Samouczek Programisty

W Patronite od 26.04.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1535

liczba Patronów: 1525

1 patron
8 zł miesięcznie
664 zł łącznie
Siemasz! Mam na imię Marcin i jestem programistą. Niektórzy mówią, że mam dar uczenia, a ja po prostu lubię dzielić się wiedzą. Inni mówią, że dzięki Samouczkowi Programisty dostali pierwszą pracę, a ja odpowiadam, że to tylko i wyłącznie ich zasługa. Zapraszam Cię do mojego świata programowania :)

O Autorze

Mam na imię Marcin, ale to już pewnie wiesz. Żyję z programowania (a może żyję programowaniem?), pracuję jako programista od 2007 roku i dobrze mi z tym.

DRY warto stosować i tutaj. Profil na LinkedIn powie Ci dużo o moim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu. I tu na chwilę kończą się poważne tematy.

W ciągu dnia pracuję i spędzam czas z rodziną.

Nocami robię różne rzeczy, piszę artykuły na Samouczka, gram do białego rana w gry komputerowe, ciupię w planszówki. Jak dopadają mnie resztki rozsądku to śpię, zdecydowanie za krótko ;).

Lubię się uczyć, moja lista rzeczy „do nauczenia się” ciągle rośnie. Bynajmniej nie są to rzeczy związane wyłącznie z programowaniem. Bo jak mogę do tej kategorii wrzucić kurs spawania, na który chciałbym pójść czy naukę gry na harmonijce ustnej albo trąbce? Z tym ostatnim może być problem, bo słoń mi na ucho nadepnął.

Nie mam wygórowanych potrzeb, nie widzę wszystkich kolorów. Moje kubki smakowe nie potrzebują cudownych potraw. Nie chcę mieć stu par/sztuk (wstaw dowolną część garderoby).

Ot zwykły Marcin, który popełnia mnóstwo błędów i stara się je naprawić.

A teraz wracając do rzeczy...

Samouczek Programisty to coś co sprawia mi sporo frajdy. Poza moim czasem nie pochłania fortuny, od początku staram się trzymać koszty stałe w ryzach. Poza tym bądźmy szczerzy, Samouczek Programisty nie jest miejscem w sieci, które przestanie istnieć bez Twojego wsparcia.

Jeśli masz budżet, który pozwala na wsparcie jednego autora i wybierasz pomiędzy Samouczkiem a kimkolwiek innym, wybierz tę drugą opcję. Może w tamtym przypadku to „być albo nie być” dla autora.

Ewentualne środki z Patronite przeznaczę na poprawię jakości materiałów publikowanych na blogu i pokrycie kosztów stałych. Wśród potencjalnych projektów/aktywności są:

  • profesjonalna korekta artykułów,
  • profesjonalne przygotowywanie infografik ułatwiających zapamiętanie materiału,
  • poprawa UX bloga, zmiana oprawy graficznej,
  • rozbudowa „platformy” do blogowania w oparciu o chmurę,
  • pokrycie kosztów stałych (aktualnie jest to tylko domena i system do wysyłki maili).

Uważasz, że warto zająć się czymś innym? Daj znać, z chęcią poznam Twoje zdanie :)

„To tyle na dzisiaj, trzymaj się i do następnego razu!”

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni