Strefa Patrona:

Kraków
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
35

patronów

550 zł

miesięcznie

10440 zł

łącznie

Prowadzimy dyskusyjny kanał filmowy. Recenzje premier, relacje z festiwali, dyskusje tematyczne i wideoeseje. O wszystkim, co związane z kinem. :)

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Langusta żywi się owocami morza, choć gdyby mogła, jadłaby dżem
Dzięki Wam nie musimy już dokładać do interesu i możemy w spokoju ducha realizować kolejne materiały. Nie obawiamy się, że braknie na utrzymanie serwera, oprogramowanie i wymianę baterii w mikrofonie!

+ Kinia dostanie nowy drapak. Inaczej kanapę nam załatwi :D

REGULARNE FORMATY:
- Recenzje
0%
36 %
100%
osiągnięto 36%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 950 zł
Filmowy styl życia - regularne materiały i vlogi z pleneru!
Ten próg finansowy pozwoli nam zapewnić regularność odcinków (bo z tą bywa różnie) i sprawi, że uzbieramy na nowy sprzęt w kilka miesięcy!

Na Nowych Horyzontach spodobało nam się vlogowanie z pleneru, więc dodatkowo znajdziemy kilka ciekawych miejscówek i czym prędzej opowiemy o nich w regularnym vlogu! Zakurzone antykwariaty z filmami i książkami o kinie? A może opuszczone i stare kina z ciekawą historią, o której warto opowiedzieć? Przejrzymy też naszą własną kolekcję filmów i książek, opowiemy o naszych doświadczeniach z kinem i rzucimy anegdotkami. Chcemy eksperymentować z montażem, nie ograniczając się do dwóch gadających głów. :)

Dzięki małemu zapleczu finansowemu, będziemy mogli sobie pozwolić na większe wojaże. Odwiedzimy festiwale, na które dotychczas nie było nas stać (Gdynia, WFF, Camerimage), a w każdym z takich miast zorganizujemy spotkanie z widzami. :)

+ Kinia dostanie siostrzyczkę i nową leżankę.

REGULARNE FORMATY:
- Recenzje
- Relacje z festiwali na których jeszcze nie byliśmy
- Dyskusje (Masterszot, Powtórka z polskiego, Klasyka kina)
- Vlogi
0%
18 %
100%
osiągnięto 18%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2450 zł
Nasze oczko w głowie - wideoeseje!
Właśnie sprawiliście, że możemy olać jedno zlecenie miesięcznie i skupić się na dodatkowych cyklach, a nowy aparat jest znacznie bliżej niż zakładaliśmy.

Już od ponad roku nosiliśmy się z zamiarem stworzenia serii wideoesejów, w których podchodzimy do kina znacznie bardziej analitycznie niż dotychczas. Niestety czasu wolnego starczało jedynie na szybkie, spontaniczne recenzje i to nie zawsze regularnie. Teraz może się to zmienić! :)

Po zrealizowaniu tego celu sięgniemy głębiej, połączymy fakty, zdradzimy ciekawostki - zabawimy się w Sherlocka Holmesa. Opowiemy trochę o klasycznym kinie gangsterskim, w odniesieniu do współczesnych seriali z najwyższej półki i zastanowimy się nad tym "gdzie kończy się maszyna, a zaczyna człowiek" - bo przecież Blade Runner od tylu lat w TOP 3 Dawida. Za dużo mamy do powiedzenia, żeby trzymać to dla siebie.

+ Może nawet odszukamy mityczny odcinek dotyczący twórczości Piotra Szulkina?

