Strefa Patrona:

8

patronów

140 zł

miesięcznie

720 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
276
miesięczne wsparcie
239
liczba patronów

  Wózkiem przez świat to misja pokazania że można poznawać świat pomimo ogromnych ograniczeń i barier! Daj się porwać w tą podróż ze mną, zobacz na moich filmach jak wygląda świat Z perspektywy wózkowicza.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Swobodne funkcjonowanie mojej strony www i kanału na Youtube
Z takim budżetem mogę spokojnie opłacić wszelkie koszty związane z utrzymaniem strony www i prowadzeniem kanału na YouTube czyli opłaty za serwer, domeny, Adobe Premiere Pro, Dropbox i tak dalej.
0%
14 %
100%
osiągnięto 14%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 860 zł
Co miesiąc nowy film z nowego miejsca!
Średnio jedno ciekawe miejsce w miesiącu dokładnie spenetrowane i sfilmowane by pokazać Wam jak tam dotrzeć i zwiedzić na wózku.
To 12 nowych sprawdzonych miejsc rocznie!
0%
100%
osiągnięto 7%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1860 zł
1-2 duże wyprawy rocznie!
Z takim budżetem można zrobić serie filmów z jednego a może nawet dwóch dalekich krajów!
Planów mam wiele, starczy na kilka lat ;) Chiny, Australią, Peru, itd

W nagrodę za osiągnięcie tego progu, zorganizuję w gdzieś w Polsce spotkanie z Patronami.
0%
100%
osiągnięto 4%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2860 zł
Zostaje pełnoetatowym podróżnikiem!
Taki budżet pozwala mi skupić się w pełni na planowaniu nowych wypraw i kręceniu z nich filmów.
Może powstanie kolejna książka? Któż to wie! ;)

O Autorze

Kim jestem?

Zwyczajnym ludkiem z pasją, tyle że od prawie zawsze zmagam się z zanikiem mięśni. To jednak nie przeszkadza mi w zdobywaniu świata, pomimo że samodzielnie mogę jedynie sterować myszką czy telefonem. Siła każdego z nas tkwi w umyśle, a nie w muskulaturze. To staram się przekazywać innym w moich filmach czy artykułach. Jak każdy mam swoje marzenia, ale też ogromną chęć zrobienia czegoś dla innych. Wiele razy słyszałem głosy, że niemożliwe, nierealne, nie uda się. Nieprawda. Niejednokrotnie udowodniłem, że ograniczenia mamy tylko w głowie, nawet gdyby ciało mówiło, że nie podoła.

Zwyczajny z niezwyczajnymi ;)
Zwyczajny z niezwyczajnymi ;)

Od najmłodszych lat interesowałem się światem. Od kiedy pamiętam studiowałem mapy, przewodniki i atlasy. Pomimo swojej niepełnosprawności, nie ograniczałem się tylko do wędrówek palcem po globusie. Któregoś razu podjąłem próbę wyjścia ze schematu człowieka „przykutego” do wózka i zamkniętego w czterech ścianach.

Co już zrobiłem?

Moimi eskapadami zainteresowały się między innymi zagraniczne portale poświęcone niepełnosprawności czy portale podróżnicze, sam zaś prowadzę na YouTube swój kanał, gdzie publikuje relacje z podróży.

 

           

 

 

Choć główną rzeczą – z której jestem najbardziej dumny – jest to, że sporo osób niepełnosprawnych korzysta z moich doświadczeń. Dostaje wiele zapytań, gdzie, co i jak zorganizować, jakie miejsca polecam, co można i warto zobaczyć.  Również osoby sprawne bazują niejednokrotnie na mojej wiedzy, co dodatkowo daje mi ogrom satysfakcji.

Kilkanaście moich filmików poświęconych jest miejscom bardziej lub mniej przyjaznym osobom niepełnosprawnym. Wszystkie te filmy i artykuły pokazują podróżowanie z perspektywy wózkowicza. Gdzie i jak się poruszać, co można, a czego się nie da zobaczyć.

