Avatar użytkownika

Sprawy Wschodu

12
patronów
340 
miesięcznie
5 170 
łącznie
12
patronów
340 zł 5 170 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

15 zł miesięcznie
Dzięki, to wielki gest!
Przy tej kwocie wsparcia możesz liczyć na umieszczenie swojego imienia i nazwiska (lub nicku) na planszach końcowych naszych projektów i podziękowanie w nagraniach naszych audycji.
25 zł miesięcznie
Fantastycznie! Dzięki takim ludziom jak Ty nabierzemy prędkości. Przy takim progu wsparcia obok zamieszczenia Twoich danych na tablicy końcowej, możesz liczyć jeden raz w miesiącu na drobną konsultację językową lub językoznawczą w zakresie języka rosyjskiego.
50 zł miesięcznie
Wielkie dzięki! Przy tej kwocie wsparcia, oprócz wyżej wskazanych bonusów możesz liczyć na wcześniejszy dostęp do przygotowywanych materiałów oraz Elektroniczny certyfikat Patrona z logo Spraw Wschodu.
100 zł miesięcznie
To poważna kwota, dziękujemy za zaufanie! Przy tej kwocie wsparcia prześlemy do Ciebie drobny upominek z logo Spraw Wschodu. Ponadto jeden raz w miesiącu będziesz mógł_a zasugerować temat podcastu lub projektu, który zrealizujemy.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Sprawy Wschodu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Sprawy Wschodu to medium i źródło wiedzy o naszych wschodnich sąsiadach. Tworzymy podcasty, rzetelnie i przystępnie mówimy o Rosji, rozmawiamy z ciekawymi osobistościami. Wszystko po to, aby lepiej wiedzieć i zrozumieć co się dzieje za wschodnią granicą.

Założycielem Spraw Wschodu jest rusycysta i wykładowca akademicki Bartosz Gołąbek. Sprawy Wschodu miały być pierwotnie kierowane do studentów, ale bardzo szybko się okazało, że zapotrzebowanie na sprawdzone i kompetentnie prezentowane informacje o Rosji jest również  poza szeroko rozumianym środowiskiem eksperckim. 


W tworzeniu Spraw Wschodu pomagają eksperci, znawcy Rosji i języka rosyjskiego - Marcin Strzyżewski, Magdalena Paciorek i Michael Bridge.  

Regularne publikacje treści w podcaście Sprawy Wschodu rozpoczęły się od cotygodniowego #Czytamy po rosyjsku, który tworzony jest we współpracy z youtuberem Marcinem Strzyżewskim (szukajcie go na Patronite!) oraz językoznawczynią Magdaleną Paciorek. W każdym odcinku omawiamy wyszukane przez nas w rosyjskich mediach informacje, które uzupełniamy autorskim komentarzem oraz tak zwaną "wstawką językową". Wyprodukowaliśmy dotąd ponad 90 odcinków tego podcastu. 

 

Drugim prowadzonym aktualnie projektem Spraw Wschodu są wywiady Bartosza Gołąbka. Obecnie dajemy głos aktywnym kobietom - Rosjankom oraz Białorusinkom. Plany są jednak bardzo szerokie, a lista osób z którymi chcemy i możemy porozmawiać jest bardzo długa! Wyprodukowaliśmy dotąd 12 rozmów. 

Dlaczego zakładamy profil wsparcia w serwisie Patronite? 

 1. Po pierwsze: oczywista oczywistość.
  Rozwój wartościowych treści o kontekście międzynarodowym, w naszym przypadku rosyjskim, wymaga wiedzy, odwagi i finansowej niezależności. Nasze prywatne zasoby nie są w stanie zaspokoić tych potrzeb. Mamy wiedzę i odwagę, ale, co tu kryć, brakuje jednak finansów ;) 
 2. Po drugie: chcemy odpowiadać na realne zapotrzebowanie naszych odbiorców. 
  Konkretne, kierowane zlecenia tematyczne i finansowe wsparcie widzów i słuchaczy będziemy mogli przełożyć na dobrze wycelowane i profesjonalnie opracowane treści w formatach audio, video lub tekstowych. 
 3. Po trzecie: chcemy się rozwijać.
  Do naszych produkcji, obok profesjonalnej merytorycznej wiedzy, potrzebne są przede wszystkim zasoby techniczne, ale nie mniej ważni są i będą mądrzy, kompetentni współpracownicy, dzięki którym będziemy mieć ładny montaż, fachowe tłumaczenia, polskie udźwiękowienie kluczowych materiałów, pogłębiony research itd. Będzie to wartość dodana, podnosząca jakość prezentowanych treści, ale przede wszystkim ich zasięg i oddziaływanie. 
 4. Po czwarte: mamy marzenie.
  Jest nim idea stworzenia specjalistycznego medium oferującego Polakom wiedzę, informację oraz rozrywkę na tematy, które w naszej przestrzeni publicznej długo traktowane były niemal marginalnie. Znamy się na Rosji, bardzo dobrze komunikujemy się w języku rosyjskim, wiemy z kim i jak rozmawiać, aby uzyskać wartościową dla Was informację. 

 

Dziękujemy za każdą złotówkę wsparcia! 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Sprawy Wschodu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcel K.
Marcel K.
50 zł
Michal Elwartowski
Michal Elwartowski
50 zł
Arleta Ciarczyńska
Arleta Ciarczyńska
15 zł
Bartłomiej Jopa
Bartłomiej Jopa
15 zł
Bartosz Wojciechowski
Bartosz Wojciechowski
15 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.