Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź i Teatr Cortiqué

W Patronite od 21.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
360 łącznie

Wydanie płyty z muzyką do premierowego spektaklu „Piękna i Bestia"

12 000 zł

3%

osiągnięto

11 640 zł

brakuje

Edukacja w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź opiera się na autorskiej koncepcji szkoły sztuk. Oznacza to, że dzieci i młodzież, ucząc się tańca, przygotowują jednocześnie profesjonalne spektakle teatralne. W każdym widowisku na scenie można zobaczyć od 70 do 150 artystów, co sprawia, że spektakle to wyjątkowe doświadczenie dla widzów.

W przygotowanie widowiska zaangażowanych jest wiele osób, począwszy od uczniów, reżysera, kompozytora, po choreografów, pedagogów naszej szkoły, aż wreszcie samych artystów, czy wielu instytucji kultury z całej Polski.

W repertuarze na kolejne sezony w Teatrze Cortiqué zaplanowana została premiera spektaklu „Piękna i Bestia". Rozpoczęliśmy już prace nad muzyką. Została ona nagrana przez Orkiestrę Filharmonii Lubelskiej pod batutą Wojciecha Rodka.

Celem spektakli tworzonych przez duet Anna Niedźwiedź (reżyseria), Gabriel Kaczmarek (muzyka) poza wysoką jakością artystyczną jest również edukacja i przyciąganie młodych pokoleń do kultury wysokiej oraz podwyższanie ich kompetencji
kulturowych.

Każdy spektakl reżyserowany przez Annę Niedźwiedź i przygotowany z udziałem uczniów to ogromne finansowe przedsięwzięcie, na które składa się wiele elementów. Jednym z nich jest skomponowanie muzyki oraz wydanie płyty, które mają na celu m.in. wychowanie młodych adeptów sztuki .

Muzyka do spektaklu "Piękna i bestia" będzie trwała około 75- 90 minut, a na płytę będzie składać się ok. 15 utworów.

Aby wydać płytę z muzyką do spektaklu, potrzebna jest jednak Wasza pomoc!

Liczymy na to, że nagrane utwory ujrzą światło dzienne i dzięki temu młodszym i i starszym widzom będziemy mogli przybliżyć różnorodne formy muzyczne, specyficzne brzmienie danych instrumentów i grup instrumentów, a także stylistykę różnych epok i rejonów świata.

Kostiumy solistyczne do spektaklu "Piękna i Bestia"

20 000 zł

1%

osiągnięto

19 640 zł

brakuje

Spektakle Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź wyróżniają się tym, że na scenie podczas jednego wystawiania, publiczność może podziwiać od 70 do 150 artystów, co sprawia, że spektakle robią na widzach ogromne wrażenie.

Każdy kostium, w którym występują zawodowi artyści oraz uczniowie jest dla nich specjalnie zaprojektowany. Kostiumy są szyte ręcznie, w Pracowni Krawieckiej przy Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, dlatego na scenie prezentują się niezwykle imponująco. Taki efekt to współpraca pomiędzy reżyserem, projektantem i krawcową. Dzięki ich pracy widzowie mogą podziwiać na przykład strój białego łabędzia, na który naszyto ręcznie 5000 cyrkonii!

Cały proces powstawania kostiumu jest obserwowany przez uczniów Szkoły i traktowany jako istotny element edukacyjny.

Do premierowego spektaklu "Piękna i Bestia" zostały rozpoczęte prace nad projektami kostiumów solistycznych. Po zatwierdzeniu projektu przez reżysera spektaklu, trafia on do Pracowni Krawieckiej, gdzie w całości wykonywany jest ręcznie. Kostiumy solistyczne to bardzo kosztowna część przygotowania spektaklu. Cena jednego stroju to koszt od 500 zł do nawet 5000 zł.

Wsparcie i pomoc w dalszym rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

50 000 zł

0%

osiągnięto

49 640 zł

brakuje

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź w Poznaniu od ponad 1994 roku rozwija w dzieciach miłość do tańca. Uczniowie uczęszczają tu na lekcje baletu, tańca współczesnego, czy akrobatyki powietrznej. Oprócz tego, że przygotowują profesjonalne spektakle, występują na scenie obok zawodowych artystów, twórców i choreografów, czerpiąc wiedzę i inspirację do dalszej nauki.

Chcemy nadal dbać o wysoką jakość edukacji i poziomu kształcenia, a także dalej zapewniać doskonałe warunki do rozwoju talentów i pasji.

Jednym z najważniejszych doświadczeń i szansą na rozwój dla naszych uczniów jest możliwość występowania na profesjonalnych scenach teatralnych w Polsce, ale również na świecie!

Kiedy czytacie te słowa, nasi uczniowie mieli przygotowywać się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Dlaczego? Nasz spektakl „Alicja w Krainie Czarów” został wybrany spośród wielu innych widowisk, aby być wystawiany na dużej scenie w Noorda Center of Performing Arts w stanie Utah należącym do Utah Valley University.

To ogromne wyróżnienie i spełnienie marzeń młodych artystów, bo jako pierwsza prywatna szkoła baletowa w Polsce mamy możliwość wystawić nasz spektakl aż za Oceanem w tak prestiżowym miejscu!

Z powodu obecnej sytuacji, wyjazd został przeniesiony na inny termin, ale przygotowania i emocje z tym związane nie opadły. Wręcz przeciwnie. Uczniowie nie mogą doczekać się wyjazdu, bo oprócz zaprezentowania swoich umiejętności przed amerykańską publicznością, bardzo cennym doświadczeniem jest dla nich nawiązanie kontaktu z innymi tancerzami i artystami, podszkolenie języka i obserwacja, tego jak funkcjonują instytucje kultury w USA .

Wierzymy, że jeżeli zafascynowała Cię nasza pasja, to zechcesz być częścią tej niezwykłej przygody! Dzięki wsparciu naszych patronów - mecenasów sztuki nasi uczniowie będą mogli wciąż się rozwijać i uczyć od najlepszych i w najlepszych warunkach
Zostań Patronem