 

Wiele moich doswiadczen i refleksji zebrałem w mojej książce „Wózkiem przez świat”.

Poprzez tą publikacje chce Wam przekazać pozytywna energie, którą gromadzę podczas moich podróży tych dużych i małych.

Po co to wszystko?

Długo się zastanawiałem, dla kogo i po co to wszystko. I dziś to wiem. Nie tylko dla osób niepełnosprawnych by uwierzyli w siebie, ale przede wszystkim dla „leniwych”. Żeby im się chciało chcieć… I każdemu z nich, chcę przekazać by nie przepuszczali życia przez palce. Bo świat jest piękny a życie krótkie i nie warto go marnować na „tkwienie w bezruchu”. Bo że można „coś robić” – to niejednokrotnie udowodniłem.

 

 

Dlaczego zdecydowałem się założyć konto na Patronite?

Bądźmy szczerzy - wszystko kosztuje. Od utrzymania strony www, gdzie trzeba wydać pieniądze na serwer, domenę, a skończywszy na biletach lotniczych czy noclegach.  

Wszystkiego nie da się samemu udźwignąć. Założyłem to konto z myślą o tych którzy uważają za słuszne i pożyteczne to co robię. By mogli mieć swój udział w mojej działalności.

 

Dlaczego warto wesprzeć moją misje?

Wiem, że wielu niepełnosprawnych chciałoby podróżować, ale boją się tego, co czeka ich w nieznanych miejscach. Pełnosprawni nie mają problemu z wejściem do windy, toalety, autobusu albo na szczyt góry. Niepełnosprawni, zanim rozpoczną podróżowanie, muszą wiedzieć, jakie czekają ich niedogodności i czy będą mieli dostęp do publicznych miejsc. I ja im ten szlak przecieram.

 

          

 

Sukcesywnie zdobywam wiedzę, a następnie przekazuję ją innym. Mam wiele cennych informacji, dotyczących na przykład poruszania się po lotniskach, dworcach czy innych miejscach. Przygotowując wyprawę dla osoby niepełnosprawnej największym problemem jest to, że właśnie brak ogólnodostępnych informacji na ten temat. Nie wiadomo kogo poprosić o pomoc, zapytać. Temu chciałbym wyjść naprzeciw. Dodatkowo istnieje bariera językowa. Polskojęzyczna osoba niepełnosprawna ma z tym ogromny kłopot. I tu też, dzięki swojej wiedzy, mógłbym okazać się pomocny.

Zawsze podkreślam, że zależy mi na wzmocnieniu obecności niepełnosprawnych osób w przestrzeni publicznej. Przede wszystkim chcę, żeby osoby z ograniczeniami ruchowymi mogły swobodnie zwiedzać świat. Niesprawność nie może być przeszkodą w podróżowaniu.

Udowadniam od kilku lat, że można pokonywać turystyczne bariery. Niewiele osób jednak o tym wie. Nad ograniczenia finansowe stawiają przede wszystkim te ruchowe. A przecież my niepełnosprawni też jesteśmy turystami, a przynajmniej bardzo chcemy nimi być.

 

Parę moich przykładowych filmów:

 

 

 

 

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 2
Grosz do grosza i będzie kokosza :)
A tak poważnie to wielki dzięki za wsparcie moje misji! Twoje nazwisko pojawi się na liście patronów na mojej stronie.
Niech każdy wie, że z takimi ludźmi jak Ty można przenosić razem góry!
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 2
To już nie przelewki, widzę że naprawdę się angażujesz i zależy Tobie na realizacji mojej misji.

10 zł pomnożone przez X daje naprawdę spore możliwości!

Oczywiście Twoje nazwisko pojawi się na liście jak powyżej Ale myślę że to mało I dodatkowo będziesz na liście patronów w każdym moim video vlogu.

