Avatar użytkownika

Marta Kurek

2
patronów
525 
miesięcznie
29 275 
łącznie
2
patronów
525 zł 29 275 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Bardzo Ci dziękuję! Twoja pomoc wiele dla mnie znaczy i umożliwia mi rozwój w "smoczym spokoju" :) W zamian za ten hojny gest znajdziesz się na liście "Przyjaciół Smoków", którą 30 dnia każdego miesiąca opublikuję na moim fanpage'u na facebook'u.

Dodatkowo zapraszam Cię do SMOCZEJ GRUPY NA FB - będziemy mogli sobie na bieżąco dyskutować o różnych rzeczach :)
25 zł miesięcznie
Ooo... Smoki Ci tego nie zapomną :) W zamian za Twoje wsparcie chciałyby Cię nauczyć swojego języka, czyli dragozoiskiego. Zapraszam Cię więc do grupy, w której uczę podstawowych zwrotów smoczej mowy - będziesz mógł wybrać konkretne zwroty/ wyrażenia, a ja przetłumaczę je dla Ciebie i pozostałych Patronów z tego progu. Przewiduję też inne zabawy i smocze ciekawostki. Grupa jest dostępna wyłącznie dla Was :)

+ to, co w poprzednim progu
50 zł miesięcznie
Biath ip marranthe! Cześć i chwała, ale nie królowej Zempher (monarchini Dragonus Cracovus), a Tobie <3 W zamian za tę pomoc chciałabym Ci zaproponować moje smocze obrazki - nie tylko portrety, ale też rysunki roślin i przedmiotów ze świata smoków. Co miesiąc wyślę Ci jeden z nich drogą elektroniczną i nie opublikuję go nigdzie indziej - będzie dowodem mojej wdzięczności stworzonym tylko dla Ciebie i pozostałych osób wspierających mnie w tym progu.

+to, co w poprzednich progach.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
10 dostępnych miejsc
W tym momencie trudno mi właściwie opisać moją wdzięczność wobec Ciebie! Smocza stówka, którą mi podarowałeś, najprawdopodobniej znacząco poprawi jakość mojej pracy - będę mogła zainwestować w lepszy sprzęt do pisania, rysowania czy nagrywania; będę też mogła uzyskać pomoc od ludzi lepszych niż ja w danym fachu, jeśli będę jej potrzebować. To, co robisz, jest dla mnie ogromnie ważne :) Naprawdę. Nie wiem, jak bardziej otworzyć tu moje smocze serce i przesłać do Ciebie miłość z niego, ale wierz mi - ta miłość jest ogromna :) Jej materialnym wyrazem będzie ręcznie wykonany obrazek formatu A5, zaprojektowany wyłącznie dla Ciebie i oprawiony. Otrzymasz jeden taki obrazek na 2 miesiące. Możesz też przesłać mi tekst, a ja przetłumaczę go na język dragozoiski i przepiszę dla Ciebie smoczym alfabetem w jakiejś ładnej formie.

+ to, co w poprzednich progach.
500 zł miesięcznie
To jest próg honorowy i na specjalne okazje. Jeśli bardzo podoba Ci się to, co robię, możesz z niego skorzystać - raz lub co miesiąc :) Będzie mi ogromnie miło. Nie umiem wymyślić nic super mega powalającego za tę kwotę, ale na pewno znajdziesz się jako Smoczy Mecenas na mojej stronie martakurek.com, na facebooku i wszędzie, gdzie się da :)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Marta Kurek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć, jestem Marta i... postanowiłam sprowadzić do Krakowa smoki! Na początek. Chciałabym, żeby legenda o Smoku Wawelskim ożyła nowym życiem, więc napisałam książkę o jego współczesnych potomkach i samodzielnie ją wydałam. Jeśli chcesz wiedzieć, co gra w moim smoczym serduchu, zapraszam Cię dalej.

Cześć, jestem Marta i...

...kieruję się w życiu słowami Tolkiena: "to nie przygoda, jeśli nie ma w niej smoków"! 

Moją przygodą jest książka, którą napisałam, i projekt, jaki wokół niej buduję. W pewien nudny, zimowy dzień wymyśliłam, że sprowadzę do Krakowa współczesnych potomków Smoka Wawelskiego, coby nie mówiono, że tu tylko smog :D Miałam wtedy 13 lat (to niby wiele tłumaczy...), ale teraz mam 21 i jeszcze nigdy nie byłam bardziej zadowolona z tego, co robię.

Od razu przyznam się, że dużo mówię, więc dla dobra nieco mniej cierpliwych, zacznę od maksymalnego skrótu, czyli listy najważniejszych informacji o mnie :) 

 

  1. Jestem autorką książki "Szał Vandy". Wydałam ją samodzielnie dzięki wsparciu z Polak Potrafi.
  2. Chcę, aby smoki powróciły między ludzi - tworzę uniwersum, w którym stare legendy (takie jak ta o Smoku Wawelski) ożywają nowym życiem i stają się częścią osadzonego w naszej rzeczywistości świata.
  3. Centrum moich działań jest Kraków - chcę promować nasze wspólne dziedzictwo kulturowe i wykorzystać drzemiący w nim potencjał.
  4. SMOKI TO STYL ŻYCIA - moja działalność wykracza poza literaturę: dzielę z moją Smoczą Społecznością właściwie całą sobą - swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami, problemami, a nawet podróżami. 
  5. Patronite założyłam, żeby nie musieć sobie wypruwać wnętrzności we wspaniałych, choć naprawdę wyczerpujących psychicznie, krótkoterminowych akcjach crowdfundingowych i żeby móc realizować mój pomysł z lepszym zapleczem, na które nie zawsze mogę sobie pozwolić, bo "jestę studentę", więc wiadomo ;)

 

Uff, skrót już jest, więc mogę puścić wodze fantazji...

Kraków w rękach smoków?

Zaczęło się od "Szału Vandy", czyli pierwszej cześci serii "Dragonus Cracovus: Biomagia". "Szał Vandy" opowiada o Dragonus Cracovus - alternatywnym gatunku cywilizowanych, jakby "ludzkich" smoków - które na mocy Testamentu Smoka Wawelskiego (ich odległego przodka) kupują współczesny nam Kraków, aby osiedlić się tu wśród ludzi. Następuje Wielki Przylot, a Dragonus przynoszą swoją kulturę, technikę, religię, ale też mroczny sekret, z którym - jak to w baśniach bywa - musi się uporać główna bohaterka książki, piętnastoletnia Wanda Wszechwiedzka, córka naukowców i wielka miłośniczka biologii. 

Marta Kurek

Heh, no to sobie napisałam...

Jeśli myślisz, że trudno zdobyć Mount Everest, jesteś w błędzie. Trudno wydać powieść, tak przynajmniej uważa większość Polaków. "Proszę Cię, kochanie, kto to przeczyta?" - powie ciocia Zosia albo inny autorytet w dziedzinie literatury (lub też czytania gazetek z Biedronki), kiedy tylko napomkniesz o swoim marzeniu. Mam to szczęście, że jestem "ciocioodporna", więc postanowiłam zawalczyć o publikację "Szału Vandy", nawet gdyby na mojej drodze stanął tyranozaur albo sam Sauron z armią orków. Obyło się bez tego, ale droga nie była łatwa.

Początkowo książkę miało wydać wydawnictwo Znak, jednak w wyniku ich wewnętrzynych zmian zakończyliśmy współpracę. Wtedy... cóż, zaszalałam w prawdziwie smoczy sposób ;) 

Polak Potrafi to smok też!

W XXI wieku pierwszego miliona nie trzeba już kraść. Można go scrowdfundować! Tak też zrobiłam, choć nie był mi potrzebny milion. Uznałam, że 20 tysięcy "styknie", aby rozpocząć budowę smoczego imperium ze stolicą w Krakowie.

