Śledztwo Pisma

W Patronite od 30.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 680

liczba Patronów: 463

18 patronów
240 zł miesięcznie
4 100 zł łącznie
Śledztwo Pisma to projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było! To pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

O Autorze

„Śledztwo Pisma”
to pierwszy polski reporterski serial podcastowy.

„Śledztwo Pisma” jest reporterską historią opowiadaną tydzień po tygodniu. To śledztwo w formie odcinkowego cyklu audio, opowiadające prawdziwą historię prawdziwych bohaterów i wyprodukowaną według „serialowego” scenariusza (jak serial telewizyjny, tyle że bez wizji). Pod pretekstem śledztwa poświęconego zagadce kryminalnej, sprawie sądowej czy poruszającemu zdarzeniu, serial porusza szersze, ważne kwestie społeczne, środowiskowe czy gospodarcze. Jest pierwszym tego typu projektem w Polsce.

„Śledztwo” jest darmowe i dostępne w szeregu kanałów: na stronie śledztwopisma.pl, w kanałach „Śledztwa” na YouTube, Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i wielu innych oraz na stronie i w aplikacji TOK FM”.

Teraz możesz posłuchać wszystkich odcinków.

 

„Śledztwo Pisma” nie działa dla zysku. 

Producentem „Śledztwa” jest Fundacja Pismo, która stawia sobie za cel współkształtowanie liderów życia kulturalnego, społecznego, gospodarczego poprzez uwrażliwianie ich na rzeczywistość i zachęcanie do refleksji. Osiąga to propagując wysokiej jakości, wiarygodną, obiektywną, zweryfikowaną w zakresie faktów treść, publikowaną na łamach miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” oraz w innych formatach, jak reporterski serial podcastowy „Śledztwo Pisma”. „Pismo” jest zaproszeniem do rozmów o rzeczach ważnych. 

Pierwszy sezon „Śledztwa” (emisja jeszcze trwa) w zaledwie 4 tygodnie osiągnął 200 tys. odsłuchań

Pierwszy sezon „Śledztwa Pisma” liczy 6 odcinków i miał premierę 18 października 2019 roku. Kolejne epizody były emitowane co piątek, do 22 listopada. Pierwszy sezon „Śledztwa” dotyczy kwestii, które z jednej strony poruszają emocjonalnie dużą grupę odbiorców, a z drugiej adresują ważne kwestie społeczne: przemoc wobec dzieci, patologie w opiece zastępczej, manipulowanie i emocjonalne uzależnianie. Mówi też o nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, funkcjonowania opieki społecznej, systemu edukacji oraz służby zdrowia:

„Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali prawomocnie skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? Przemoc. Manipulacja. Oszustwo. A w tle znane nazwiska”.

Autorem pierwszego sezonu jest Mirosław Wlekły, jeden z najlepszy krajowych reporterów, autor m.in. bestsellerowej biografii „Tu byłem. Tony Halik” i biografii Garetha Jones’a, bohatera najnowszego filmy Agnieszki Holland.
 

Śledztwo zostało wysłuchane już prawie pół miliona razy! 

Tylko w cztery i pół tygodnia od premiery pierwsze pięć odcinków (z 6 składających się na cały sezon) zostało wysłuchane i pobrane ponad 200 tysięcy razy

 

Wiele zależy od Twojego wsparcia.

Drugi sezon „Śledztwa Pisma” może być już w lipcu 2020!

W lipcu i sierpniu 2020 roku chcielibyśmy wyemitować drugi sezon „Śledztwa". Aby ten projekt się udał, potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli uda się nam zgromadzić wystarczającą grupę Patronów i Patronek, planujemy również sezon trzeci!

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem