Kuba Śliwka

Jak iść przez świat rzadko uczęszczaną ścieżką, nawet gdy idzie się chodnikiem? Wybierz się na spacer z włóczykijem, który szuka dziury w całym i wściubia nos gdzie nie trzeba. Spacer ze Śliwką bawi i uczy jak patrzeć, żeby widzieć, to co łatwo przeoczyć.

O Autorze

Witam na moim profilu.

Na początek zapraszam na zaproszenie. •◡•

Co robiłem do tej pory?

W intenecie możecie mnie spotkać na moim profilu YouTube. Gościnnie bywam w Baniaku Baniaka i na Kanale Termosa, gdzie w doborowym towarzystwie gramy w gry RPG.

Umiem komedię. Występowałem z prawdziwymi kozakami polskiej sceny: Abelardem Gizą, Kacprem Rucińskim, Wojtkiem Tremiszewskim, Szymonem Jachimkiem, grupą AdHoc i wieloma innymi. Z tego co wiem, nie żałują.

Brałem udział w licznych spektaklach, takich ze scenariuszem i bez. Liznąłem nieco standupu. Zdarzało mi się grać muzykę i śpiewać co nieco. Scena to miejsce, na którym czuję się jak w domu. Rok 2020 ten dom zamknął na cztery spusty. I co teraz?

Co pragnę robić?

Spacery ze Śliwką to szybka komediowa miniaturka, w której z kamerą, lupką i plecakiem ruszam w drogę, otwarty na wszystko, co mnie na niej czeka. Szukam, kombinuję, improwizuję i nagrywam. Potem montuję, wciąż bawiąc się formą i treścią.

Nie jest to kolejny blog podróżniczy, ani show ze skeczami. To świeża formuła. Łączy w sobie elementy fabularne, szczerą treść i absurdalne poczucie humoru. Pozwala spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Tych z Was, którzy nie widzieli, zapraszam aby wspierali w ciemno. Będą Państwo zadowoleni!  ͡° ͜ʖ ͡°

Po co mi wsparcie?

Fascynuje mnie koncepcja grupy zaangażowanych odbiorców, którym zależy na powodzeniu mojego projektu. Widzów o których nie trzeba walczyć, lecz warto o nich zadbać i wejść z nimi w dialog. Jestem ciekawy Was i Waszej perspektywy.

Nie ma też co ukrywać. Tak jest po prostu łatwiej. To potencjalna aternatywa dla poszukiwania coraz to nowych zleceń, dorywczych prac i organizowania występów, które chyba właściwie nie powinny w ogóle mieć miejsca. Kto wie co będzie potem? Może dzięki Wam Spacery ze Śliwką staną się czymś więcej?

Zaczynam od jednego progu, gdyż na początku zamierzam skupić się na regularnej produkcji odcinków. Jeżeli praca będzie szła gładko, będziecie zadowoleni z efektów i uznam, że jestem w stanie zaoferować Wam coś więcej, w planach są kolejne, ciekawe opcje.

Marzenia ściętej głowy.

Element finansowy może stać się kijem i marchewką, przeciwstawiając się mojej naturalnej tendencji do odkładania rzeczy na później. Mam szufladę pełną niedokończonych projektów. ¯\_(ツ)_/¯  Spacery to nie jest moje ostatnie słowo! Liczę na Wasze konsultacje, krytykę, świeże spojrzenie i oczywiście wsparcie finansowe, które zobowiązuje, żeby nie zamulać.

Oto niektóre z tematów, które od czasu do czasu biorę na warsztat:

Planszówka z pogranicza gier fabularnych i narracyjnych z elementami mapy myśli. Pozwala tworzyć własne opowieści lub przyjrzeć się sobie z nowej perspektywy.

Opowiadania sci-fi, zombie, psychodeliczne podróże między wymiarami. A w środku człowiek, który dostaje światem z całej siły w zęby. Aktualnie piszę serię pod roboczym tytułem "Napęd", którą można by pokrótce opisać jako romans seriali "Rick and Morty" i "Midnight Gospel", dostępnych na Netflixie oraz drugą, pod tytułem "Gorączka" opisującego świat zniszczony przez epidemię a'la zombie.

Komiks albo może i nawet animacja. Mam też pewne doświadczenie z rysunkiem i animacją. Dojrzewa we mnie seria o Bardzo Malutkich Kosmitach.

★ "Internetowa Joga Mózgu" - Od lat zajmuję się improwizacją sceniczną. Widzę w niej świetne narzędzie, pomocne w mierzeniu się ze współczesną chaotyczną codziennością. Chciałbym przenieść techniki sceniczne i stworzyć serię ćwiczeń dla każdego.

Mam nadzieję, że z czasem powyższe projekty staną się częścią propozycji dla Patronów.

Dziękuję za uwagę

Nie namawiam, ale serdecznie zapraszam. Zdecydowanie lepszy jestem w komedii i szukaniu dziury w całym, niż w pracy na budowie. Wesprzyj Śliwkę i sprawdź czy owoce z tego drzewa będą Ci smakować.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę,

Kuba Śliwka

----

Póki co, działam głównie na pożyczonym sprzęcie, więc załączam podziękowania dla:

ajastudio.pl za mikrofon i gimbala od czasu do czasu.

owocni.pl za dostęp do komputera i ekspresu do kawy.

PS. Patrz jak umiem •◡•

Standup nagrany na supporcie Abelarda Gizy:

Trailer improwizowanego serialu:

Pierwszy odcinek Spacerów ze Śliwką. Jest tam tego więcej:

Takie coś animować bardzo lubię teraz. Polecam do tej muzyki.:

A to powstało lata temu:

I to nie jest moje ostatnie słowo. •◡•

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika