Avatar użytkownika

SPR STAL Mielec

Opcja wsparcia finansowego jest niedostępna!

O autorze

SPR STAL Mielec należy do czołówki polskich klubów piłki ręcznej, a początki szczypiorniaka w Mielcu sięgają 1952 roku!
Bez wątpienia największymi sukcesami klubu jest zdobycie Pucharu Polski w sezonie 1970/1971 oraz Wicemistrzostwa Polski z sezonu 1974/1975.

Historia naszego Klubu rozpoczęła się w 1952 roku, gdy jeszcze jako FKS Stal Mielec zespół zdobywał w 1971 roku Puchar Polski, a cztery lata później zostawał Wicemistrzem kraju.

Od 1997 roku, już jako Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Stal Mielec - w skrócie SPR Stal Mielec - na nowo zapisujemy się w kartach historii polskiego szczypiorniak, czego dowodem jest brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczony w 2012 roku.

W ostatnich latach mielecka piłka ręczna doświadczyła wielu zawirowań, klub był w bardzo trudnej sytuacji i istniało niebezpieczeństwo, że w ogóle przestanie istnieć. Na szczęście dla Klubu, pomocnym okazało się Miasto Mielec które wyciągnęło Klub z kłopotów - głównie finansowych.

Teraz chcemy wejść na wyższy poziom - utrzymać drużynę w PGNiG Superlidze, walczyć o jeszcze wyższe cele - Mamy nadzieję, że przy Waszym wsparciu razem stworzymy takie warunki dla Klubu, które dadzą nam wiele radości i niezapomnianych chwil.

Szkolenie dzieci i młodzieży

Szkolenie dzieci i młodzieży od lat było dla naszego Klubu priorytetem, o czym świadczy obecna ilość wychowanków w pierwszym zespole. Według wyliczeń statscore.com - to właśnie SPR Stal Mielec może pochwalić się ich największą ilością spośród wszystkich klubów w PGNiG Superlidze. Jest to zdecydowanie zasługa trenerów oraz systemu szkolenia, który co roku przygotowuje kolejnych zawodników do występów na najwyższym poziomie. Co roku tworzymy kolejne grupy, których trenerami są byli i obecni zawodnicy naszego zespołu. Treningi oraz mecze staramy się urozmaicić również licznymi atrakcjami, takimi jak wyjazdy na mecze reprezentacji.

Działalność charytatywna

Działalność charytatywna od wielu lat jest jedną z tych kwestii, w którą nasi zawodnicy angażują się w bardzo dużym stopniu, co pokazują liczne akcje związane z naszym udziałem. Od dłuższego czasu związani jesteśmy z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Mielcu. Regularnie bierzemy udział m.in. w akcji Szlachetna Paczka, a uśmiech na twarzach osób, którym mamy okazję pomóc lub sprawić przyjemność jest o wiele cenniejszy niż niejedno zwycięstwo na boisku.

Na koniec, dla rozluźnienia atmosfery zapraszamy do obejrzenia naszego filmowego debiutu

Z okazji 20-lecia filmu 'Kiler' w 2017 roku postanowiliśmy odwzorować jak tylko najlepiej potrafimy niektóre sceny, gdyż już niejednokrotnie robiliśmy to w szatni. Teraz przyszedł jednak czas na próbę generalną przed kamerą. Zobaczcie i oceńcie sami jak nam wyszło!

Memory, five - Patroni, liczymy na Wasze wsparcie!