Dzięki wspierającym z Polak Potrafi zebrałam tę smoczą kupę złociszków i mogłam wydać swoją pierwszą powieść tak, jak zawsze marzyłam. Jest to efekt 7 lat wytężonej pracy i wstawania zawsze o 5 rano; dowód mojego uporu i być może motywacja dla innych. Przede wszystkim jest to jednak niesamowita opowieść. Historia z Krakowa, ale o całym świecie, współczesna baśń o odpowiedzialności i zderzeniu z innością. Przygoda podszyta szumem skrzydeł, ale nie odlatująca od Ziemi i tego, co tutaj nasze i piękne. Smoki mają w niej ludzkie twarze, a magia kryje się w naturze.

Za szczególne osiągnięcie uważam nie tyle samo wydanie "Szału Vandy", a wydanie go w sposób profesjonalny, co pozwoliło mi otrzymać patronat Miasta Literatury UNESCO i RMF FM.

Teraz, kiedy moje marzenie stało się rzeczywistością, chciałabym je rozwinąć :) 

Przede wszystkim zależy mi na budowaniu Smoczej Społeczności. W mojej książce smok to tak naprawdę symbol. Symbol mądrości i odwagi, które mogą zmienić świat. Chcę się dzielić swoją historią - niech to będzie wartość dla wszystkich, którzy też wierzą, że warto robić coś INNEGO.

Więcej o realizacji marzeń można przeczytać w Smokletterze, czyli w newsletterze, który wysyłam przez moją stronę martakurek.com :)

Wsparcia potrzebuję, bo jestem na początku drogi. Wydałam już książkę i samodzielnie ją sprzedaję, ale minus jest taki, że muszę też sama płacić np za dodruki, muszę też (albo raczej chcę ;)) po prostu żyć, a jak dobrze wiemy, życie kosztuje. Pomoc Patronów umożliwia mi zorganizowanie zaplecza (np. kamery, programów do montowania, materiałów do rysunku, komputera itp), na które normalnie nie mogłabym sobie pozwolić, a także na rozwój mojego pomysłu z większym rozmachem - mając do dyspozycji nie tylko środki, które zarabiam.

Wielki Przylot i jeszcze większy plan

Wydaje mi się, że powiedziałam już wszystko, choć jako gaduła mogłabym oczywiście powiedzieć drugie tyle. Na koniec dodam, że dążę do czegoś większego - wydaje mi się, że mój pomysł uwspółcześnienia legend Krakowa czerpie z wartości, które są bardzo potrzebne, a symbol smoka z ludzką twarzą mieści w sobie zarówno przeszłość, jak i przyszłości: wywodzi się z tradycji, ale sięga do współczesności, do nadziei i problemów, które dotyczą każdego. Jest w nim pierwotna mądrość, jest siła i jest ogień, który może ogrzać cały świat.

Mam nadzieję, że moja przygoda ze smokami nie skończy się wyłącznie na książkach i wyłącznie w Polsce. Wiem, że jest wiele smoczych opowieści do odkrycia i wielu, którzy chcieliby je poznać ;)

Marta i smoki!

 

Zdjęcia ze mną: Justyna Wydra (ig:@j.w.foto), zdjęcia książki: Gosia Lu (ig:@gosia.lu.photo), smocza suknia - projekt i wykonanie: Lucyna Zienkiewicz, www.kreatorka.eu (ig:@kreatorka.eu).

Dla bardzo dociekliwych zostawiam jeszcze link do mojej akcji na Polak Potrafi, do Smoczego Sklepu i do artykułu Miasta Kobiet z czasów zbiórki crowdfundingowej:

 

  1. http://bit.ly/2xOib0F
  2. http://bit.ly/SMOCZY_SKLEP
  3. https://www.miastokobiet.pl/marta-kurek-szal-vandy-biomagia/

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Marta Kurek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Waldi
Waldi
500 zł
Rafał Szymański
Rafał Szymański
25 zł
Jarosław Gauze
Jarosław Gauze
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.