Fundacja Strefa WolnoSłowa

W Patronite od 17.07.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 1519

liczba Patronów: 1550

1 patron
10 zł miesięcznie
550 zł łącznie

DZIAŁANIA STREFY WOLNOSŁOWEJ

1 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

990 zł

brakuje

Chcemy Was zachęcić do wsparcia naszej działalności, która z roku na rok się poszerza i stwarza możliwości twórczego rozwoju dla coraz większej liczby osób. Organizujemy wielokulturowe warsztaty teatralne i muzyczne (Sound In Space Orchestra) w ramach projektu AZYL WARSZAWA, spektakle teatralne, spotkania (Filozofia, Ludowa Historia Polski), pokazy filmów w Stole Powszechnym i Ogrodzie Powszechnym, raz do roku otwieram nabór dla młodych twórczyń i twórców w ramach Instytutu Otwartego (od 2020 roku partnerem projektu jest Krytyka Polityczna), międzypokoleniowe zajęcia ruchowo-taneczne, warsztaty twórcze dla dzieci wraz z rodzicami, pomagamy lokalnej społeczności w organizowaniu działań w ramach Miejsca Aktywności Lokalnej, wspieramy młodych lub początkujących artystów w realizacji projektów, spektakli, warsztatów (3kolektyw, Nitka Prosta).

Aktualne kalendarium naszych działań jest dostępne na stronie www.strefawolnoslowa.pl

PROJEKT INSTYTUT OTWARTY

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 990 zł

brakuje

NASZE PROJEKTY


INSTYTUT OTWARTY
To program artystyczno-społeczny skierowany do młodych twórców i twórczyń o różnym pochodzeniu kulturowym.
To kilka miesięcy wspólnej pracy artystycznej, edukacji w działaniu, wymiany technik, narzędzi, historii.
To wspólne doświadczenie artystyczne skoncentrowane na pracy w grupie międzykulturowej.
To refleksja nad społeczną odpowiedzialnością za bycie razem.


Działania w ramach Instytutu Otwartego skupiają się na szkoleniu wyłonionej w ramach open call’u grupy twórców i twórczyń oraz na wspólnym działaniu artystycznym przewidującym warsztaty otwarte dla społeczności migranckich. Osią projektu jest doświadczenie sztuki ukierunkowanej na zniwelowanie podziałów na “my” i “oni” w odniesieniu do społeczności cudzoziemskich oraz na budowaniu wspólnej tożsamości społecznej w ramach przygotowywanego działania artystycznego.

Zwieńczeniem pracy Instytutu Otwartego jest interaktywna instalacja performatywna składająca się z prac uczestników projektu. Opis prac z 2019 znajdziesz na www.strefawolnoslowa.pl/aktualnosci/instytut-otwarty-instalacja/

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni