Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

27
patronów
640 
miesięcznie
11 320 
łącznie
27
patronów
640 zł 11 320 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Liczy się dla nas każdy grosz, dlatego każdy Patron jest dla nas ważną osobą. O czym nie zapomnimy wspomnieć przy okazji każdej z imprez i serdecznie uściśniemy dłoń. Każdy z Patronów trafia do tajnej grupy, w której będziemy razem knuć - co robić, kogo zaprosić i jak fajnie spędzać czas. Każdy Patron może być także pewien, że poza tym co zapewniamy w każdym progu, będziemy starali się Was niejednokrotnie zaskakiwać. A w tym jesteśmy nieźli!
30 zł miesięcznie
Trzy dychy to już nie przelewki! Tutaj nie wystarczy uściśnięcie dłoni i wymienienie z imienia i nazwiska. Dodatkowo dostaniesz od nas wlepki z naszym logo, którymi będziesz mógł sie wyróżnić - na samochodzie, laptopie, rowerze czy skrzynce pocztowej. Od razu będzie wiadomo - NASZ człowiek!
50 zł miesięcznie
Pięć dych. Tutaj mamy do czynienia z poważną osobą. Dlatego zapewniamy stosowną odzież, którą będzie można wdziać przy okazji naszych imprez, czyli limitowaną koszulką z nadrukiem, który nie pozostawi wątpliwości z kim mamy do czynienia. Plus oczywiście wszystkie fanty z poprzednich limitów!
100 zł miesięcznie
Wiemy. To poważna decyzja. Nie każdy może podarować nam stówę na miesiąc. Dlatego do wszystkich fantów z poprzednich progów dodajemy jedyny w swoim rodzaju, robiony na nasze zamówienie nie w Chinach a w Elblągu, przepiękny pin-broszkę z naszym logo lub Kioskiem. Na całym świecie jest ich tylko 100 sztuk. Czyli tyle ile peelenów nam przelewacie. Dziękujemy!
200 zł miesięcznie
Za takiego patrona oddamy WSZYSTKO (co było w poprzednich progach). Dodamy płyty z autografami artystów, którzy będą u nas gościć. I zaprosimy na wspólną imprezę z nami po udanym sezonie. A że my umiemy w imprezy wiadomo nie od dziś. Szacun!
500 zł miesięcznie
Nie będziemy owijać w bawełnę. Za pińcet znakujemy, ubieramy, dajemy biżuterię i zabieramy na koncert. Kameralny, nie kameralny. Tu się należy poważny benefit. Zrobimy to dla Was.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? to działająca od 10 lat organizacja pozarządowa, realizująca wydarzenia kulturalne na terenie Elbląga.

KIM JESTEŚMY?

Beata Branicka - Prezeska (graficzka, aktywistka), Wojtek Minkiewicz - Sekretarz (wymyślacz, zna się na pisaniu projektów), Krzysiek Jaworski - Skarbnik (dziennikarz, radiowiec, DJ), Miłosz Kulawiak (fotograf, filmowiec, umie poruszać się wśród elit), Krzysiek Paluszyński (fotograf,
operator kamery, montażysta, stańczyk), Jacek Żukowski (dziennikarz, literat, reżyser, myśliciel), Aneta Tadra (animatorka, edukatorka, twarzomalarka), Magda Kacmajor (animatorka, złota krawcowa), Krzysztof Grajek (programista, żywe srebro, autor zawołania “Róbmy coś!”)

 


 

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Każdy z nas ma swoje pasje, znamy się od kilkunastu lat. 10 lat temu połączył nas klub muzyczny Mjazzga, w którym zaczęliśmy organizować, jako pierwsi w Polsce, GRAFATAKI czyli bitwy na rysunki. 

Inicjujemy działania kulturalne w Elblągu, głównie w sferze muzyki, sztuk plastycznych i sztuki

filmowej.

Na koncie mamy kilkadziesiąt zorganizowanych autorskich imprez lub udział w ogólnopolskich inicjatywach, cieszących się uznaniem, bardzo dobrymi recenzjami i dobrą frekwencją.

Poszerzyliśmy swoją działalność, przekuwając nasze szalone pomysły na imprezy, które z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze widzów.

Od tamtego czasu wiele się zmieniło nie zmienił się jednak nasz zapał do działania.

Stowarzyszenie realizuje swoje pomysły dzięki wsparciu finansowemu pochodzącemu z grantów i dotacji lub ze środków własnych, pochodzących ze składek członków oraz wykorzystując pracę, czas, energię i prywatne zasoby sprzętowe członków stowarzyszenia.

