Avatar użytkownika

Reset Obywatelski

189
patronów
5 760 
miesięcznie
149 580 
łącznie
189
patronów
5 760 zł 149 580 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
ABONAMENT

Dziękujemy, że jesteś z nami! Co miesiąc dostaniesz newsletter z informacjami na temat programów i postępów w budowie naszego wspólnego medium. Pamiętaj, nie musisz się martwić, jeśli jesteś poza social mediami. Wszystkie informacje dotyczące projektu zamieścimy również na naszym Patronite, więc zawsze będziesz na bieżąco.

Dodatkowo dołączymy Cię do naszego Discorda, gdzie podczas wybranych programów to my będziemy dzwonić do naszych osób patronujących i pytać „co u nich słychać?”.

Discord posłuży nam też do sporadycznych kameralnych spotkań redakcji z Tobą i innymi osobami patronującymi.
30 zł miesięcznie
FUNDATOR_KA

Twoje imię/nick trafi do specjalnej zakładki „Fundatorzy” na stronie Resetu Obywatelskiego. Oczywiście nie zapominamy wysłać na twój e-mail newslettera.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
50 zł miesięcznie
CERTYFIKAT

Otrzymasz imienny, elektroniczny certyfikat Fundatorek_ów Resetu!

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
100 zł miesięcznie
PRODUCENT_KA

Zostań osobą produkującą program - wpłacając 100 zł będziesz wymienionx na specjalnej grafice na początku i na końcu losowo wybranego programu emitowanego przez Reset Obywatelski w danym miesiącu.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
200 zł miesięcznie
PRODUCENT_KA WIELOKROTNY/A

Zostań osobą produkującą program - wpłacając 200 zł będziesz wymienionx na specjalnej grafice na początku i na końcu 2 losowo wybranych programów emitowanych przez Reset Obywatelski w danym miesiącu.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
300 zł miesięcznie
PRODUCENT_KA Z DOŚWIADCZENIEM

Przy takiej wpłacie produkujesz 3 programów w miesiącu - Twoje nazwisko/nick będzie wymienione na specjalnej grafice na początku i na końcu 3 losowo wybranych programów tworzonych w Resecie.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
PRODUCENT_KA WYKONAWCZY/A

Przy takiej wpłacie produkujesz 5 programów w miesiącu - Twoje nazwisko/nick będzie wymienione na specjalnej grafice na początku i na końcu 5 losowo wybranych programów tworzonych w Resecie.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
750 zł miesięcznie
PRODUCENT_KA TAŚMOWY/A

To już poważne wejście w biznes audiowizualny... Produkujesz 10 programów w miesiącu - Twoje nazwisko/nick będzie wymienione na specjalnej grafice na początku i na końcu losowo wybranych pasm tworzonych w Resecie.

*Obowiązują nagrody z poprzednich progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
3 dostępne miejsca
MECENAS_KA RESETU

Skontaktuj się z nami, abyśmy dogadali warunki współpracy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Reset Obywatelski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie musi być interaktywne. Burzymy czwartą ścianę między dziennikarzami a odbiorcami.

Reset Obywatelski to miejsce swobodnej myśli i wolnego słowa, bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie, w którym dochodzi do wymiany myśli, poglądów musi być interaktywne. Burzenie czterech ścian między dziennikarzami a odbiorcami daje nową jakość tak przekazu, jak odbioru. Słuchamy innych i zapraszamy do rozmowy. Słowem - "obywatelujemy" razem

Redakcja

W skład redakcji Resetu Obywatelskiego wchodzą: Witold Bereś, Marcin Celiński, Blanka Katarzyna Dżugaj, Igor Krawetz, Wojciech Krzyżaniak, Piotr Kurczewski, Kamil Mieszczankowski, Mirosław Oczkoś, Tomasz Piątek, Paweł Sito, Jarosław J. Szczepański, Piotr Szumlewicz, Katarzyna Szulc-Strychowska, Maciej Tomaszewski, Iwona Wyszogrodzka oraz zespół programu Prawoteka z Fundacji Edukacji Prawnej IUSTITIA: Monika Ciemięga, Jolanta Jeżewska, Marta Kożuchowska-Warywoda, Jarosław Konopka i Łukasz Mrozek.

Przyświeca nam jeden z podstawowych celów zawodu dziennikarskiego - służenie społeczeństwu. Nie jesteśmy platformą informacyjną, nie bawimy się w infotainment. Dziennikarstwo informacyjne daje nam jednak podstawy, by wymieniać myśli z różnymi specjalistami, ekspertami i naukowcami w danej dziedzinie, tłumaczyć rzeczy niezrozumiałe, zawiłe, lub które w mediach głównego nurtu tylko się dotyka. Tworzymy medium, w którym chcemy poddawać w wątpliwość problemy otaczającego świata, chcemy otwarcie rozmawiać o trudnych tematach i nie zamykać się na jedną stronę. Poruszamy tematy, których próżno szukać w innych miejscach. 

