Steiger Polska

W Patronite od 09.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1184

Liczba Patronów: 1732

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
345 miesięcznie
2 494 łącznie
Steiger jest światową organizacją misyjną, powołaną do docierania do Globalnej Kultury Młodzieżowej. Dążymy do budowania pomostu między Kościołem a młodymi ludźmi poprzez aktywowanie misjonarzy oraz przygotowywanie lokalnych wspólnot do zrozumiałego głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.

O Autorze

Czym jest Steiger?

Kochamy misję! Przez całe wieki wielu misjonarzy na całym świecie wyruszało

i wyrusza do odległych i zapomnianych miejsc, by przynieść tam Prawdę, Miłość

i Nadzieję- poprzez Ewangelię o Jezusie.

Przez całe wieki Europa wysyłała tysiące ewangelistów, by opowiedzieć o tym, kim jest naprawdę Bóg. W jakim miejscu jesteśmy dzisiaj? Jak wielu młodych ludzi na ulicach naszych miast zna Prawdę o Jezusie? Jak wielu z nich nie chce mieć nic wspólnego z pustą religią, hipokryzją Kościoła i zasadami, które są dla nich zwyczajnie martwe…

Co jeśli potrzebujemy zacząć głosić Ewangelię TEMU POKOLENIU? Co jeśli potrzebujemy zacząć mówić ich językiem, chodzić w miejsca, gdzie oni chodzą? Co jeśli świat potrzebuje nowego ruchu misjonarzy

 

To jest nasze serce. Serce Misji Steiger. Dosięgać z Ewangelią do Globalnej Kultury Młodzieżowej, czyli Pokolenia 18-35 latków, którzy mają bardzo negatywne spojrzenie na temat Kościoła, Religii i Boga.

Przez wiele lat misja Steiger była międzynarodowym ruchem, który wykorzystywał do głoszenia Ewangelii różne formy, jak zespół No Longer Music, który koncertował po całym świecie, także w najbardziej szalonych i często niebezpiecznych warunkach. 

W ostatnich latach misja rozwinęła się w wielu krajach. Dzisiaj działamy bardziej w sposób lokalny i stały, całoroczny, poprzez lokalne zespoły miejskie.

W taki sposób narodziła się misja Steiger Polska. Jesteśmy częścią międzynarodowego ruchu, który chce docierać do młodych, ‘niekościelnych’ ludzi z Ewangelią.

Steiger Polska to całoroczne działanie lokalnych teamów- obecnie we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz tworzących się w Lublinie, Bielsku Białej i innych większych miastach w Polsce.

Steiger Polska to wiele kreatywnych projektów, performance’ów, tras koncertowych, narzędzi do organizowania pokazów filmowych, spotkań w klubach, warsztatów artystycznych.

 

Steiger Polska to także wyposażanie Kościoła w Polsce. Poprzez treningi i szkolenia chcemy zapalić wyznawców Jezusa do śmiałego i odważnego głoszenia Jezusa tam, gdzie są.

 

 

Community House: OTWORZYĆ NA LUDZI DOM I SERCE

Wizja Community House’ów, czyli domów, gdzie ludzie żyją razem, otwierając swoje serca i przestrzeń na Boga i siebie nawzajem, a swoje drzwi na setki ludzi, którzy mają znaleźć tam radość, nadzieję i prawdę, żyła w nas od dawna. We Wrocławiu jeszcze parę lat temu funkcjonował taki dom, ale musiał być zamknięty w trakcie pandemii. Od tego czasu pomimo modlitw i starań długo było pod tzw. górkę, aż w końcu udało się! Wynajęliśmy DOM, czyli miejsce, gdzie mogą dziś mieszkać dziewczyny z trzech narodów: Polski, Ukrainy i  Białorusi. Możesz sprawdzić działania DOM WRO na naszym instragramie: https://www.instagram.com/dom_wro/

Steiger Polska to misja, w której mamy coraz więcej marzeń, pragnień i potrzeb. To projekt, w którym potrzebujemy Ciebie: Twojej modlitwy i Twojego wsparcia finansowego!

Spędź kilka minut na zapoznaniu się z naszą stroną i w modlitwie zadecyduj, czy chcesz dołączyć do tego dzieła! 

 

Nasz zespół - Dyrektor Europejski oraz Core Team Polska

Kochamy pracować w zespole. Kochamy jedność i różnorodność. Kochamy wyzwania!

Luke Greenwood

Luke Greenwood - dyrektor Steiger w Europie. Człowiek serca, ogromnej pasji, niezwykły mówca, który wyposaża Kościoły w całej Europie. Muzyk i wokalista zespołu The Unrest.

Ania Greenwood

Ania Greenwood - nasza polska szefowa, żona Luke'a. Dynamit pełen wizji, pomysłów i chodząca ewangelistka. Nie “przepuści żadnej okazji”, by nie podzielić się Ewangelią. Liderka zespołu miejskiego we Wrocławiu.

Martyna Matyjas

Martyna Matyjas - misjonująca matematyczka, czyli nasza kochana administratorka, “spinająca” wszystkie papiery, finanse, z ogromnym sercem do ludzi. W misji zajmuje się również mobilizacją i jest liderką w DOM WRO. Team Wrocław.

Marysia Perenc

Marysia Perenc - nasza działaczka, czyli osoba, która lubi, by się działo i kocha, gdy młodzi ludzie wychodzą na ulice. Zwykle wymyśla, spisuje i szybko komunikuje. Założyła zespół w Katowicach, a obecnie działa w Lublinie. 

 Dominika i Kris Rząp

Dominika i Kris Rząp - liderzy teamu Kraków. Ludzie o niezwykłym sercu do… ludzi! Duszpasterze z sercami na dłoni i otwartym domem pełnym kreatywności. 

A także wielu innych ludzi, którzy współpracują z nami na co dzień. Są to członkowie naszych miejskich zespołów, najczęściej artyści i ewangeliści. Steiger Polska to cały sztab pasjonatów Jezusa i Ewangelii.

Wspieraj nas

Bóg chce użyć CIEBIE, byś czynił zmianę, która ma wieczne znaczenie. Twoje oddane modlitwy i hojne wsparcie są paliwem dla naszej misji. To właśnie dzięki nim możemy widzieć transformację Globalnej Kultury Młodzieżowej.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 27 zł
Martyna Matyjas
Martyna Matyjas
Próg: 17 zł
Anonimowy patron
Próg: 47 zł
Ania Greenwood
Ania Greenwood
Próg: 27 zł
Anonimowy patron
Próg: 227 zł