Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy

W Patronite od 22.09.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1370

Liczba Patronów: 1736

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
245 miesięcznie
4 590 łącznie

Pomoc psychologiczna szansą by odzyskać w życiu równowagę

1 000 zł

miesięcznie

24%

osiągnięto

755 zł

brakuje

Podopieczni Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (nie tylko hostelu interwencyjnego) są często osobami pokrzywdzonymi przez życie, własne rodziny, znajomych, obcych. Często ufali niewłaściwym osobom w niewłaściwym czasie i miejscu. Będąc ofiarami agresji, przemocy, własnego strachu, lęku, niemocy nie potrafią określić celu i kierunku, w którym chcieliby pójść. Nie potrafią odpowiedzieć sobie na pytanie: "co chcę robić w swoim życiu". Niewielka pomoc specjalisty, który wysłucha, wyposaży w odpowiednie mechanizmy obronne, wskaże właściwy kierunek działania, ma WIELKĄ moc. Jeden porządny kopniak do pozytywnego działania pozwoli wystartować z optymizmem w dalsze, nowe, bezpieczne życie.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego podopiecznego. A w czasach, kiedy konsultacje terapeutyczne są drogie, DARMOWA pomoc tego rodzaju jest na wagę złota.

Drodzy Patroni - ze względu na fakt, iż zdrowie psychiczne jest jednym z dóbr najbardziej chronionych przez prawo, nie dowiecie się od nas jak przebiega proces terapeutyczny. Ale ... gwarantujemy Wam comiesięczne przedstawienie faktury rozliczeniowej, z której dowiecie się ilu podopiecznym wspólnie pomogliśmy :)

Nakarmić głodnych to najważniejszy obowiązek każdego z nas

3 000 zł

miesięcznie

8%

osiągnięto

2 755 zł

brakuje

Co miesiąc (czasem częściej, czasem rzadziej) organizujemy akcje charytatywne na Pasażu Schillera w centrum Łodzi. W okresie letnim rozdajemy dobroci z grilla , lemoniady z owoców sezonowych, chłodnik botwinkowy czy inne zupki z warzyw sezonowych. Zimą gotujemy na bieżąco już na miejscu akcji, żeby jedzonko było ciepłe: są to placki ziemniaczane, gorące zupy, jajecznica ze świeżymi bułeczkami, itp. W razie potrzeby (konkretne zamówienia zbierane są na stoisku) kupujemy środki czystości czy leki. Nie może tego zabraknąć. Nakarmić chcemy każdego kto o taką pomoc poprosi. Nie odmawiamy nikomu. Nie mamy ani serca, ani sumienia. Wsparcie jest realne, bo potrzebujący dostają jedzenie, leki, ubrania, środki czystości fizycznie do ręki. Nie dajemy pieniążków, bo chcemy mieć pewność, że potrzebujący dostaną to, o co proszą.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego potrzebującego. Pomoc drugiemu człowiekowi powinna być naturalna i ... tak naprawdę nie wymaga komentarza.

Drodzy Patroni - opis i relacja fotograficzna (filmowa również) z każdej akcji charytatywnej jest dostępna na stronie facebookowej Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy. Zapraszamy Was tam jak najgoręcej. Możecie śledzić tam każdy rodzaj pomocy udzielonej najbardziej potrzebującym.

Dach nad głową to priotytet

6 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

5 755 zł

brakuje

Najważniejszym celem każdego z nas jest mieć gdzie zamieszkać. Żeby było cicho, ciepło, sucho i bezpiecznie. Dlatego każdego miesiąca robimy wszystko, aby zebrać wymaganą kwotę na opłatę czynszu za pokoje hostelu interwencyjnego, który może pomieścić 18 podopiecznych. Cel ten jest dla nas najważniejszy, aby każdy z potrzebujących znalazł dach nad głową i wyżywienie.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego podopiecznego. A jednocześnie - uczą się oni jak wrócić do społeczeństwa i sobie poradzić: sprzatają w hostelu, gotują, chodzą na zakupy, dbają o wystrój wnętrz, kwiaty. Niby drobiazgi, a dają szansę na nowy start w życiu.

Drodzy Patroni na stronie facebookowej Hostel Interwencyjny Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy będziecie mogli na bieżąco śledzić jak wygląda praca nasza i naszych podopiecznych.

Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Radek Stefanczyk
Radek Stefanczyk
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Jacob
Jacob
Próg: 5 zł
Agnieszka Filipska
Agnieszka Filipska
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Wojtek Filip Świątek
Wojtek Filip Świątek
Próg: 50 zł