Wykorzystujemy narzędzia, jakie oferuje najnowsza technologia z naszym zawodowym doświadczeniem. Reset Obywatelski to medium, które łączy zalety telewizji, radia i internetu, unikając ich wad. Zaczęliśmy jako kanał na YouTubie, a naszych programów można też słuchać na Spotify i innych platformach podcastowych. Radio Reset nadaje 24/7. 

Programy Resetu Obywatelskiego obejrzano na YT ponad 5 mln razy Programy Resetu Obywatelskiego w ciągu 2 lat obejrzano na YT ponad 5 mln razy

Urodziny obchodzimy w listopadzie Urodziny obchodzimy w listopadzie )))

Naszym głównym środkiem przekazu jest kanał na YouTube, gdzie w ciągu tych trzech lat opublikowaliśmy 4,8 tys. filmów, które uzyskały 9,7 mln wyświetleń.

Obywateluj z nami!

Obywatelko / Obywatelu! Dołącz do zacnego plemienia Resetarianek / Resetarian i obywateluj z nami! Programy nadajemy na żywo, prowadzimy rozmowy z oglądającymi na czacie i przez telefon.

Zostań Patronką / Zostań Patronem Resetu Obywatelskiego! Pomóż nam zbudować profesjonalne medium obywatelskie. Zobacz, jak planujemy to zrobić w zakładce Cele.

Zostań Producentką / Zostań Producentem programów Resetu Obywatelskiego! Jak to zrobić opisaliśmy w Progach.

Pamiętaj! Bez wolnych mediów nie ma demokracji!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Reset Obywatelski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Cele Autora

Utrzymanie siedziby
  • 4 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
To cena jaką musimy mieć, aby utrzymać lokal, w którym znajduje się redakcja Resetu i studio emisyjne. Fundacja Arbitror jako NGO’s wynajmuje od miasta ok. 150 mkw. przy Andersa 10 w Warszawie. Dzięki siedzibie możemy nadawać programy w dużo lepszej jakości niż te robione z własnych komputerów w warunkach domowych.

W tej cenie mieszczą się tak prozaiczne a zarazem potrzebne rzeczy jak rachunki za prąd, wynajem lokalu, wywóz śmieci czy woda z kranu.
Etaty dla realizatorek i realizatorów
  • 19 000 zł miesięcznie
  • 13 240 zł brakuje
30%
Bardzo często jest tak, że najważniejsi są ludzie, których nie widać z przodu sceny. Dzięki tej kwocie będziemy w stanie zapewnić ekipie realizacyjnej i montażowej stawki, które pozwolą im traktować Reset jako pierwszą a nie dorywczą pracę. Pamiętajcie, że to właśnie oni odpowiadają za to jak wyglądają programy. Ich stabilne zatrudnienie, to pierwszy krok do stabilności Resetu i jego stałego rozwoju.
Pensje dla autorek_ów
  • 39 000 zł miesięcznie
  • 33 240 zł brakuje
14%
Nadajemy ponad 35 godzin programów tygodniowo. To ogromny wysiłek autorek i autorów, którzy pracują za symboliczne stawki. Stworzenie programu to nie tylko czas antenowy, ale również przygotowanie treści. Naszym marzeniem jest możliwość zaoferowania członkom_iniom redakcji stawek rynkowych, aby ich działalność nie była kompromisem i dodatkowym zajęciem. Chcemy, aby autorzy_ki mogli powiedzieć – pracuję w Resecie Obywatelskim.
Własna infrastruktura, czyli nie znikniemy gdy BigTechy będą miały taki kaprys
  • 75 000 zł miesięcznie
  • 69 240 zł brakuje
7%
Aby Reset mógł działać zupełnie niezależnie zarówno jako telewizja jak i radio potrzebujemy własnego serwera. Utrzymanie takiej infrastruktury to już konkretne koszty, jednak będziesz mieć wtedy pewność, że Twoi ulubieni autorzy nie znikną z dnia na dzień z żadnej platformy przez „widzi mi się” żadnej technologicznej korporacji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Reset Obywatelski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Kazimierz Porębski
Kazimierz Porębski
30 zł
Maciej Ruciński
Maciej Ruciński
10 zł
Doktor Rządło
Doktor Rządło
50 zł
T R
T R
50 zł
Marek Jakubek
Marek Jakubek
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.