W Patronite od 02.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1754

Liczba Patronów: 2293

Zostań Patronem
1 patron
50 miesięcznie
100 łącznie
Witajcie! Nasze stowarzyszenie jest organizatorem wielu wydarzeń kulturowych. Działamy od wielu lat. Zaczynaliśmy lokalnie, obecnie tworzymy wydarzenia ogólnopolskie, takie jak Przegląd Teatrów Amatorskich KURTYNA. Wesprzyj nas w tworzeniu nowej kultury dla każdego!

O Autorze

KIM JESTEŚMY?

„Boży szaleńcy” - tak często określają nas osoby, które z nami współpracowały. Zaczęło się od grupy przyjaciół, która dzięki swojej pasji chciała tworzyć kulturę dla każdego. Podejmowaliśmy się coraz to większych przedsięwzięć, dlatego podjęliśmy decyzję, aby sformalizować nasze działania. Tak powstało stowarzyszenie KACK - Katolickie Amatorskie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku. Aktualnie jesteśmy twórcami:

Od roku 2009 (przed rokiem 2016 jako Grupa Teatralna NAZARET) wystawiamy co roku kilka różnych spektakli teatralnych i widowisk, w tym Misterium Męki Pańskiej “Noc ponad miastem” - dotychczas w 60 lokalizacjach województwa pomorskiego. Jest to niepowtarzalna adaptacja wydarzeń pasyjnych, osadzona w kontekście współczesnych czasów, problemów i realiów. 

od 2016 - Przegląd Teatrów Amatorskich KURTYNA - konkurs dla amatorskich grup artystycznych. Nie ma granic wiekowych. Wspólnie rywalizują aktorzy niepełnosprawni i pełnosprawni. W myśl hasła „kurtyna bez granic”. Głównym celem KURTYNY jest popularyzacja pełnego pasji praktykowania sztuki teatralnej i rozwój aktorów amatorów.http://kurtynamalykack.pl/

od 2018 - Manufaktura Teatralna - porozumienie teatrów amatorskich na Pomorzu. Pragniemy, aby członkowie mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności poprzez warsztaty i szkolenia z profesjonalistami. W roku 2020 działalność została uzupełniona o indywidualne zajęcia śpiewu, które odbywają się online. W roku 2021 planujemy serię warsztatów dotyczących ekspresji scenicznej i poprawności językowej.  https://manufakturateatralna.pl/

od 2019 - PUSTA NOC - widowisko audiowizualne, przedstawiające kaszubski zwyczaj żegnania zmarłych. Niezwykli soliści przy akompaniamencie profesjonalnej orkiestry, urozmaicone teatralnymi etiudami oraz czarującymi filmami. www.pustanoc.pl 

Nieszpory Patriotyczne - corocznie 15 sierpnia przy ul. Świętojańskiej na placu przy Bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego organizujemy koncert pieśni legionowych, w którym zawodowi soliści i artyści angażują do śpiewu uczestników wydarzenia, którzy otrzymują pamiątkowy śpiewnik i jednocześnie mały podręcznik historii.

Wigilia Niepodległej ma podobną formułę jak Nieszpory Patriotyczne, jest organizowana w wieczór przed Świętem Niepodległości a z uwagi na jesienne warunki pogodowe odbywa się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.

Gdyński Orszak Trzech Króli - od lat jesteśmy odpowiedzialni za inscenizację sceny wizyty u Heroda, a w 2020 roku włączyliśmy się w przygotowania Gdyńskiego Orszaku online.

Pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej i wyrównywanie ich szans łącznie z działalnością na rzecz rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa - udzielamy wsparcia w sprzedaży maseczek z przesłaniem ProLife.

 

Dlaczego zakładamy Patronite?

Organizujemy wiele wydarzeń kulturowych, w które co roku inwestujemy. Mimo naszych dobrodziejów, potrzebujemy dodatkowego wsparcia finansowego. Poniżej przedstawiamy wam kosztorys organizowania naszych przedsięwzięć:

Wykres kurtyna


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika