. Dziś większość serwerów to 32 slotowe "molochy", na których można zapomnieć o jakiejkolwiek grze zespołowej. Gra 10 vs 10 to kompromis pomiędzy turniejowym składem 5 na 5, a urozmaiconą rozgrywką gdzie możemy podzielić się na dwie grupy w ramach jednej drużyny. 

W obecnych realiach prowadzenie takiego serwera jest bardzo trudne i wymaga stałego wkładu finansowego w reklamowanie oraz opiekę nad nim. Wymagany jest stały wkład finansowy nie tylko w opłacanie serwera, ale także jego promowanie. Nigdy nie oferowaliśmy żadnych przywilejów w grze za pieniądze, co wynika z naszego przekonania, ze jakiekolwiek zmiany pokroju dodatkowej amunicji czy punktów życia za mocno ingerują w grę i nie są zgodne z misją serwera. 

Nie oferujemy za pieniądze przywilejów które dają przewagę w grze, stawiamy na społeczność i możliwość aktywnego uczestniczenia w niej. :)