Zapraszam Cie do specjalnej zamkniętej grupy na Facebooku, w której będę konsultował kolejne wyprawy i powstające materiały oraz informował o wszystkim co dotyczy mojej działalności a może czasem po prostu podyskutujemy tam o sensie istnienia.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 3
Motyla noga!!!
20 zł co miesiąc to moim zdaniem już naprawdę bardzo zauważalne obciążenie budżetu. Będę się naprawdę starał by moje materiały były jak najlepsze i przynosiły zamierzony skutek., byś szczerze czuł że twoja kasa nie idzie na marne.
Dzięki wielkie!

Na przywitanie wśród tej szlachetnej grupy patronów otrzymasz ode mnie specjalna pocztówkę.

* Dostęp do grupy oraz wszystkie nagrody i podziękowania z niższych progów obowiązują również w tym, ma się rozumieć ;)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Wow!!!
No przy takiej kasie to już musi być coś namacalnego co otrzymasz ode mnie bezpośrednio!

Z każdej mojej wyprawy wyślę do Ciebie pocztówkę ze specjalną dedykacją. A co! Jak szaleć to szaleć ;)
Bądź tylko świadomy tego, że im więcej będzie patronów tym więcej będzie wypraw a co za tym idzie, będę częściej zapychał twoją skrzynkę pocztową kartkami z różnych miejsc ;)

W podziękowaniu dostaniesz również moją książkę w postaci ebooka "Wózkiem przez świat".

* Dostęp do grupy oraz wszystkie nagrody i podziękowania z niższych progów obowiązują również w tym, ma się rozumieć ;)
Zostań patronem
77 zł / miesiąc
patroni: 0
To specjalny próg!!!

Siódemka to moja liczba, otacza mnie zewsząd i coś w tym jest.
Rok i miesiąc urodzin – tak się zaczęła opieka tej cyfry.
Później już cały czas gdzieś ta cyfra się pojawia, nawet rok wydania mojej książki kończy się na 7 ;)

Byś też mógł poczuć energię tej liczby otrzymasz specjalny kubek „Wózkiem przez świat” z magiczną cyfrą 7.

* Dostęp do grupy oraz wszystkie nagrody i podziękowania z niższych progów obowiązują również w tym, ma się rozumieć ;)
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Nie wiem co powiedzieć!!!
Jesteś pewien tego co robisz?
Pomyślałeś jaką będę czuł presję robiąc moje filmy i pisząc artykuły by były one na najwyższym możliwym poziomie byś nawet obudzony w środku nocy nie pomyślał, że marnujesz kasę???
Tak naprawdę to ogromny wkład w to co robię, ja i moi widzowie jesteśmy Tobie bardzo wdzięczni że tak bardzo wspierasz pokazywanie możliwości poznawania świata innym z poziomu wózkowicza.

W podziękowaniu dostaniesz ode mnie moją książkę "Wózkiem przez świat" z osobistą dedykacją oraz każdą kolejną jeśli uda mi się napisać.
Dzięki wielkie!!!

* Dostęp do grupy oraz wszystkie nagrody i podziękowania z niższych progów obowiązują również w tym, ma się rozumieć ;)
Zostań patronem
200 zł / miesiąc
patroni: 0
No teraz to już zgłupiałem!!!
Ty chyba naprawdę chcesz mnie zamęczyć byl wiecznie gdzieś się kulał moim elektrycznym potworem I kręcił kolejne filmy :)
Przez takich jak Ty nie znajdę czasu na leniuchowanie! Tak szczerze to musimy porozmawiać na żywo lub choćby na skypie bo masz pełne prawo do ukierunkowywania moich wypraw.

A może chcesz bym jakoś specjalnie zareklamował Ciebie lub Twoją firmę? To kwestia tylko dogadania szczegółów w tym progu.

Z każdej wyprawy wyślę tobie pamiątkę niespodziankę byś nie zapominał o swoim ogromnym wkładzie w realizacje mojej misji....

* Dostęp do grupy oraz wszystkie nagrody i podziękowania z niższych progów obowiązują również w tym, ma się rozumieć ;)
Zostań patronem

Najnowsi Patroni