Jeśli pomysł na realizację danego przedsięwzięcia nie uzyska finansowego wsparcia zewnętrznego, nie ma to wpływu na decyzję o realizacji jako taką, a co najwyżej na skalę przedsięwzięcia.

Naszym celem nadrzędnym jest kreowanie możliwości wspaniałego i ciekawego spędzenia czasu, integracja środowisk (głównie) zainteresowanych aktywnym uczestnictwem w życiu kulturalnym miasta, łącząc to jednocześnie z rozwijaniem własnych pasji i działając w obszarach, na których się znamy i mamy coś – naszym zdaniem, wartościowego do powiedzenia, zaoferowania. Staramy się, by każde z naszych przedsięwzięć zrealizowane było na wysokim poziomie, wszak od siebie zawsze wymaga się najwięcej!

Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się zrealizować kolejne nasze pomysły po to, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że w Elblągu nic się nie dzieje.

W czym mogą pomóc nam Wasze wpłaty?

Przede wszystkim chcielibyśmy znaleźć i utrzymać stałą siedzibę Stowarzyszenia - taką, która uniezależni nas od pogody, pory roku i innych czynników i pozwoli na realizowanie działań nie tylko plenerowych i nie tylko w sezonie letnim. Pomysłów mamy sporo - wystarczy na wypełnienie kalendarza przez cały rok.

Marzy nam się stworzenie miejsca, które będzie żyło kulturą, w którym będzie można działać na wielu polach - koncertowo, warsztatowo czy szkoleniowo. Coś na wzór niezależnego domu kultury, nie tylko na nasz użytek. Wyposażonego w sposób, który pozwoli na realizację nawet bardziej wymagających przedsięwzięć dla większej grupy ludzi.

Ponieważ w większości nasze wydarzenia realizujemy z funduszy, pozyskanych poprzez projekty, niejednokrotnie potrzebujemy do nich wkładu własnego. I tutaj też mogą nas ratować Wasze wpłaty, a co za tym idzie - będziemy mogli bez ograniczeń starać się o granty!

Nie musimy wspominać o tym, że dzięki większemu budżetowi będziemy mogli realizować więcej wydarzeń. Wasze wpłaty to jakby kupno biletu na wydarzenie - do tej pory prawie wszystkie nasze wydarzenia były darmowe i taki stan rzeczy chcielibyśmy utrzymać.

Działamy w Elblągu od 10 lat - mamy nadzieję, że przez ten czas zapracowaliśmy na Wasze zaufanie i wierzycie, że każdy przekazany nam grosz przerobimy dla atrakcyjny czas dla Was.

RÓBMY COŚ!


 

NASZE AUTORSKIE INICJATYWY:

ELBLĄSKIE ŚWIĘTO MUZYKI

Od roku 2019 SK Co Jest? realizuje działanie wyjątkowe. Postanowiliśmy trwale zaszczepić na naszym elbląskim podwórku tradycję świętowania Światowego Dnia Muzyki. Ideą jest wyjście muzyków – zawodowców i amatorów – na ulice i podwórka miast i radosne muzykowanie, świętowanie korzystając z najbardziej wyrazistego i zrozumiałego dla wszystkich języka –muzyki. Mieszają się gatunki, składy i koncepcje. Towarzyszą temu dodatkowe aktywności
angażujące dzieci i dorosłych uczestników święta. Podczas 4 dotychczasowych edycji gromadzimy kilkudziesięciu (każdego roku) muzyków z Elbląga i Trójmiasta (instrumentaliści,
wokaliści, zespoły, chóry etc.). W roku 2020 EŚM uznane zostało Kulturalnym Wydarzeniem
Roku i otrzymało nagrodę Prezydenta Elbląga. O popularności imprezy świadczy również fakt, że co roku udaje nam się pozyskać na nią środki w ramach Budżetu Obywatelskiego.

GRAFATAK CZYLI BITWA NA RYSUNKI

Autorski pomysł Stowarzyszenia, wzorowany na kultowych amerykańskich imprezach graficiarskich. Zorganizowaliśmy niemal trzydzieści edycji plus kilka „dziecięcych”, w tym klubowe (klub Mjazzga, Krużganek Galerii EL) i plenerowe (strefa przed Ratuszem Staromiejskim, przed Bramą Targową, na dziedzińcu Galerii EL. W 2017 r. otrzymał Elbląską Nagrodę Kulturalną w kategorii “WYDARZENIE ROKU”


FESTIWAL FILMÓW PONIŻEJ POZIOMU

Festiwal amatorskich filmów - krótkometrażowych, trochę dłuższych, kręconych telefonem, kamerą lub każdym innym rejestratorem. Tematem zwykle szeroko rozumiany Elbląg,
miejsce w którym żyjemy. Do tej pory zorganizowaliśmy 3 edycje festiwalu (2017/2020)
organizowanego dzięki wsparciu nansowemu Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Na FFPP składają się Warsztaty edukacji fotograficznej i filmowej, Gra Miejska, Przegląd konkursowy amatorskich filmów z nagrodami.

