Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź i Teatr Cortiqué

W Patronite od 21.05.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
360 łącznie
Podobno marzenia nie mają horyzontów, ale mają wielką moc! My przekonujemy się o tym codziennie w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź - jedynej szkole baletowej w Polsce, która posiada swój własny teatr - Teatr Cortiqué.

O Autorze

 

Szkoła Baletowej Anny Niedźwiedź

Szkoła stworzona z pasji! 

Taniec od początku był moją ogromną miłością. Kiedy poświęcasz czas na to, co kochasz, czujesz się naprawdę sobą, a każdy dzień jest rozwojem.

-Anna Niedźwiedź. 

 

Dlaczego Anna Niedźwiedź, założycielka szkoły baletowej, zdecydowała się na stworzenie teatru?

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź powstała w Poznaniu w 1994 roku. Była to pierwsza prywatna szkoła baletowa w Wielkopolsce. Anna Niedźwiedź postanowiła połączyć swoją pasję do tańca i nauczania, tworząc wyjątkowe miejsce, przyjazne szeroko pojętej sztuce.

Od początku istnienia szkoły, ideą nauczania była edukacja poprzez sztukę. Dzieci i młodzież uczyły się tańca, czy akrobatyki, przygotowując spektakle teatralne pod okiem profesjonalistów. Uczniowie występowali na poznańskich scenach m.in. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Ich marzeniem była jednak własna scena.

Pomysł na jej stworzenie kiełkował długo, a w 2017 roku swoją działalność rozpoczął Teatr Cortiqué, który otworzył nowy rozdział w działalności edukacyjnej Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Profesjonalna przestrzeń teatralna z własnym repertuarem jest bardzo ważnym elementem kształcenia i edukacji baletowej.

 

Fragment spektaklu "Cylia", który zainaugurował działalność Teatru Cortiqué w 2017 r.

Podziwiaj barokowe stroje i niezwykłe charakteryzacje!

 

Teatr przy szkole baletowej to pomysł unikatowy na skalę kraju!

Dzięki występom na scenie uczniowie uczą się samodzielności (często sami wykonują makijaże sceniczne), odpowiedzialności za cały zespół, nabywają pewności siebie i samodyscypliny. 

Występy na scenie są dodatkową motywacją do skuteczniejsze pracy nad sobą, co przekłada się na sukcesy w innych dziedzinach życia! 

 

 

Dlaczego własny teatr jest ważnym elementem edukacji w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź?

 • Prawdziwa scena teatralna to przede wszystkim narzędzie edukacji dla uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź
 • Teatr i scena dają dzieciom i młodzieży możliwość rozwoju swojej pasji i talentów.
 • To właśnie tutaj uczniowie odkrywają własne możliwości twórcze, a codzienne obcowanie ze sztuką to ogromna wartość. 
 • Oprócz tego, że uczniowie przygotowują  profesjonalne spektakle, występują obok zawodowych artystów, twórców i choreografów, a także czerpią wiedzę i inspirację do dalszej nauki. 
 • Oprócz praktyki scenicznej, wychowujemy młode pokolenie widzów, wrażliwych na piękno tańca i muzyki. 

 

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź to jedna z najciekawszych szkół artystycznych w Polsce – mówi nauczycielka, edukatorka i działaczka społeczna - Joanna Ciechanowska – Barnuś

 

 

Fragment spektaklu Tropem Białej Sowy z udziałem uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. 

Zobacz jak balet, akrobatyka i śpiew uzupełniają się na scenie!

Z perspektywy czasu muszę przyznać, że stworzenie teatru było dla mnie największym życiowym wyzwaniem. Wszyscy z branży mówili, że to jest zupełnie szalony pomysł i pewnie będę żałować. Dzisiaj patrząc na to pod względem realizacji celu, jakim jest zapewnienie praktyki scenicznej moim uczniom oraz wychowanie młodego pokolenia widzów, jestem bardzo szczęśliwa, że się na to zdecydowałam

- Anna Niedźwiedź 

 

Uczniowie występują nie tylko na scenie Teatru Cortiqué, ale również w innych prestiżowych instytucjach w całej Polsce m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu; Filharmonii Świętokrzyskiej; Operze Nova w Bydgoszczy. Występy na scenie doskonale wpływają na rozwój osobowości i są inwestycją na całe życie człowieka.

 

To, że córki mogą wystąpić na scenie w makijażach, w strojach i zaprezentować swoje umiejętności przed wielką publicznością jest czymś najważniejszym i bezcennym

- mama uczennic Szkoły Baletowej.

 

Spektakl "Alicja w Krainie Czarów" wystawiany w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Dla tych, którzy chcą wiedzieć o nas jeszcze więcej! 

Dzieci i młodzież mogą uczyć się w naszej szkole na trzech profilach:

 • Edukacja baletowa – zajęcia dla dzieci i młodzieży jako hobby, dające możliwość występów na profesjonalnej scenie teatralnej. 

 • Zawodowa edukacja baletowa – uzyskanie zawodowego dyplomu tancerza i zdobycie doświadczenia scenicznego już w bardzo młodym wieku. 

 • Edukacja artystyczno – akrobatyczna - zajęcia, które rozwijają umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej z możliwością ich  prezentacji przed oczami publiczności.

 

Rodzice naszych uczniów wypowiadają się o nauce w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź

 

Zobacz, jak wyglądają zajęcia w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź

 

Fragmenty naszych spektakli z udziałem uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź! 

Naturalion dookoła Świata

Spotkaj się oko w oko z ptakiem kiwi, niedźwiedziem i lwem! Podziwiaj gigantycznego słonia, egzotyczny taniec tukanów. Zachwyć się bogactwem kolorów papuzich piór i hipnotyzującym śpiewem Indian.

Królowa Śniegu

Monumentalne przedsięwzięcie na światowym poziomie! Ponad setka artystów na scenie, ogromne rekwizyty i oszałamiające akrobacje. „Królowa Śniegu” w reżyserii Anny Niedźwiedź i z autorską muzyką Gabriela Kaczmarka.

Jezioro łabędzie - miniatura

Przepiękna klasyka baletu w wyjątkowej odsłonie dla małych, średnich i dorosłych widzów. 

Zapraszamy na naszą stronę internetową!

www.szkolabaletowa.poznan.pl

www.cortique.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jo Gol
Jo Gol
Próg: 40 zł
Marcin Baworowski
Marcin Baworowski
Próg: 40 zł