Aneta Wyszyńska

Przyroda Polski: Ptaki

1 500 zł

0%

osiągnięto

1 500 zł

brakuje

Polska przyroda jest pięknem, o którym zdarza nam się zapomnieć. Chwalimy cudze, a swojego nie znamy.

Moim celem, w tym projekcie jest skupienie się na przyrodzie, którą mamy wokół siebie.
Zwierzęta, rośliny, czy nawet my sami. O, tak! My również, należymy do tej całej układanki czy tego chcemy, czy nie. I powinniśmy być z tego dumni!
Najbardziej fascynują mnie ptaki. Stąd, w pierwszym etapie projektu, chciałabym skupić na naszych skrzydlatych przyjaciołach. Takich, które możemy spotkać nad naszymi głowami w miejskich dżunglach, ale również żyjących z daleka od ludzkich siedzib. W przypadku tych pierwszych, zdecydowanie łatwiej uchwycić je w obiektywnie. Spotykamy je, praktycznie wszędzie. Wystarczy tylko się rozejrzeć.
W przypadku tych drugich, trzeba wiedzieć, w jakich miejscach, można spotkać ich legowiska, miejsce żerowania. To, nie jest wcale takie proste, jakby się wydawało. Próbując je lepiej poznać, wkraczamy na ich terytorium. To my, jesteśmy obcymi i to my, musimy dostosować się do panujących zasad. Niekiedy, potrzeba wiele godzin oraz cierpliwości, aby uchwycić majestat ptaków żyjących z dala od człowieka.

Kwota, którą chciałabym uzbierać miałaby pomóc mi, z pozyskaniem lepszego sprzętu oraz ewentualnych kosztów związanych ze spotkaniami osób, znających się bardzo dobrze na przyrodzie Polski.
Nie chcę również, pomijać tych, którzy pomagają mi bezinteresownie. Chciałbym, aby ich pomoc, również została doceniona. Nie tylko, prostym słowem dziękuje. Ich czas, jaki poświęcają mojej osobie, nie może zostać zwrócony. Dlatego, tym bardziej zależy mi na drobnym wsparciu finansowym dla nich.

Po zebraniu, odpowiedniej ilości zdjęć oraz informacji, planuję w przyszłości wydać album. Domyślam się, że jest wielu fotografów, miłośników przyrody i próg jest wysoki, ale przecież każdy potrafi uchwycić przyrodę w zupełnie inny sposób. Jeśli, uda mi się zrealizować plan, osoby, które mnie wsparły zostaną umieszczone w albumie wraz ze specjalną dedykacją.

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)