Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź i Teatr Cortiqué

W Patronite od 21.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
360 łącznie

Rozwój i wsparcie talentów uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

50 000 zł

0%

osiągnięto

49 640 zł

brakuje

Scena Teatru Cortiqué jest narzędziem edukacji uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. W ten sposób realizujemy naszą misję, jaką jest edukacja poprzez praktykę sceniczną.

Praktyka sceniczna daje dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju pasji, talentów, odkrywania twórczego potencjału i obcowania ze sztuką. W 2017 r. z myślą o praktyce scenicznej powstał Teatr Cortiqué Anny Niedźwiedź.

Podczas pandemii Teatr Cortiqué pozostaje zamknięty dla widzów, a edukacja poprzez praktykę sceniczną w Teatrze Cortiqué i w innych teatrach w całej Polsce jest kluczowa dla realizacji misji Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

W czasie, gdy niemożliwe było wystawienie spektakli na scenie, uczniowie brali udział w zajęciach w salach baletowych lub zajęciach online w domu, ucząc się choreografii, uczestnicząc w wielu projektach edukacyjnych.

16.04.2021 roku spektakl Tropem Białej Sowy w reżyserii Anny Niedźwiedź zostanie wyemitowany na platformie VOD.

Umiejętności, które uczniowie nabywają podczas nauki w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, zostaną teraz z bliska zarejestrowane przez kamerę.

Abyśmy nadal mogli realizować misję Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź - edukację poprzez praktykę sceniczną potrzebna jest Wasza pomoc!

----
Edukacja w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź opiera się na autorskiej koncepcji szkoły sztuk. Oznacza to, że dzieci i młodzież, ucząc się tańca, przygotowują jednocześnie profesjonalne spektakle teatralne. W każdym widowisku na scenie można zobaczyć od 70 do 150 artystów, co sprawia, że spektakle to wyjątkowe doświadczenie dla widzów.

W przygotowanie widowiska zaangażowanych jest wiele osób, począwszy od uczniów, reżysera, kompozytora, po choreografów, pedagogów naszej szkoły, aż wreszcie samych artystów, czy wielu instytucji kultury z całej Polski.
Celem spektakli poza wysoką jakością artystyczną, jest również edukacja i przyciąganie młodych pokoleń do kultury wysokiej oraz wychowanie młodych adeptów sztuki.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jo Gol
Jo Gol
Próg: 40 zł
Marcin Baworowski
Marcin Baworowski
Próg: 40 zł