Roman FanPolszy

W Patronite od 28.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 405

Liczba Patronów: 271

Zostań Patronem
Kup na prezent
74 patronów
1 275 miesięcznie
60 515 łącznie
Jestem z kraju, który nie istnieje. Polskiego nauczyłem się sam, z YouTuba, radia i książek. "FanemPolszy" zostałem od 2018 kiedy miałem okazje pokazać mój kraj - Naddniestrze, we vlogu BezPlanu.

O Autorze

LISTA CELÓW zrealizowanych dzięki Waszemu wsparciu:

 • Aparat Canon 200D + obiektywy
 • Kamera SONY FDRx3000 + uchwyty
 • Rower CUBE NuRoad (za pomocą którego  planuje podróżować po Polsce, a jak otworzą granicy to i po świecie) + sakwy, i drobne urządzenia turystyczne 
 • Moi rodzice po raz pierwszy zwiedzili Polskę
 • Wszystkie wydatki wizowe + cała moja spontaniczna przeprowadzka do Polski (w czasach pandemii to nie było łatwo do zrobienia, ale się udało i bardzo się cieszę)
 • MacBook - który od teraz, będzie mi służył jako główne urządzenie do montażu filmików, z którego jestem mocno zadowolony


Priwiet! 

Nazywam się Roman Maximov. Urodziłem się i wychowałem w dość nietypowym miejscu. Granice mojego państwa nie znajdziesz na oficjalnych mapach. Naddniestrze - nie jest uznawane przez żaden inny kraj.

Chcąc uniknąć obowiązkowej służby wojskowej, podjąłem się pracy jako kelner. Do restauracji w samym centrum miasta przychodzili turyści przyprowadzeni przez Amerykanina - Tima, który w Naddniestrzu mieszkał już ponad 10 lat. Z którym później podejmuje współpracę jako przewodnik turystyczny.

W 2015 po raz pierwszy wyjechałem ze swoich okolic. Była to wyprawa do kraju, w którym nie rozmawia się po rosyjsku. Tym krajem się okazała Polska. Ta podróż oraz różnice kulturowe zafascynowały mnie na tyle, że po powrocie postanowiłem nauczyć się języka polskiego.

Od 2018, po raz pierwszy, pojawiłem się na polskim YouTube. Miałem okazję opowiedzieć o moim kraju we vlogu BezPlanu, który został obejrzany ponad 2 miliony razy! 

W komentarzach nastąpił szał. Odbiór vloga jak i skala zaciekawienia przerosła moje najsmielsze oczekiwania. Za namową oraz dzięki wsparciu społeczności założyłem kanał na którym opowiadam o różnicach jakie zauważyłem podczas swoich częstych podróży do Polski.

W 2020 jednak pandemia dotarła i do Naddniestrza. 

Wszechogarniająca nuda oraz brak możliwości podróżowania skłoniła nas do zorganizowania pierwszej muzycznej imprezy w Naddniestrzu. Druga z kolei, była już ostatnią. Wpadli niespodziewani goście - OMON (Oddział Mobilny Specjalnego Przeznaczenia). Pokazano nas również w telewizji Naddniestrzańskiej jako przestępców i narkomanów.

Czara goryczy została przelana. Jeszcze będąc w komendzie, jedyne o czym myślałem to wyjazd z kraju. Tak właśnie zrobiłem, ogarnąłem wszystkie dokumenty i przeprowadziłem się do Polski. Teraz jestem tutaj, na wolności i mocno to doceniam.

 

Biografia YouTubowa:

Moj debiut na youtube, jako przewodnik turystyczny na kanale BezPlanu:

 Jakiś czas później zakładam swój kanał, gdzie publikuję swoją kolejną podróż do Polski: 

Pojawiałem się rownież na kanalach innych Polskich YouTuberów takich jak:

Ciekawehistorie


Vlog Casha

Urbex History

Stefan Tompson

 

Mój wyjazd z Naddniestrza:

  


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jolanta Pawlicka
Jolanta Pawlicka
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Virdus32
Virdus32
Próg: 20 zł
Maciej Domolewski
Maciej Domolewski
Próg: 5 zł
Michał Jośko
Michał Jośko
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł