Avatar użytkownika

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy

4
patronów
190 
miesięcznie
6 830 
łącznie
4
patronów
190 zł 6 830 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc. Doskonale wiemy, że za tę kwotę można kupić dobrą drożdżówkę :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że zostaniesz imiennie wymieniony na liście Patronów na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (w ujęciu sześciomiesięcznym).
15 zł miesięcznie
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można kupić naprawdę duuużą kawusię :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że zostaniesz imiennie wymieniony na liście Patronów na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (w ujęciu miesięcznym) oraz otrzymasz dyplom z podziękowaniem za okazane wsparcie wraz z przypinką z logo Stowarzyszenia.
25 zł miesięcznie
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można zjeść baaaardzo smaczny obiadek :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że otrzymasz nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo gwarantujemy Ci dostęp do facebookowej Grupy Roboczej Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy, gdzie będziesz mieć możliwość przedstawienia swoich pomysłów na kolejne akcje charytatywne, wywiady, panele dyskusyjne, wykłady, konferencje, etc. znajdujące się w kręgu działalności Stowarzyszenia.
50 zł miesięcznie
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można pojechać na kilkugodzinną wycieczkę gdzieś za miasto :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że otrzymasz nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo raz na kwartał w prywatnej rozmowie z Prezesem Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (osobiście lub online) będziesz mógł przedyskutować Twoje pomysły na pomoc drugiemu człowiekowi.
100 zł miesięcznie
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można wyjechać na cudowny weekend gdzieś w góry czy nad morze :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że otrzymasz nagrody z poprzednich progów. Dodatkowo, raz na kwartał zaprosimy Cię na wybrane przez Ciebie wydarzenie organizowane na terenie miasta Łódź przez Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy, gdzie opowiesz osobiście o tym jak to jest być tak cudownym człowiekiem jak Ty i jakie znaczenie ma dla Ciebie realna pomoc potrzebującym.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
5 dostępnych miejsc
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można kupić bilet na dobre jakościowo widowisko sportowe, np. z udziałem polskich siatkarzy :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że otrzymasz nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo raz na 6 miesięcy zostaniesz zaproszony na wywiad z prowadzącym profil (a zarazem naszym Prezesem ;)) na you tube "W ogniu pytań Ławnika". Gwarantujemy merytoryczną rozmowę i ... brak możliwości wyboru tematu, aby było ciekawie, spontanicznie i wesoło, a zarazem ... edukacyjnie ;) strach się bać :)
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
3 dostępne miejsca
Drogi Patronie, jesteśmy Ci niezmiernie wdzięczni za tę pomoc.
Doskonale wiemy, że za tę kwotę można spędzić cudowny urlop w kraju czy za granicą :)
Jeżeli zdecydujesz się wspierać nas tą kwotą cyklicznie, zapewniamy Cię o tym, że otrzymasz nagrody z poprzednich progów, a dodatkowo raz w roku zostaniesz zaproszony na spotkanie z całym Zarządem Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (miejsce i czas do indywidualnego ustalenia) oraz otrzymasz status Członka Honorowego Stowarzyszenia).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy to grupa pasjonatów, dla których najważniejsze jest DOBRO drugiego człowieka. Pomagamy każdemu, kto pomocy potrzebuje. Niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, koloru skóry, orientacji seksualnej, wyznania, ilości czy jakości potrzeb. KAŻDEMU bez wyjątków.

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy to organizacja społeczna, która powstała w październiku 2019 r. 

Celem prowadzonej przez nas organizacji jest przeciwdziałanie nierównościom i dyskryminacji w życiu społecznym każdego człowieka. Wspieramy zarówno osoby indywidualne, jak i całe rodziny, w tym te będące cudownie ważną częścią systemu pieczy zastępczej. 

Cele Stowarzyszenia są realizowane przez współpracę z instytucjami, urzędami, osobami prywatnymi czy publicznymi. Dosłownie z każdym kto ma ochotę i siły pomagać drugiej osobie. 

Organizujemy indywidualne i grupowe sesje z psychologiem czy seksuologiem.

Udzielamy wsparcia merytorycznego,  rzeczowego, duchowego, organizacyjnego oraz prawnego.

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie są osoby potrzebujące naszej pomocy. 

Pomimo krótkiego stażu mamy na swoim koncie sporo wydarzeń organizowanych w centrum Łodzi (linki poniżej). 

https://facebook.com/events/s/dni-drzwi-otwartych-z-okazji-p/309608117433671/

https://facebook.com/events/s/maski-i-kwiatki-na-dzien-matki/1086305158558540/

https://facebook.com/events/s/14-kwietnia-dzien-osob-bezdomn/568382711227901/

https://facebook.com/events/s/krolewskie-jajajaja-po-krolews/156461442901359/

https://facebook.com/events/s/teczowe-grillowanie-na-ojca-sw/979394049158137/

https://facebook.com/events/s/maseczki-i-bu%C5%82eczki-na-pietryn/685062128923276/

Nadchodzące wydarzenie: 

https://facebook.com/events/s/ii-rocznica-organizacji-teczow/341358727732978/

https://facebook.com/events/s/dzien-szpilek-teczowi-spo%C5%82eczn/525127518564935/

Dzień Szpilek (przeniesiony z 25 września ze względu na festiwal Light Move Festival 2021) na 3 października.

Zawsze, podczas każdej akcji nadrzędnym celem jest pomoc tym najbardziej potrzebującym: tym bez dachu nad głową, tym bez pracy, tym głodnym, tym niepełnosprawnym ... jednym słowem: tym wykluczonym i dyskryminowanym, a także tym którzy w momencie trwania akcji charytatywnej potrzebują naszego wsparcia i pomocy. Owszem, ci wszyscy ludzie są w stanie sami sobie pomóc, ale bez okazania im odrobiny dobrego serca, droga do samodzielnego stanięcia na nogi będzie sto razy dłuższa, a może trudniejsza. Czasem wystarczy drobny gest by dać nadzieję na lepsze jutro.

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy jak sama nazwa wskazuje jest jedną z "tęczowych" organizacji. Jednak nie znaczy to, że pomoc niesiemy jedynie osobom należącym do społeczności LGBT+. Dobrym się jest, a nie bywa, dla każdego potrzebującego. Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy stawia na realną pomoc, a także edukację poprzez pokazanie, że tęczowe osoby są takie same jak każdy z nas. 

Jednym z realnych działań Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy jest prowadzenie hostelu interwencyjnego, gdzie każdy może znaleźć schronienie na zimne noce, na czas walki o siebie, na czas znalezienia pracy, na czas znalezienia bezpiecznego domu. W dzisiejszych czasach kiedy na prządku dziennym są nienawiść, przemoc, agresja każde takie miejsce jest na wagę złota. Hostel jest utrzymywany jedynie dzięki ludziom dobrego serca, którzy nawet ostatni grosz potrafią oddać innemu człowiekowi.

Dlatego Drodzy Patroni liczymy na każde dobre serduszko, na każdy najdrobniejszy grosz. Żeby ta pomoc przetrwała pokolenia. 

Liczy się tu i teraz. I to czy choćby jedna osoba uratuje się przed okrucieństwem dzisiejszego świata. 

 

Cele Autora

Pomoc psychologiczna szansą by odzyskać w życiu równowagę
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 810 zł brakuje
19%
Podopieczni Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy (nie tylko hostelu interwencyjnego) są często osobami pokrzywdzonymi przez życie, własne rodziny, znajomych, obcych. Często ufali niewłaściwym osobom w niewłaściwym czasie i miejscu. Będąc ofiarami agresji, przemocy, własnego strachu, lęku, niemocy nie potrafią określić celu i kierunku, w którym chcieliby pójść. Nie potrafią odpowiedzieć sobie na pytanie: "co chcę robić w swoim życiu". Niewielka pomoc specjalisty, który wysłucha, wyposaży w odpowiednie mechanizmy obronne, wskaże właściwy kierunek działania, ma WIELKĄ moc. Jeden porządny kopniak do pozytywnego działania pozwoli wystartować z optymizmem w dalsze, nowe, bezpieczne życie.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego podopiecznego. A w czasach, kiedy konsultacje terapeutyczne są drogie, DARMOWA pomoc tego rodzaju jest na wagę złota.

Drodzy Patroni - ze względu na fakt, iż zdrowie psychiczne jest jednym z dóbr najbardziej chronionych przez prawo, nie dowiecie się od nas jak przebiega proces terapeutyczny. Ale ... gwarantujemy Wam comiesięczne przedstawienie faktury rozliczeniowej, z której dowiecie się ilu podopiecznym wspólnie pomogliśmy :)
Nakarmić głodnych to najważniejszy obowiązek każdego z nas
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 810 zł brakuje
6%
Co miesiąc (czasem częściej, czasem rzadziej) organizujemy akcje charytatywne na Pasażu Schillera w centrum Łodzi. W okresie letnim rozdajemy dobroci z grilla , lemoniady z owoców sezonowych, chłodnik botwinkowy czy inne zupki z warzyw sezonowych. Zimą gotujemy na bieżąco już na miejscu akcji, żeby jedzonko było ciepłe: są to placki ziemniaczane, gorące zupy, jajecznica ze świeżymi bułeczkami, itp. W razie potrzeby (konkretne zamówienia zbierane są na stoisku) kupujemy środki czystości czy leki. Nie może tego zabraknąć. Nakarmić chcemy każdego kto o taką pomoc poprosi. Nie odmawiamy nikomu. Nie mamy ani serca, ani sumienia. Wsparcie jest realne, bo potrzebujący dostają jedzenie, leki, ubrania, środki czystości fizycznie do ręki. Nie dajemy pieniążków, bo chcemy mieć pewność, że potrzebujący dostaną to, o co proszą.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego potrzebującego. Pomoc drugiemu człowiekowi powinna być naturalna i ... tak naprawdę nie wymaga komentarza.

Drodzy Patroni - opis i relacja fotograficzna (filmowa również) z każdej akcji charytatywnej jest dostępna na stronie facebookowej Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy. Zapraszamy Was tam jak najgoręcej. Możecie śledzić tam każdy rodzaj pomocy udzielonej najbardziej potrzebującym.
Dach nad głową to priotytet
  • 6 000 zł miesięcznie
  • 5 810 zł brakuje
3%
Najważniejszym celem każdego z nas jest mieć gdzie zamieszkać. Żeby było cicho, ciepło, sucho i bezpiecznie. Dlatego każdego miesiąca robimy wszystko, aby zebrać wymaganą kwotę na opłatę czynszu za pokoje hostelu interwencyjnego, który może pomieścić 18 podopiecznych. Cel ten jest dla nas najważniejszy, aby każdy z potrzebujących znalazł dach nad głową i wyżywienie.

Najlepszą nagrodą jest dla nas słowo "dziękuję" i uśmiech każdego podopiecznego. A jednocześnie - uczą się oni jak wrócić do społeczeństwa i sobie poradzić: sprzatają w hostelu, gotują, chodzą na zakupy, dbają o wystrój wnętrz, kwiaty. Niby drobiazgi, a dają szansę na nowy start w życiu.

Drodzy Patroni na stronie facebookowej Hostel Interwencyjny Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy będziecie mogli na bieżąco śledzić jak wygląda praca nasza i naszych podopiecznych.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Radek Stefanczyk
Radek Stefanczyk
15 zł
Daria Stolarska
Daria Stolarska
50 zł
Anonimowy patron
25 zł
Anonimowy patron
500 zł
Anonimowy patron
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.