Steiger Polska

W Patronite od 09.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1985

Liczba Patronów: 2271

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
91 miesięcznie
1 622 łącznie
Steiger jest światową organizacją misyjną, powołaną do docierania do Globalnej Kultury Młodzieżowej. Dążymy do budowania pomostu między Kościołem a młodymi ludźmi poprzez aktywowanie misjonarzy oraz przygotowywanie lokalnych wspólnot do zrozumiałego głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

O Autorze

Czym jest Steiger?

Kochamy misję! Przez całe wieki wielu misjonarzy na całym świecie wyruszało
i wyrusza do odległych i zapomnianych miejsc, by przynieść tam Prawdę, Miłość
i Nadzieję- poprzez Ewangelię o Jezusie.

Przez całe wieki Europa wysyłała tysiące ewangelistów, by opowiedzieć o tym, kim jest naprawdę Bóg. W jakim miejscu jesteśmy dzisiaj? Jak wielu młodych ludzi na ulicach naszych miast zna Prawdę o Jezusie? Jak wielu z nich nie chce mieć nic wspólnego
z pustą religią, hipokryzją Kościoła i zasadami, które są dla nich zwyczajnie martwe…

Ponad 40 lat temu w Amsterdamie przy przystani Steiger 14 powstała misja Steiger, co znaczy Pomost! David Pierce, założyciel Misji organizował na jednej z tamtejszych mieszkalnych łodzi studium biblijne dla punków, których zapraszał na spotkania
w okolicznych klubach.

Co jeśli potrzebujemy zacząć głosić Ewangelię TEMU POKOLENIU? Co jeśli potrzebujemy zacząć mówić ich językiem, chodzić w miejsca, gdzie oni chodzą? Co jeśli świat potrzebuje nowego ruchu misjonarzy?

To jest nasze serce. Serce Misji Steiger. Dosięgać z Ewangelią do Globalnej Kultury Młodzieżowej, czyli Pokolenia 18-35 latków, którzy mają bardzo negatywne spojrzenie na temat Kościoła, Religii i Boga.

Przez wiele lat misja była międzynarodowym ruchem, który wykorzystywał do głoszenia Ewangelii różne formy, jak zespół No Longer Music, który koncertował po całym świecie, także w najbardziej szalonych i często niebezpiecznych warunkach. 

W ostatnich latach misja rozwinęła się w wielu krajach. Dzisiaj działamy bardziej
w sposób lokalny i stały, całoroczny, poprzez lokalne zespoły miejskie.

W taki sposób narodziła się misja Steiger Polska. Jesteśmy częścią międzynarodowego ruchu, który chce docierać do młodych, ‘niekościelnych’ ludzi z Ewangelią.

Steiger Polska to całoroczne działanie lokalnych teamów- obecnie we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz tworzących się w Lublinie, Warszawie i innych większych miastach w Polsce. Steiger Polska to wiele kreatywnych projektów, performance’ów, tras koncertowych, narzędzi do organizowania pokazów filmowych, spotkań
w klubach, warsztatów artystycznych.

Steiger Polska to także wyposażanie Kościoła w Polsce. Poprzez treningi i szkolenia chcemy zapalić wyznawców Jezusa do śmiałego i odważnego głoszenia Jezusa tam, gdzie są.

Steiger Polska to misja, w której mamy coraz więcej marzeń, pragnień i potrzeb. To projekt, w którym potrzebujemy Ciebie: Twojej modlitwy i Twojego wsparcia finansowego!

Spędź kilka minut na zapoznaniu się z naszą stroną i w modlitwie zadecyduj, czy chcesz dołączyć do tego dzieła! 

Nasz zespół

Kochamy pracować w zespole. Kochamy jedność i różnorodność.
 

Luke Greenwood

Luke Greenwood - dyrektor Steiger w Europie. Człowiek serca, ogromnej pasji, niezwykły mówca, który wyposaża Kościoły w całej Europie. Muzyk i wokalista zespołu The Unrest.

 

Ania Greenwood

Ania Greenwood - nasza polska szefowa, żona Luke'a. Dynamit pełen wizji, pomysłów i chodząca ewangelistka. Nie “przepuści żadnej okazji”, by nie podzielić się Ewangelią. Liderka zespołu miejskiego we Wrocławiu.

 

Martyna Matyjas

Martyna Matyjas - misjonująca matematyczka, czyli nasza kochana administratorka, “spinająca” wszystkie papiery, finanse, z ogromnym sercem do ludzi. W misji zajmuje się również mobilizacją. Team Wrocław.

 

Marysia Perenc

Marysia Perenc - nasza działaczka, czyli osoba, która lubi, by się działo i kocha, gdy młodzi ludzie wychodzą na ulice. Zwykle wymyśla, spisuje i szybko komunikuje. Założyła zespół
w Katowicach, a obecnie działa w Lublinie.

 

Lidia Sołtysik

Lidia Sołtysik - nasza social media ninja. Dba, by na nasze media wpadały świeże i dobre informacje.

 

Julia Neumann

Julia Neumann - człowiek od projektów. Gdy jakiś projekt zakwitnie w jej głowie, możemy być pewni, że to skończy na założeniu ogrodu. Team Wrocław.

 

Robson i Marta Goncalves

Marta i Robson Goncalves - polsko - brazylijskie małżeństwo mieszkające w małym miasteczku na Śląsku. Robson jest perkusistą w zespole The Unrest, Marta zajmuje się follow-upem w ramach letnich tras koncertowych oraz pomaga w tłumaczeniach.

 

Oraz liderzy lokalnych teamów miejskich:
 

Dominika i Kris Rząp

Dominika i Kris Rząp - liderzy teamu Kraków. Ludzie o niezwykłym sercu do… ludzi! Duszpasterze z sercami na dłoni i otwartym domem pełnym kreatywności.

 

Magda Goczoł - liderka teamu Katowice. Z radością myśli o kolejnych akcjach, ale przede wszystkim kolejnych ludziach, których można doprowadzić do poznania Boga.

 

A także wielu innych ludzi, którzy współpracują z nami na co dzień. Są to członkowie naszych miejskich zespołów, najczęściej artyści i ewangeliści. Steiger Polska to cały sztab pasjonatów Jezusa i Ewangelii.

Wspieraj nas

Bóg chce użyć CIEBIE, byś czynił zmianę, która ma wieczne znaczenie. Twoje oddane modlitwy i hojne wsparcie są paliwem dla naszej misji. To właśnie dzięki nim możemy widzieć transformację Globalnej Kultury Młodzieżowej.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 27 zł
Martyna Matyjas
Martyna Matyjas
Próg: 17 zł
Anonimowy patron
Próg: 47 zł