REGULARNE FORMATY:
- Recenzje
- Relacje z festiwali na których jeszcze nie byliśmy
- Dyskusje (Masterszot, Powtórka z polskiego, Klasyka kina)
- Vlogi
- Wideoesej - gdy tylko będzie gotowy!
0%
11 %
100%
osiągnięto 11%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4450 zł
Wywiady i reportaże!
Na nowy aparat uzbieramy w miesiąc! Dzięki takiej kwocie nie tylko szybko pozbędziemy się problemu ze sprzętem, ale też będziemy mogli odetchnąć - mniej zleceń to znacznie więcej czasu dla kanału. :)

Od dawna mieliśmy takie marzenie, aby co jakiś czas odwiedzić jakieś inne filmowe miasto i poznać nieco jego historię. A to zrobić zdjęcie w miejscu, w którym nakręcono sławną scenę, a to spotkać się z kimś, kto mógłby opowiedzieć z pasją o swoich filmowych przygodach. Przejść śladami sławnych twórców i ich inspiracji. Bo jak nie my, to kto? Telewizja? ;)

Mało tego! Urządzimy mieszkanie tak, aby można było zapraszać do niego gości, rozmawiać nieco bardziej intymnie i swobodnie o wszystkim, co związane z kinem. Nie przez 5 minut, a w pełnoprawnym programie! Aktorzy, reżyserzy, krytycy filmowi, znajomi vlogerzy - możliwości są nieograniczone. Po przekroczeniu tego progu szalejemy. :)

Przy okazji każdego wyjazdu organizujemy spotkanie z widzami i spędzamy miły wieczór na dyskusji o kinie. :)

REGULARNE FORMATY:
- Recenzje
- Relacje z festiwali na których jeszcze nie byliśmy
- Dyskusje (Masterszot, Powtórka z polskiego, Klasyka kina)
- Wideoesej - gdy tylko będzie gotowy!
- Reportaż - gdy tylko będzie gotowy!
- Wywiad - gdy tylko będzie gotowy!

O Autorze

 

Dzięki Waszemu wsparciu udało się już kupić aparat Panasonic LUMIX G7, dzięki któremu powstają kolejne odcinki! :)

 

Od zawsze miałem tak, że zaraz po wyjściu z kina chciałem o filmie gadać i konfrontować wrażenia. Mieszkałem w małej miejscowości, znajomi raczej nie siedzieli w temacie, więc zasadniczo nie było z kim. Założyliśmy własny kanał filmowy, tak abyście nigdy nie mieli podobnych problemów. 

 

Wystarczy, że odpalisz nowy odcinek, a tam dwie znajome mordeczki podzielą się swoimi wrażeniami i dadzą znać, czy warto poświęcać dwie godziny cennego czasu. :) 

 

Obecnie na polskim YouTubie nie ma takich rzeczy - dyskusja i spojrzenie z dwóch perspektyw zdarza się w tej dziedzinie bardzo rzadko. Zapełniamy więc lukę i przecieramy szlaki! 

 

Po co nam Patronite? 

 

1. Chcemy dostarczać materiały regularnie 

 

Każde z nas pracuje na pełen etat i wszystko co zrobiliśmy dotychczas, powstawało wieczorami "po godzinach". Mogliśmy przeczytać książkę i pójść do knajpy, woleliśmy jednak montować nowy materiał, czy projektować ramówkę na przyszły tydzień.  

 

Zresztą, nadal wolimy i chcemy, żeby tak pozostało!  


Sfilmowani mają być przede wszystkim pasją i to nigdy się nie zmieni. Możemy jednak popracować nad regularnością! 

 

2. Chcemy się rozwijać 

 

Spontaniczne recenzje zaraz po seansie to fajna i niezobowiązująca formuła. Takie materiały będą pojawiać się zawsze, bo to dusza naszego kanału. Ale mamy ambicje i chcemy pokazać nieco więcej - wejść głębiej w temat, opowiedzieć o fascynacjach, pozostawić widza nie tylko z dobrym humorem, ale też zmusić do refleksji.

Nowe formaty planujemy od dłuższego czasu, więc niezależnie od ilości zebranych pieniędzy, wszystkie prędzej czy później pojawią się na kanale. Jednak to od Was będzie zależało jak szybko i jak często będą się pojawiać. :) 

 

Oto kilka naszych przykładowych materiałów z różnych cykli.

