STACJA PRAGA

W Patronite od 05.10.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1671

Liczba Patronów: 1392

Zostań Patronem
Kup na prezent
8 patronów
156 miesięcznie
351 łącznie
,,Stacja Praga” to miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Jako grupa pasjonatów i artystów tworzymy oddolne centrum kultury oparte na street art’cie. Historyczne garaże starej zajezdni tramwajowej przy ulicy Inżynierskiej 6 zamieniamy na pracownie artystyczno-rzemieślnicze.

O Autorze

Stacja Praga to prawdziwa rewolucja na mapie warszawskich miejsc kultury. To miejsce przyjazne artystom oraz wszystkim gotowym na odbiór szeroko pojętej sztuki. Realizujemy innowacyjne podejście do rewitalizacji, pracując bezpośrednią z drugim człowiekiem, aktywnie angażując lokalną społeczność w stopniowe aktywizowanie zdegradowanych przestrzeni. Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy zakochali się w Pradze i to tutaj działamy na rzecz rozwoju, rewitalizacji, propagowania sztuki oraz integracji mieszkańców tej pięknej i intrygującej części Warszawy

Duża przestrzeń Stacji daje również możliwość organizacji eventów promujących sztukę oraz samą dzielnicę. Dzięki różnorodnym i ukierunkowanym artystom, w przestrzeni nie ma miejsca na monotonię, co można zauważyć goszcząc na eventach organizowanych przez Stację Praga.

Miejsce. Ludzie. Pasja.

W tym miejscu historia spotyka się z kulturą. Zapomniane miejsce sięgające pamięcią XIX wieku zostanie przywrócone do blasku świetności. W ofercie kulturalnej już teraz otwarte są pracownie artystyczne obejmujące swym zakresem m.in. malarstwo, scenografię, film, street art, robotykę czy muzykę. W naszej przestrzeni tworzą m.in: MISS Dorys, Gadam do Siebie Studio, Hanez Peltan, Sergiusz Hrychaniuk, Wyrafinowany G... A to tylko kilku twórców zaangażowanych w naszą społeczność!

Już niebawem planujemy uruchomienie kawiarni, centrum spotkań ,,Chodź pogadać”, w którym będzie można poczytać tematyczne książki, organizowane będą spotkania z autorami, wystawy i prelekcje, prowadzone będą spotkania z inżynierami starszego pokolenia, kombatantami, artystami czy muzykami. Uruchomiony zostanie także otwarty warsztat społeczny – a to jeszcze nie wszystko!

Misja

Centrum ,,Stacja Praga” będzie piękną wizytówką nie tylko Pragi, ale i Warszawy, czymś prawdziwym i naturalnym, ruchem oddolnym, bez udziału wielkich firm, korporacji czy deweloperów. Z nowoczesnym spojrzeniem na rzeczywistość i otaczający nas świat, jednocześnie pielęgnującą i dbającą o tradycję, mądrość i doświadczenie starszego pokolenia. Naszą misją jest nie tylko działanie na rzecz rewitalizacji Pragi i szerzenia kultury, ale i aktywne wspieranie lokalnej społeczności poprzez stworzenie nieformalnego ośrodka środowiskowego, który wspierał będzie pozytywne zmiany w najbliższej okolicy.

Celem ,,Stacja Praga” jest to, aby wraz z kolejnymi etapami projektu spełniał on funkcję platformy rozwojowej dla młodszego pokolenia, które cierpi obecnie na liczne problemy z określeniem własnej tożsamości czy znalezieniem kierunku życia. W ,,Stacja Praga” każdy znajdzie miejsce dla siebie, bo Praga jest dla każdego.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Lidia Hnatiuk
Lidia Hnatiuk
Próg: 12 zł
Anonimowy patron
Próg: 27 zł
Adam Kolipiński
Adam Kolipiński
Próg: 12 zł
Anna Beta
Anna Beta
Próg: 57 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł
Anonimowy patron
Próg: 12 zł