Avatar użytkownika

Fundacja Różowa Skrzyneczka

22
patronów
420 
miesięcznie
19 030 
łącznie
22
patronów
420 zł 19 030 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Pięć złotych to paczka podpasek. Wielkie dzięki za wsparcie! Piona!
10 zł miesięcznie
Dziesięć złotych to paczka tamponów. Nie każda osoba może sobie na nią pozwolić. Twoje wsparcie jest nieocenione! Dzięki!
20 zł miesięcznie
Dzięki za wsparcie! Sprawi ono, że wspólnymi siłami, krok po kroku, zmniejszymy poziom wykluczenia menstruacyjnego!

Możesz spodziewać się dodatkowych podziękowań na naszym Facebooku!
40 zł miesięcznie
Czterdzieści złotych to zapewnienie kilku wykluczonym osobom bezpieczeństwa fizjologicznego, psychicznego i emocjonalnego. To spokój i uwolnienie od wstydu. Dzięki!

Ślemy Ci w zamian nasze wlepy! Rozklejaj je po mieście szerząc świadomość.

Możesz również spodziewać się dodatkowych podziękowań na naszym Facebooku!
80 zł miesięcznie
Osiemdziesiąt złotych to już prawdziwie pokaźna kwota. Jesteśmy Ci za nią niezwykle wdzięczne.

Dzięki takiemu wsparciu nie tylko otrzymasz nasze wlepy, ale zostaniesz również patronem jednej ze skrzynek! Zawiśnie na niej naklejka z Twoim patronackim nickiem.

Dzięki!

Możesz również spodziewać się dodatkowych podziękowań na naszym Facebooku!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja Różowa Skrzyneczka w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy fundacją walczącą z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. Zabiegamy o powszechny dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej na czas menstruacji w przestrzeni publicznej.

Wieszamy w przestrzeni naszego kraju różowe skrzyneczki, w których znajdziesz darmowe podpaski i tampony.

Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek, tamponów w przestrzeni publicznej. Ze środkami higieny menstruacyjnej regularnie docieramy do osób w kryzysie bezdomności i skrajnym ubóstwie, do ośrodków pomocowych oraz do szkół. Edukujemy i walczymy z miesiączkowym tabu.

Magazyn Szajn – Słowem kluczem jest dostępność

 

 

Od grudnia 2019 r., kiedy zawisła pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, udało nam się (z Waszą pomocą!) umieścić ich w przestrzeni publicznej ponad 8000! Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach. W akcję włączają się kolejne samorządy - Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, powiat trzebnicki, Krotoszyn, Kołobrzeg, Olsztyn, Legnica to tylko niektóre z nich.

 

Dlaczego działamy?

4% kobiet i osób menstruujących w Polsce nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. To blisko 500 000 osób. Z trudnościami spowodowanymi niedostępnością podpasek w instytucjach publicznych spotyka się jednak każda z nas – w szkołach, uczelniach, urzędach czy bibliotekach. 21 proc. nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10 proc. z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu

Maja Staśko – Podpaski po choinkę?

Gazeta Wyborcza Warszawa – Różowe skrzynki pojawią się w całej Polsce

 

 

Brak środków higieny osobistej w toaletach wyklucza nas i ogranicza nasze możliwości. Odbiera nam prawo do godnej i komfortowej menstruacji, która jest niezbywalną częścią naszej fizjologii.

Dlatego działamy. Różowe skrzyneczki wypełnione podpaskami, tamponami i kubeczkami menstruacyjnymi umieszczamy w różnych miejscach w całej Polsce. Dziś są one w szkołach, centrach aktywności lokalnych, miejskich ośrodkach pomocy społecznej, ale też w galeriach sztuki, restauracjach i prywatnych biurach.

 

Gazeta Wyborcza Wrocław – Darmowe środki higieny menstruacyjnej we Wrocławiu

Gazeta Wyborcza Bydgoszcz – Darmowe podpaski w Bydgoszczy

 

Żeby działać na różnych poziomach, wystosowałyśmy petycję do Władz RP o konieczności powszechnego dostępu do środków higieny osobistej na czas menstruacji w instytucjach publicznych: petycja dostępna tutaj.

Ruszyłyśmy też z serią webinarów Różnie o miesiączce! Obejrzycie je tu: klik

 

 

Wszystkich, którym równa i bezpieczna przestrzeń leży na sercu, zapraszamy do dołączania do akcji. Różowe skrzyneczki czekają na kolejne punkty i osoby.

Więcej informacji o nas znajdziecie tu: rozowaskrzyneczka.pl

 

Pomóż nam pomagać!

Cele Autora

Różowy start
  • 325 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Trzysta dwadzieścia pięć złotych zebranych dzięki Twojemu wsparciu pozwoli nam na comiesięczny zakup pięciu kolejnych skrzyneczek na podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne. Na te skrzyneczki czekają uczennice i uczniowie, działaczki, działacze. Czekają na nie osoby potrzebujące, wykluczone, pozbawione środków na zakup środków higieny osobistej. Skrzyneczki umieścimy w przestrzeni publicznej w całej Polsce.
Jeszcze więcej różu
  • 850 zł miesięcznie
  • 430 zł brakuje
49%
Osiemset pięćdziesiąt złotych zebranych dzięki Twojemu wsparciu pozwoli nam na comiesięczny zakup dziesięciu kolejnych skrzyneczek na podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne. Dziękujemy Ci, że tworzysz z nami równą, bezpieczną przestrzeń dla tak wielu osób. Wspólnie zaróżowimy ten świat.
Różowe wsparcie
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 1 080 zł brakuje
28%
Tysiąc pięćset złotych zebranych dzięki Twojemu wsparciu pozwoli nam na comiesięczny zakup dziesięciu kolejnych skrzyneczek na podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne oraz na regularne uzupełnianie zawartości tych, które wiszą i stoją w przestrzeni publicznej już od jakiegoś czasu. Dzięki Tobie środki higieniczne trafią w ręce osób, które ich potrzebują.
Różowa edukacja
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 580 zł brakuje
14%
Trzy tysiące złotych zebranych dzięki Twojemu wsparciu da nam możliwość jeszcze większego rozwoju! Oprócz wieszania skrzyneczek na podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne oraz uzupełniania ich zawartości, będziemy mogły poszerzyć swoją działalność o tworzenie okołomenstruacyjnych treści edukacyjnych. Razem zwalczymy miesiączkowe tabu!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja Różowa Skrzyneczka już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Aneta Rogaczewska
Aneta Rogaczewska
5 zł
Anonimowy patron
10 zł
Danuta Sowińska
Danuta Sowińska
10 zł
Anonimowy patron
5 zł
Magdalena Kluczewska
Magdalena Kluczewska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.