Gry

Reksio FFA, najstarszy serwer CS 1.6

W Patronite od 28.12.2018

Reksio FFA to najstarszy działający serwer do gry Counter Strike 1.6 w Polsce. Na tle innych serwerów wyróżnia go hołdowanie klasycznej rozgrywce, nie zepsutej przez jakiekolwiek modyfikacje.

O Autorze

Cześć, grając w Counter Strike możecie kojarzyć mnie z nicku "SRU". Od ponad 10 lat prowadzę najstarszy w Polsce serwer do gry CS 1.6, REKSIO FFA.

Historia serwera sięga roku 2006, kiedy to grupa znajomych uruchomiła serwer na maszynie Białostockiej telewizji kablowej. W 2008 nie pozwolono na dalsze funkcjonowanie serwera na maszynie telewizji, w związku z czym został przeniesiony do komercyjnego hostingu i na stałe trafił pod moją opiekę.

Najważniejszą cechą tego serwera jest to, że nigdy nie zmienił swojej formy i mimo zmian kadrowych jest to praktycznie ten sam serwer co w 12 lat temu. Nigdy nie był sponsorowany, nigdy nie oferował żadnych profitów w zamian za wsparcie finansowe mimo wielu propozycji. Jest to serwer który służy po prostu do gry w CS 1.6, którego główną cechą jest specyficzna atmosfera. Serwer hołduje najlepszej w naszej opinii wersji gry Counter Strike, czyli 1.6, w dokładnie takiej wersji jaką oddali dla graczy twórcy. 

Inną cechą jest wielkość serwera, czyli 20 slotów dla graczy. Dziś większość serwerów to 32 slotowe "molochy", na których można zapomnieć o jakiejkolwiek grze zespołowej. Gra 10 vs 10 to kompromis pomiędzy turniejowym składem 5 na 5, a urozmaiconą rozgrywką gdzie możemy podzielić się na dwie grupy w ramach jednej drużyny. 

W obecnych realiach prowadzenie takiego serwera jest bardzo trudne i wymaga stałego wkładu finansowego w reklamowanie oraz opiekę nad nim. Wymagany jest stały wkład finansowy nie tylko w opłacanie serwera, ale także jego promowanie. Nigdy nie oferowaliśmy żadnych przywilejów w grze za pieniądze, co wynika z naszego przekonania, ze jakiekolwiek zmiany pokroju dodatkowej amunicji czy punktów życia za mocno ingerują w grę i nie są zgodne z misją serwera. 

Nie oferujemy za pieniądze przywilejów które dają przewagę w grze, stawiamy na społeczność i możliwość aktywnego uczestniczenia w niej. :)


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)