MIASTO.GRAMY

To do tej pory nawiększe koncertowe przedsięwzięcie, zrealizowane przez SK Co Jest?. Od czerwca do sierpnia 2022 odbyło się 12 koncertów, zlokalizowanych w różnych miejscach
Elbląga. Tym razem to muzyka przyszła do mieszkańców - zorganizowaliśmy koncerty m.in. na Górze Chrobrego, Targowisku Miejskim, parku Planty, schodach przed SP3 czy parku Dolinka. W ramach projektu odbyło się także spotkanie z Anną Gacek, byłą dziennikarką radiowej Trójki i autorką książki “Ekstaza. Lata 90”. Finałowy koncert Bibobit i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej na
dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego zgromadził prawdziwe tłumy i był pięknym ukoronowaniem całego przedsięwzięcia, które wyjątkowo trafiło w gust elblążan
i cieszyło się ogromną popularnością. W 2023 odebraliśmy nagrodę za Najlepszą Inicjatywę Elbląskich Organizacji Pozarządowych im. Aleksandry Gabrysiak”.

RZEKA KULTURY

To, że Elbląg leży nad rzeką jest ogromnym jego atutem, który postanowilismy wykorzystać. Zorganizowaliśmy dwa niezwykłe koncerty... na wodzie! Żeby je obejrzeć, publiczność płynęła w kajakach i rowerach wodnych za platformą, na której występowali zaproszeni przez nas artyści.
Imprezą towarzyszącą koncertom był, odbywający się na przystani, Grafatak.

KIOSK KULTURY

Jesteśmy chyba jedynym stowarzyszeniem w Polsce, które jest właścicielem kiosku. I to chyba jedyny w Polsce kiosk, który służy jako galeria sztuki, miejsce koncertów czy spotkań. Dzięki
zrzutce elblążan udało nam się go przenieść nad rzekę i wyremontować. Pokazaliśmy, że nawet niepozorne 7m2 wystarczy do organizacji wydarzeń kulturalnych. A tych od lipca
do listopada odbyło się kilkanaście. O naszym Kiosku Kultury głośno było w mediach lokalnych,
kilka razy gościł też na antenie Teleexpressu. W środku zimy zamieniliśmy go w dżunglę, pełną roślin i śpiewu ptaków.

DOCENIAJĄ NAS!

Od początku swoje akcje realizujemy we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, instytucjami i firmami. Do tej pory współpracowaliśmy z:

 • ELBLĄSKIM TOWARZYSTWEM KULTURALNYM
 • CENTRUM SZTUKI GALERIĄ EL
 • MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNYM
 • KLUBEM MJAZZGA
 • GRUPĄ ŻYWIEC
 • URZĘDEM MIASTA W ELBLĄGU

Zarówno nasi członkowie, jak i samo Stowarzyszenie otrzymali
nagrody i wyróżnienia:

 • Wojciech Minkiewicz – Kreator Kultury roku 2011 i 2017
 • Miłosz Kulawiak – Kreator Kultury roku 2011
 • Jacek Żukowski - Nagroda Prezydenta Elbląga 2022 w dziedzinie “Kultura i Sztuka”
 • Grafatak – Wydarzenie Kulturalne roku 2017
 • Stypendium Kulturalne za rok 2017
 • Wyróżnienie dla Elbląskiego Święta Muzyki 2019 od kapituły nagrody im. Aleksandry Gabrysiak w roku 2019
 • Nagroda „Kulturalne Wydarzenie Roku 2020” dla Elbląskiego Święta Muzyki 2020
 • Nagroda za “Najlepszą Inicjatywę Elbląskich Organizacji Pozarządowych im. Aleksandry Gabrysiak” za projekt MIASTO.GRAMY
   

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Jaśniewski
Piotr Jaśniewski
10 zł
Rafał Kotyła
Rafał Kotyła
10 zł
Dorota Domalewska
Dorota Domalewska
10 zł
Krzysztof Songin
Krzysztof Songin
30 zł
Anna Pawłowska
Anna Pawłowska
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.