Avatar użytkownika

STACJA PRAGA

5
patronów
120 
miesięcznie
1 761 
łącznie
5
patronów
120 zł 1 761 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

12 zł miesięcznie
Cieszymy się, że nas wspierasz, pomagając realizować realizować kolejne projekty! Wpłacając co miesiąc 12 złotych, wspierasz nas, otrzymując w zamian dostęp do wewnętrznej grupy artystów, społeczników i patronów na Facebooku.
27 zł miesięcznie
Wow! To już coś, dziękujemy! Wpłacając miesięcznie 27 złotych na nasz rozwój oferujemy Ci w zamian jednorazowo unikalną wlepkę zaprojektowaną przez artystów działających w naszej przestrzeni. Oczywiście otrzymasz również dostęp do wewnętrznej grupy artystycznej na facebook!
57 zł miesięcznie
Dzię-ku-je-my! Ponad pięć dyszek to już nie są przelewki! W ramach tego wsparcia otrzymujesz od nas unikalną wlepkę oraz artystyczny magnes stworzony i zaprojektowany przez naszych artystów 😀 Dodatkowo otrzymujesz również dostęp do naszej grupy grupy na facebook.
90 zł miesięcznie
Wspierając nas tą sumą, w geście wdzięczności oferujemy plakat z grafikami naszych artystów! Dostaniesz także unikalną wlepkę oraz dostęp do naszej grupy na facebook.
120 zł miesięcznie
Wow! Wspierając Stację Praga tą sumą, gwarantujemy Ci darmowy wstęp na płatne eventy naszego Stowarzyszenia. Otrzymasz od nas także specjalnie zaprojektowaną i ręcznie rysowaną wlepkę, a także dostęp do wewnętrznej grupy na Facebook'u.
700 zł miesięcznie
Konkret sprawa! Dzięki tej wpłacie otrzymujesz swobodny dostęp do naszej przestrzeni artystycznej. Będziesz mógł tworzyć razem z nami. Oczywiście w pakiecie otrzymasz również specjalnie zaprojektowane wlepkę oraz magnes, a także dostęp do naszej grupy na facebook'u.
999 zł miesięcznie
Za tę kwotę stworzymy dla Ciebie wyjątkowa piosenkę z dedykacją. Zatańczymy, zaśpiewamy i opublikujemy ją na naszym profilu w social mediach!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora STACJA PRAGA w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

,,Stacja Praga” to miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Jako grupa pasjonatów i artystów tworzymy oddolne centrum kultury oparte na street art’cie. Historyczne garaże starej zajezdni tramwajowej przy ulicy Inżynierskiej 6 zamieniamy na pracownie artystyczno-rzemieślnicze.

Stacja Praga to prawdziwa rewolucja na mapie warszawskich miejsc kultury. To miejsce przyjazne artystom oraz wszystkim gotowym na odbiór szeroko pojętej sztuki. Realizujemy innowacyjne podejście do rewitalizacji, pracując bezpośrednią z drugim człowiekiem, aktywnie angażując lokalną społeczność w stopniowe aktywizowanie zdegradowanych przestrzeni. Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy zakochali się w Pradze i to tutaj działamy na rzecz rozwoju, rewitalizacji, propagowania sztuki oraz integracji mieszkańców tej pięknej i intrygującej części Warszawy

Duża przestrzeń Stacji daje również możliwość organizacji eventów promujących sztukę oraz samą dzielnicę. Dzięki różnorodnym i ukierunkowanym artystom, w przestrzeni nie ma miejsca na monotonię, co można zauważyć goszcząc na eventach organizowanych przez Stację Praga.

Miejsce. Ludzie. Pasja.

W tym miejscu historia spotyka się z kulturą. Zapomniane miejsce sięgające pamięcią XIX wieku zostanie przywrócone do blasku świetności. W ofercie kulturalnej już teraz otwarte są pracownie artystyczne obejmujące swym zakresem m.in. malarstwo, scenografię, film, street art, robotykę czy muzykę. W naszej przestrzeni tworzą m.in: MISS Dorys, Gadam do Siebie Studio, Hanez Peltan, Sergiusz Hrychaniuk, Wyrafinowany G... A to tylko kilku twórców zaangażowanych w naszą społeczność!

Już niebawem planujemy uruchomienie kawiarni, centrum spotkań ,,Chodź pogadać”, w którym będzie można poczytać tematyczne książki, organizowane będą spotkania z autorami, wystawy i prelekcje, prowadzone będą spotkania z inżynierami starszego pokolenia, kombatantami, artystami czy muzykami. Uruchomiony zostanie także otwarty warsztat społeczny – a to jeszcze nie wszystko!

Misja

Centrum ,,Stacja Praga” będzie piękną wizytówką nie tylko Pragi, ale i Warszawy, czymś prawdziwym i naturalnym, ruchem oddolnym, bez udziału wielkich firm, korporacji czy deweloperów. Z nowoczesnym spojrzeniem na rzeczywistość i otaczający nas świat, jednocześnie pielęgnującą i dbającą o tradycję, mądrość i doświadczenie starszego pokolenia. Naszą misją jest nie tylko działanie na rzecz rewitalizacji Pragi i szerzenia kultury, ale i aktywne wspieranie lokalnej społeczności poprzez stworzenie nieformalnego ośrodka środowiskowego, który wspierał będzie pozytywne zmiany w najbliższej okolicy.

Celem ,,Stacja Praga” jest to, aby wraz z kolejnymi etapami projektu spełniał on funkcję platformy rozwojowej dla młodszego pokolenia, które cierpi obecnie na liczne problemy z określeniem własnej tożsamości czy znalezieniem kierunku życia. W ,,Stacja Praga” każdy znajdzie miejsce dla siebie, bo Praga jest dla każdego.

 

Cele Autora

Uruchomienie kolejnego garażu twórczego
  • 950 zł miesięcznie
  • 830 zł brakuje
12%
W ramach rozwoju naszej inicjatywy planujemy systematycznie rewitalizować przestrzeń starych garaży. Niestety ich stan techniczny jest fatalny. Nie poddajemy się jednak i oddolnie, krok po kroku przystosowujemy je do działalności. W ramach tej kwoty zrealizujemy przygotowanie do uruchomienia kolejnego garażu - jako część pełnej kwoty dzięki której spokojnie go wyremontujemy.
W najbliższych miesiącach planujemy też uruchomienie:
- Salki muzycznej
- Pracowni malarskiej
- Pracowni rzeźbiarskiej
A to tylko kawałek naszych planów!
Realizacja otwartych warsztatów street artowych
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 880 zł brakuje
12%
W ramach przestrzeni realizujemy wiele zajęć, projektów i wydarzeń. Chcielibyśmy aby były one regularne i o jak najwyższej jakości. Dzięki wsparciu moglibyśmy realizować cykliczne, cotygodniowe spotkania - w ramach których wspólnie i bez dodatkowych opłat tworzylibyśmy street art.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora STACJA PRAGA już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Adam Kolipiński
Adam Kolipiński
12 zł
Anna Beta
Anna Beta
57 zł
Anonimowy patron
12 zł
Anonimowy patron
12 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.