Rozmowy z Bożkiem

W Patronite od 28.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2104

Liczba Patronów: 1781

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
100 miesięcznie
2 654 łącznie
Rozmowy z Bożkiem to podcast o zmieniającym się świecie. Rozmawiamy o naturze, kulturze, sztuce, duchowości.

O Autorze

 

Nazywam się Jacek Bożek. Jestem założycielem i liderem Klubu Gaja. Moją pasją i moim życiem jest praca dla Ziemi.

Jestem wędrowcem, wojownikiem i szczęściarzem.

Spotykam na swojej Drodze niezwykłych ludzi i zwierzęta. Uczę się od nich życia. Zacząłem nagrywać podcasty i rozmawiać z gośćmi o świecie, w którym Zmiana wymyka się mędrcom i naukowcom.

Nie skończyłem szkół, nie były dla mnie. Uczył mnie teatr, ludzie i książki. W górach szukałem Boga. Wyruszyłem w świat mając 14 lat. W latach 70. spotkałem teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego. To on pomógł mi odkryć moją Drogę.

Podróżowałem. Przestałem jeść mięso. Uczyłem jogi. Dzięki rzece Białej, na moście, ujrzałem moją życiową partnerkę Beatę. Miałem wtedy 20 lat. Jesteśmy razem, wspólnie pracujemy i mamy dwie córki.

W wieku 30 lat założyłem Klub Gaja. Na Drodze spotykałem kolejnych mistrzów - Janusza Korbela, Johna Seeda i Joannę Macy. Pojechałem do Australii i pracowałem w Rainforest Information Centre w Lismore. Za pracę dla rzeki Wisły otrzymałem Społecznego Nobla Ashoki - Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych. Za budowanie społeczeństwa obywatelskiego zostałem odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Sztuka jest dla mnie Przejściem w skupienie. Piszę wiersze i książki. Tworzę spektakle i happeningi. Performance „Ścieżki opowieści” na 30 lecie Klubu Gaja był moim podziękowaniem przewodnikom m.in. Jerzemu Grotowskiemu, Czesławowi Miłoszowi, Dalajlamie, Papieżowi Franciszkowi, Hermanowi Hessemu i Krzysztofowi Skórze.

Klub Gaja, stał się wehikułem unoszącym mnie i innych w kierunku wzrastania i bycia „człowiekiem ekologicznie czystym” jak mawiał Jerzy Grotowski. Matka Ziemia, Gaja, była i pozostaje moją inspiracją. Jest zobowiązaniem. Jest codziennym wysiłkiem skupionym na twórczych próbach przekraczania zwątpienia i nieuchronności przemijania, a może nawet katastrofy.

Jestem dumny z Klubu Gaja i tych wszystkich ludzi, którzy ze mną pracowali i pracują.

Premiery odcinków podcastu "Rozmowy z Bożkiem" będą dostępne co dwa tygodnie, we wtorki, na platformach: Spotify, Anchor, Google Podcasts i Apple Podcasts.

Liczę na Ciebie! Będę wdzięczny za każdą wpłatę, która pozwoli Klubowi Gaja na kontynuację mojego podcastu.

Pierwszych 19 odcinków podcastu "Rozmowy z Bożkiem" powstanie dzięki wsparciu z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Zdjęcia - Klub Gaja.  Grafiki - Beata Tarnawa.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Artur Zawadowski
Artur Zawadowski
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Miłosława Bożek
Miłosława Bożek
Próg: 7 zł
Anonimowy patron
Próg: 7 zł
Tomasz Matujewicz
Tomasz Matujewicz
Próg: 11 zł