Reset Obywatelski

W Patronite od 18.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 123

Liczba Patronów: 149

Zostań Patronem
Kup na prezent
149 patronów
5 010 miesięcznie
73 200 łącznie
Bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie musi być interaktywne. Burzymy czwartą ścianę między dziennikarzami a odbiorcami.

O Autorze

Reset Obywatelski to miejsce swobodnej myśli i wolnego słowa, bez kompromisów i bez cenzury. Tworzone tak przez dziennikarzy, jak i odbiorców, bo medium obywatelskie, w którym dochodzi do wymiany myśli, poglądów musi być interaktywne. Burzenie czterech ścian między dziennikarzami a odbiorcami daje nową jakość tak przekazu, jak odbioru. Słuchamy innych i zapraszamy do rozmowy. Słowem - "obywatelujemy" razem

 

Przyświeca nam jeden z podstawowych celów zawodu dziennikarskiego - służenie społeczeństwu. Nie jesteśmy platformą informacyjną, nie bawimy się w infotainment. Dziennikarstwo informacyjne daje nam jednak podstawy, by wymieniać myśli z różnymi specjalistami, ekspertami i naukowcami w danej dziedzinie, tłumaczyć rzeczy niezrozumiałe, zawiłe, lub które w mediach głównego nurtu tylko się dotyka. Tworzymy medium, w którym chcemy poddawać w wątpliwość problemy otaczającego świata, chcemy otwarcie rozmawiać o trudnych tematach i nie zamykać się na jedną stronę. Poruszamy tematy, których próżno szukać w innych miejscach. 

Wykorzystujemy narzędzia, jakie oferuje najnowsza technologia z naszym zawodowym doświadczeniem. Reset Obywatelski to medium, które łączy zalety telewizji, radia i internetu, unikając ich wad. Zaczęliśmy jako kanał na YouTubie, a naszych programów można też słuchać na Spotify i innych platformach podcastowych. Radio Reset nadaje 24/7. 

Redakcja

W skład zespołu Resetu Obywatelskiego wchodzą: Witold Bereś, Marcin Celiński, Monika Ciemięga, Blanka Katarzyna Dżugaj, Angela Getler, Radosław Gruca, Igor Isajew, Jolanta Jeżewska, Dominika Kasprowicz, Marta Kożuchowska-Warywoda, Wojciech Krzyżaniak, Piotr Kurczewski, Kamil Mieszczankowski, Piotr Najsztub, Mirosław Oczkoś, Tomasz Piątek, Paweł Sito, Jarosław J. Szczepański, Konrad Szołajski, Piotr Szumlewicz, Maciej Tomaszewski, Kazimierz Wóycicki, Iwona Wyszogrodzka.

Programy Resetu Obywatelskiego obejrzano na YT ponad 5 mln razy Programy Resetu Obywatelskiego w ciągu 2 lat obejrzano na YT ponad 5 mln razy

 

Obywateluj z nami!

Obywatelko / Obywatelu! Dołącz do zacnego plemienia Resetarianek / Resetarian i obywateluj z nami! Programy nadajemy na żywo, prowadzimy rozmowy z oglądającymi na czacie i przez telefon.

Zostań Patronką / Zostań Patronem Resetu Obywatelskiego! Pomóż nam zbudować profesjonalne medium obywatelskie. Zobacz, jak planujemy to zrobić w zakładce Cele.

Zostań Producentką / Zostań Producentem programów Resetu Obywatelskiego! Jak to zrobić opisaliśmy w Progach.

Pamiętaj! Bez wolnych mediów nie ma demokracji!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Aga Swidzinska
Aga Swidzinska
Próg: 100 zł
Przemysław Boczar
Przemysław Boczar
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Wojciech Cholewiński
Wojciech Cholewiński
Próg: 50 zł
Marcin Liszewski
Marcin Liszewski
Próg: 10 zł