stare-kino.pl

W Patronite od 13.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
135 łącznie

Działalność stare-kino.pl

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje

Prowadzimy portal stare-kino.pl. Pokazujemy, że klasyka kina i jego początki nie są nudne! Co więcej, przy ciekawej narracji nawet miłośnik filmów Marvela może pokochać dzieła z początków polskiego i zagranicznego kina, ich historię i dalsze losy aż po kino Nowej Fali.
Instytucjonalnie patronuje nam FINA - Instytut Audiowizualny.
Gromadzimy środki na działanie portalu oraz nasze dalsze projekty, aby ocalić od zapomnienia stare kino i podkreślić polskość w światowym przemyśle filmowym, zwłaszcza epoki Złotej Ery Hollywood.

Uczestniczymy w pokazach premierowych zrekonstruowanych filmów oraz w festiwalach, udzielamy wywiadów radiowych i telewizyjnych, konsultujemy treści artykułów i publikacji książkowych innych autorów, jesteśmy zawsze tam, gdzie mówi się o starym kinie.
Bierzemy udział w pracach związanych z renowacją nagrobków i miejsc pamięci. Dotychczas doprowadziliśmy do zrekonstruowania i renowacji grobu Marii i Aleksandra Żabczyńskich na warszawskich Powązkach Wojskowych. Dbamy też o mogiłę Kazimierza Junoszy-Stępowskiego, a w najbliższych planach mamy odświeżenie nagrobka Franciszka Brodniewicza na warszawskim Bródnie.
Jesteśmy najbliżej filmotekowego zespołu, który przeprowadza rekonstrukcje przedwojennych taśm filmowych. To również od nas mogą Państwo dowiedzieć się jak wygląda ich praca. Jeśli jakikolwiek film, bądź jego fragment zostaje odnaleziony gdzieś na świecie, wiemy o tym zaraz po nich!

Ze wszystkich tych wydarzeń zdajemy Państwu szczegółowe relacje i przywozimy pamiątki, które później mogą Państwo wygrać w naszych konkursach.
Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii. Zobaczą Państwo jak wygląda nasza praca.

stare-kino.pl funkcjonuje dzięki Państwa szczodrości i miłości do przedwojennego kina.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Janusz Lachowski
Janusz Lachowski
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł