RPGowa Alchemia

W Patronite od 05.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1120

Liczba Patronów: 911

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
350 miesięcznie
9 460 łącznie
Cześć, jestem Krzysztof Rudek, ale większość z was kojarzy mnie zapewne Jaxę i od kilku lat prowadzę bloga "RPGowa Alchemia".
Zajmuję się na nim recenzowaniem większych i mniejszych nowości wydawniczych, oraz szeroko pojętą RPGową publicystyką oraz doradzam co robić, by być lepszym MG i graczem.

O Autorze

Witaj na Patronite RPGowej Alchemii!!

 

Postanowiłem otworzyć Patronite, bo chciałbym jeszcze bardziej rozwinąć RPGową Alchemię i poprawić jakość pojawiających się treści dodatkowych oraz materiałów video. Planuje to od dłuższego czasu jednak obecna sytuacja gospodarczo-epidemiologiczna skutecznie drenuje ze mnie wszelkie zasoby finansowe.

Z waszą pomocą chciałbym bardziej sprofesjonalizować Alchemię i uczynić ją jeszcze przyjaźniejszą, a przy okazji dać wam okazję do większego zaangażowania się w naszą pracę i szansę na decydowanie o przyszłości Alchemii.

 

 

 

Co zyskam jako wspierający?

Wszyscy wspierający otrzymują:

 • Dostęp do grupy dla Patronów
 • Raz w miesiącu ekskluzywną mapkę lub zaprojektowaną kartę postaci dostępną tylko dla wspierających
 • (Gdy Patronite przekroczy 15 wspierających) Raz w miesiącu sesja online dla patronów.

Od progu Czeladnik Alchemika również:

 • Comiesięczne konkursy tylko dla patronów, w których wygrać będzie można podręcznik!

   

Co jeszcze?

ALCHEMICZNE KONSULTACJE DLA MISTRZÓW GRY!

 • Masz problem z napisaniem sesji? Potrzebujesz pomocy z rozwiązaniem jakiegoś rpgowego problemu?  Zostając patronem będziesz mógł korzystać z mojego doświadczenia - prowadzę ponad ćwierć wieku i rozegrałem tysiące godzin sesji w różnych systemach konwencjach i z różnymi graczami. Jest więc duża szansa, że już kiedyś natknąłem się na podobny problem, albo po prostu wiem jak go rozwiązać.
 • Chcesz zagrać w coś nowego? Szukasz gry, która może Ci się spodobać? Tu również służę pomocą. Gram zarówno w duże i małe gry i przeczytałem ich naprawdę sporo. Postaram się pomóc Ci dobrać coś, co pomoże Ci zrealizować twoje rpgowe pomysły!

 

Moje RPGowe portfolio?

Prowadzę gry RPG praktycznie nieprzerwanie od ponad ćwierć wieku. Mam na koncie conajmniej kilka tysięcy godzin poprowadzonych sesji i poznałem w tym około 200 różnych mniejszych i większych gier. Cały czas jednak staram się obserwować rynek, grać w nowości i uczyć się zupełnie nowych sposobów na granie w gry fabularne.

RPGowa Alchemia

RPGowa Alchemia to moje ukochane fandomowe dziecko. To blog, który prowadzę od 10 lat, a od ponad dwóch rozwijam go bardzo intensywnie. Kiedyś nazywał się "Dziwacznym Blogiem Jaxy" jednak dwa lata temu sprawiłem mu rebranding. Od tamtej pory redakcja nieco się rozrosła i staramy się wrzucać nowe materiały (teksty lub materiały wideo) trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki.

Jako RPGowa Alchemia patronujemy licznym RPGowym projetkom - konkursowi dla drużyn Archipelag, rozlicznym konwentom, a także - a w zasadzie przedewszystkim - rozlicznym grom fabularnym, które ukazały się już na rynku lub dopiero nań zmierzają.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jakub Barański
Jakub Barański
Próg: 20 zł
Kajetan Garbowski
Kajetan Garbowski
Próg: 20 zł
Mateusz Bartosik
Mateusz Bartosik
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Kamil Baś
Kamil Baś
Próg: 20 zł
Marta Ząbkowska
Marta Ząbkowska
Próg: 10 zł