Reset Obywatelski

W Patronite od 18.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 184

Liczba Patronów: 213

Zostań Patronem
Kup na prezent
98 patronów
3 010 miesięcznie
46 340 łącznie
Bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie musi być interaktywne. Burzymy czwartą ścianę między dziennikarzami a odbiorcami.

O Autorze

Reset Obywatelski to miejsce swobodnej myśli i wolnego słowa, bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie, w którym dochodzi do wymiany myśli, poglądów musi być interaktywne. Burzenie czterech ścian między dziennikarzami a odbiorcami daje nową jakość tak przekazu, jak odbioru. Słuchamy innych i zapraszamy do rozmowy. Słowem - "obywatelujemy" razem

Przyświeca nam jeden z podstawowych celów zawodu dziennikarskiego - służenie społeczeństwu. Nie jesteśmy platformą informacyjną, nie bawimy się w infotainment. Dziennikarstwo informacyjne daje nam jednak podstawy, by wymieniać myśli z różnymi specjalistami, ekspertami i naukowcami w danej dziedzinie, tłumaczyć rzeczy niezrozumiałe, zawiłe, lub które w mediach głównego nurtu tylko się dotyka. Tworzymy medium, w którym chcemy poddawać w wątpliwość problemy otaczającego świata, chcemy otwarcie rozmawiać o trudnych tematach i nie zamykać się na jedną stronę. Poruszamy tematy, których próżno szukać w innych miejscach. 

Chcemy łączyć narzędzia, jakie daje nam technologia razem z naszym zawodowym doświadczeniem. Reset Obywatelski to medium, które ma połączyć zalety telewizji, radia i internetu, unikając ich wad. Na początek jako kanał na YouTubie, z czasem chcemy stworzyć platformę nie tylko dla oglądających, ale również dla tych słuchających i czytających. 

Comiesięczne, otwarte Kolegia Resetu, gdzie zespół redakcyjny wraz z odbiorczyniami i odbiorcami wspólnie dyskutuje nad ważnymi społecznie tematami:

Redakcja:

W skład zespołu Resetu Obywatelskiego wchodzą: Witold Bereś, Marcin Celiński, Monika Ciemięga, Alina Czyżewska, Blanka Katarzyna Dżugaj, Mateusz Gołębiewski, Radosław Gruca, Jan Hartman, Igor Isajew, Rafał Janiszewski, Jolanta Jeżewska, Dominika Kasprowicz, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska, Marta Kożuchowska-Warywoda, Wojciech Krzyżaniak, Piotr Kurczewski, Szymon Łaszewski, Tomasz Piątek, Grupa PONTON, Karolina Rogaska, Maja Ruszpel, Konrad Szołajski, Katarzyna Szulc-Strychowska, Piotr Szumlewicz, Maciej Tomaszewski, Kornel Wawrzyniak, Marta Woźniak, Kazimierz Wóycicki.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Joanna z Brukseli
Joanna z Brukseli
Próg: 200 zł
Hanna Gorska
Hanna Gorska
Próg: 10 zł
miroslawa joszczuk
miroslawa joszczuk
Próg: 10 zł
Malwina
Malwina
Próg: 30 zł
Aga Swidzinska
Aga Swidzinska
Próg: 50 zł
Mariusz Brzozowski
Mariusz Brzozowski
Próg: 10 zł