Avatar użytkownika

Śledztwo Pisma

0
patronów
0 
miesięcznie
4 490 
łącznie
0
patronów
0 zł 4 490 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Brak progów

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Śledztwo Pisma w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Śledztwo Pisma to projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było!

To pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

„Śledztwo Pisma”
to pierwszy polski reporterski serial podcastowy.

„Śledztwo Pisma” jest reporterską historią opowiadaną tydzień po tygodniu. To śledztwo w formie odcinkowego cyklu audio, opowiadające prawdziwą historię prawdziwych bohaterów i wyprodukowaną według „serialowego” scenariusza (jak serial telewizyjny, tyle że bez wizji). Pod pretekstem śledztwa poświęconego zagadce kryminalnej, sprawie sądowej czy poruszającemu zdarzeniu, serial porusza szersze, ważne kwestie społeczne, środowiskowe czy gospodarcze. Jest pierwszym tego typu projektem w Polsce.

„Śledztwo” jest darmowe i dostępne w szeregu kanałów: na stronie śledztwopisma.pl, w kanałach „Śledztwa” na YouTube, Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i wielu innych oraz na stronie i w aplikacji TOK FM”.

Teraz możesz posłuchać wszystkich odcinków.

 

„Śledztwo Pisma” nie działa dla zysku. 

Producentem „Śledztwa” jest Fundacja Pismo, która stawia sobie za cel współkształtowanie liderów życia kulturalnego, społecznego, gospodarczego poprzez uwrażliwianie ich na rzeczywistość i zachęcanie do refleksji. Osiąga to propagując wysokiej jakości, wiarygodną, obiektywną, zweryfikowaną w zakresie faktów treść, publikowaną na łamach miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii” oraz w innych formatach, jak reporterski serial podcastowy „Śledztwo Pisma”. „Pismo” jest zaproszeniem do rozmów o rzeczach ważnych. 

Pierwszy sezon „Śledztwa” (emisja jeszcze trwa) w zaledwie 4 tygodnie osiągnął 200 tys. odsłuchań

Pierwszy sezon „Śledztwa Pisma” liczy 6 odcinków i miał premierę 18 października 2019 roku. Kolejne epizody były emitowane co piątek, do 22 listopada. Pierwszy sezon „Śledztwa” dotyczy kwestii, które z jednej strony poruszają emocjonalnie dużą grupę odbiorców, a z drugiej adresują ważne kwestie społeczne: przemoc wobec dzieci, patologie w opiece zastępczej, manipulowanie i emocjonalne uzależnianie. Mówi też o nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, funkcjonowania opieki społecznej, systemu edukacji oraz służby zdrowia:

„Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Nie zostali prawomocnie skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? Przemoc. Manipulacja. Oszustwo. A w tle znane nazwiska”.

Autorem pierwszego sezonu jest Mirosław Wlekły, jeden z najlepszy krajowych reporterów, autor m.in. bestsellerowej biografii „Tu byłem. Tony Halik” i biografii Garetha Jones’a, bohatera najnowszego filmy Agnieszki Holland.
 

Śledztwo zostało wysłuchane już prawie pół miliona razy! 

Tylko w cztery i pół tygodnia od premiery pierwsze pięć odcinków (z 6 składających się na cały sezon) zostało wysłuchane i pobrane ponad 200 tysięcy razy

 

Wiele zależy od Twojego wsparcia.

Drugi sezon „Śledztwa Pisma” może być już w lipcu 2020!

W lipcu i sierpniu 2020 roku chcielibyśmy wyemitować drugi sezon „Śledztwa". Aby ten projekt się udał, potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli uda się nam zgromadzić wystarczającą grupę Patronów i Patronek, planujemy również sezon trzeci!

 

Cele Autora

Przygotowanie treści do drugiego sezonu "Śledztwa Pisma"
  • 20 000 zł
  • 15 510 zł brakuje
22%

Osiągnięcie celu pozwoli nam na zebranie materiałów i przygotowanie treści do drugiego sezonu „Śledztwa Pisma” - emisję planujemy już na lato 2020 roku! Dzięki zaangażowaniu Patronów i Patronek chcielibyśmy współfinansować część kosztów przygotowania treści, a później produkcji i emisji. Równocześnie szukamy innych źródeł finansowania, które będą uzupełniać środki niezbędne do pokrycia wszystkich kosztów realizacji i promocji.

Pierwszy sezon "Śledztwa Pisma" okazał się wielkim sukcesem. Ma już blisko pół miliona wysłuchań i pobrań. A my otrzymaliśmy od słuchaczy i słuchaczek dużo pozytywnych recenzji, słów poparcia i zapytań co dalej. Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację kolejnego sezonu, z nową, trzymającą w napięciu historią, z ciekawą fabułą i zaskakującymi zwrotami akcji. Duża dawka emocji gwarantowana.
Oczywiście, tak jak sezon pierwszy, kolejny też będzie do wysłuchania za darmo na stronie śledztwopisma.pl, w kanałach „Śledztwa” na YouTube, Spotify, Apple Podcast, Google Podcast i wielu innych.

Dla Patronów i Patronek szykujemy sporo wyróżnień, takich jak: wcześniejszy dostęp do premier nowych odcinków, unikalne treści, nigdzie wcześniej niepublikowanych materiałów - zarówno z pierwszego, jak i nowego sezonu.

Liczymy na to, że uda się zgromadzić wystarczająco dużą grupę Patronów i Patronek, aby wyprodukować nowy sezon.

- Fundacja Pismo, producent "Śledztwa Pisma”

Najnowsi Patroni

Ania
Ania
10 zł
Karolina Alama
Karolina Alama
10 zł
Tomasz Paziewski
Tomasz Paziewski
10 zł
Kasia Kret
Kasia Kret
10 zł
Anonimowy patron
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.