Reset Obywatelski

W Patronite od 18.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 212

Liczba Patronów: 298

Zostań Patronem
Kup na prezent
62 patronów
2 520 miesięcznie
36 810 łącznie
Bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie musi być interaktywne. Burzymy czwartą ścianę między dziennikarzami a odbiorcami.

O Autorze

Reset Obywatelski to miejsce swobodnej myśli i wolnego słowa, bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie, w którym dochodzi do wymiany myśli, poglądów musi być interaktywne. Burzenie czterech ścian między dziennikarzami a odbiorcami daje nową jakość tak przekazu, jak odbioru. Słuchamy innych i zapraszamy do rozmowy. Słowem - "obywatelujemy" razem

Przyświeca nam jeden z podstawowych celów zawodu dziennikarskiego - służenie społeczeństwu. Nie jesteśmy platformą informacyjną, nie bawimy się w infotainment. Dziennikarstwo informacyjne daje nam jednak podstawy, by wymieniać myśli z różnymi specjalistami, ekspertami i naukowcami w danej dziedzinie, tłumaczyć rzeczy niezrozumiałe, zawiłe, lub które w mediach głównego nurtu tylko się dotyka. Tworzymy medium, w którym chcemy poddawać w wątpliwość problemy otaczającego świata, chcemy otwarcie rozmawiać o trudnych tematach i nie zamykać się na jedną stronę. Poruszamy tematy, których próżno szukać w innych miejscach. 

Chcemy łączyć narzędzia, jakie daje nam technologia razem z naszym zawodowym doświadczeniem. Reset Obywatelski to medium, które ma połączyć zalety telewizji, radia i internetu, unikając ich wad. Na początek jako kanał na YouTubie, z czasem chcemy stworzyć platformę nie tylko dla oglądających, ale również dla tych słuchających i czytających. 

 

Comiesięczne, otwarte Kolegia Resetu, gdzie zespół redakcyjny wraz z odbiorczyniami i odbiorcami wspólnie dyskutuje nad ważnymi społecznie tematami:

Redakcja:

W skład zespołu Resetu Obywatelskiego wchodzą: Marcin Celiński (redaktor naczelny), Monika Ciemięga, Alina Czyżewska, Estera Flieger, Radosław Gruca, Jan Hartman, Jolanta Jeżewska, Tomasz Konca, Wojciech Krzyżaniak, Dominik Kwiatkowski, Tomasz Piątek, Karolina Rogaska, Konrad Szołajski, Wojciech Szot, Piotr Szumlewicz, Marta Kożuchowska-Warywoda, Kornel Wawrzyniak (sekretarz redakcji), Marta Woźniak, Grupa Ponton.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 200 zł
Jedrzej Walczykowski
Jedrzej Walczykowski
Próg: 30 zł
Dave Armpit
Dave Armpit
Próg: 30 zł
Kamil Kałahurski
Kamil Kałahurski
Próg: 10 zł
Joanna Czechowska
Joanna Czechowska
Próg: 10 zł
Andrzej Gorka
Andrzej Gorka
Próg: 30 zł