 

Recenzje:

 

 

Dyskusje:

 

 

Rankingi i zestawienia:

 

 

Relacje z festiwali filmowych:

 

 

 

Zostań Patronem

5 zł / miesiąc
patroni: 17
Limit: 0
Jest tu jakiś cwaniak?

Jeśli nie, to daj piątaka.  Tylko uważaj, bo jak znajdziemy cwaniaka, to wołamy Siwego!

Rzucając piątakiem sprawiasz, że nasz dzień zaczyna się po prostu lepiej. Gdy tylko się spotkamy i dasz znać, że jesteś patronem, obowiązkowa wspólna fotka i podziękowanie na żywo! :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 7
Limit: 0
Nikoś Dyzma

My wiemy. Polska ciężki kraj i bez kombinowania ani rusz. Udało Ci się tak wykombinować, żeby było i na lans i na dyszkę dla nas? Dzięki Tobie nie musimy ciepłej pić!

Za taką kwotę możemy już kupić nowe KINO albo chociażby do kina dojechać! Twoje nazwisko (nick) pojawi się na specjalnie przygotowanej podstronie z listą patronów, a jeśli z Twoją pomocą osiągniemy przynajmniej drugi cel, możesz być pewien, że materiały będą regularnie i zawsze na czas! :)
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 7
Limit: 0
Nietykalni

Pierwsza zasada klubu? Nie rozmawiamy o klubie. Druga zasada klubu? Nie rozmawiamy o klubie...

Od tego progu dołączasz do Klubu Sfilmowanych - nowej, specjalnej grupy na fejsie, w której będziesz mieć realny wpływ na rozwój kanału. Tam będziemy wchodzić w interakcje, ustalać ramówki i decydować o cyklach pobocznych. Dowiesz się też o przyszłych współpracach, a nadchodzące odcinki obejrzysz przedpremierowo, jeszcze przed publikacją w pozostałych mediach.

Klubowicze będą wybierać także temat odcinków specjalnych, które pojawią się na grupie z odpowiednim wyprzedzeniem. :)

KLUB SFILMOWANYCH to zupełnie nowa grupa. Nie ma nic wspólnego z grupą SFILMOFANI

*Ten próg zawiera oczywiście wszystkie nagrody z progów wcześniejszych.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 0
Wilk z Wall Street

To nie uczyni cię ani bogatym, ani biednym. Ta transakcja posłuży Ci jednak jako punkt odniesienia na przyszłość. Tako rzecze Wilk, a z Wilkiem nie wolno dyskutować.

Od tego progu nie tylko będziemy wielbić cię po wsze czasy, ale także co jakiś czas dostaniesz od nas jakiś fajny gadżet. Bilety do zaprzyjaźnionego kina, książka o filmie i wybrany dobry film na blu/dvd. :) Twój nick lub nazwisko pojawi się także w specjalnie przygotowanej planszy pod koniec każdego odcinka!

*Ten próg zawiera oczywiście wszystkie nagrody z progów wcześniejszych.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Ojciec chrzestny

Witaj w rodzinie! Witamy Cię z szacunkiem, otwartymi ramionami i Kinią na kolanach. Takie gesty budują szacunek. A przecież szacunek, obok rodziny, jest najważniejszy.

O człowieku! Od tego progu oficjalnie zostajesz Ojcem chrzestnym naszego kanału. Masz decydujący głos w Klubie Sfilmowanych, otrzymasz więcej prezentów wysyłkowych oraz specjalnie zaprojektowany unikalny tshirt!

Możesz również zaproponować swój własny temat odcinka, który chciałbyś obejrzeć na kanale! :) Zasadniczo Twoje propozycje są nie do odrzucenia...:D

*Ten próg zawiera oczywiście wszystkie nagrody z progów wcześniejszych.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Wyszukiwarka

Wybierz