Otulina o sztuce

W Patronite od 05.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1494

Liczba Patronów: 1122

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
200 miesięcznie
790 łącznie
Jestem historyczką sztuki i kustoszką w Muzeum Narodowym w Warszawie. W moim podkaście "Otulina o sztuce" dzielę się opowieściami, które odkrywam w sztuce dawnej. Będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz mi towarzyszyć w moich poszukiwaniach!

O Autorze

Nazywam się Aleksandra Janiszewska-Cardone. Jestem historyczką sztuki pracującą ze sztuką dawną, czyli powstałą na tyle dawno temu, że przestaliśmy ją już rozumieć.

W moim podkaście "Otulina o sztuce" szukam drogi powrotu do opowieści ukrytych w obrazach, rysunkach, rzeźbach, a nawet architekturze, które mogą być dla nas wciąż aktualne. W cotygodniowych odcinkach przybliżam historie skryte w sztuce.

Moimi opowieściami o sztuce dzielę się też poprzez współpracę z Fundacją Art Transfer, gdzie przygotowuję serie wykładów. Piszę także dla Notes from Poland - portalu dla obcokrajowców szukających informacji o Polsce oraz dla Niezłej Sztuki - portalu promującego znajomość historii sztuki. Moja pasja jest też moim zawodem - na co dzień pracuję jako kustoszka w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

Odcinki podkastu przygotowuję w moim czasie wolnym. Zgłębianie nowych historii, godziny spędzone nad szukaniem odpowiedzi na nurtujące nie tylko mnie pytania, przygotowywanie scenariuszy do odcinków i nagrywanie ich - na tym polega praca nad kolejnymi odcinkami. Z tego powstają historie, małe i duże, które publikuję nie tylko w ramach podcastu, ale także na profilu na Facebooku czy You Tubie

 

Będzie mi niezwykle miło, jeśli wesprzesz mnie w moich poszukiwaniach. Twój patronat będzie nieocenioną pomocą przy planowaniu nowych zakupów książkowych albo wyjazdu na wystawę w odległym miejscu, z której wrócę z głową pełną pomysłów i opowieści.  A przede wszystkim - Twoje wsparcie kupuje mi trochę czasu na tworzenie w oderwaniu od trosk o codzienność i jej wyzwania. W zamian oferuję wspólną podróż poza zgiełk, w ciszę i otulenie się ciekawą opowieścią.

Dziękuję!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marzena Kociucka
Marzena Kociucka
Próg: 10 zł
Kinga Wójcik
Kinga Wójcik
Próg: 20 zł
Paulina Sobieszuk
Paulina Sobieszuk
Próg: 20 zł
Aga Loncka
Aga Loncka
Próg: 20 zł
Katarzyna Jeleń
Katarzyna Jeleń
Próg: 10 zł
gajkadze
gajkadze
Próg: 20 zł